Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Нормування заземлюючих пристроїв підстанцій



Розрахунок заземлюючого контуру підстанції

17.1.1. Заземлюючі пристрої електроустановок вище 1000 В в мережах з ефективно заземленою нейтраллю, призначені для заземлення електроустаткування, повинні виконуватися з дотриманням вимог до опору заземлюючого пристрою (ЗП) або до напруги дотику, а також до конструктивного виконання і обмеження напруги на заземлюючому пристрої.

У тому випадку, коли заземлюючий пристрій виконують із дотриманням вимог до його опору, останнє повинне мати у будь-який час року значення не більше 0,5 Ом, включаючи опір природних заземлювачів. В цілях вирівнювання електричних потенціалів між електрообладнанням і землею і для забезпечення приєднання цього обладнання до заземлювача на глибині 0,5-0,7м від поверхні землі на території, зайнятій обладнанням, прокладають поздовжні і поперечні провідники, які називають горизонтальними заземлювачами і з'єднують їх між собою в заземлюючу сітку.

Заземлюючий пристрій, який виконується із дотриманням вимог, що пред'являються до напруги дотику, повинен забезпечити у будь-який час року в режимі однофазного короткого замикання (ОКЗ) значення напруги дотику на території підстанції, включаючи зовнішню огорожу, що не перевищує допустимих значень, приведених в табл. 17.1.

Опір ЗП при цьому не нормується.

Таблиця 17.1

Припустимі значення напруги дотику

Тривалість дії t, с   До 0,1 0,2 0,5 0,7 1,0 Більш   1...3
Найбільша допустима напруга дотику Uпр.доп., В            

При визначенні значення допустимої напруги дотику як розрахункову тривалість дії, слід приймати суму часу, що отримується від складання часу дії захисту і повного часу відключення вимикача. При цьому визначення значення допустимої напруги дотику на робочих місцях слід приймати як час дії резервного захисту, а для решти території підстанції - основного захисту.

Напруга на заземлюючих пристроях, виконаних як по опору, так і по напрузі дотику, не повинна перевищувати 5 кВ при стіканні з них струму замикання на землю. Напруги вище 5 кВ, але не більше 10 кВ допускаються для заземлюючих пристроїв тих електроустановок, для яких передбачені спеціальні заходи по захисту ізоляції кабелів зв'язку і телемеханіки, що відходять, і по запобіганню виносу небезпечних потенціалів за межі електроустановок.

Для заземлюючих пристроїв, з яких, взагалі виключено виніс потенціалів за межі будівель і зовнішніх огорож електроустановки, допускається напруга вище 10 кВ [16].

17.1.2. У електроустановках напругою вище 1000 В мережі з ізольованою нейтраллю опір заземлюючого пристрою R, 0м, при проходженні розрахункового струму замикання на землю у будь-який час року з урахуванням опору природних заземлювачів повинен бути:

а) якщо заземлюючий пристрій використовується тільки для електроустановок напругою вище 1000 В

(17.1)

б) якщо заземлюючий пристрій одночасно використовується для електроустановок напругою до та понад 1000 В

, (17.2)

але не перевищувати 10 0м (де Iр - розрахунковий струм замикання на землю).

При установці на трансформаторних порталах блискавковідводів опір штучних заземлювачів підстанцій напругою 35 кВ не повинен перевищувати 4 0м.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 1148 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...