Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Етапи складання місцевих бюджетів в Україні



Стадія Складові стадії Виконавці
Розгляд і складання проекту бюджету 1. Отримання інформації від міністерства фінансів України про особливості складання розрахунків до проектів бюджетів та її опрацювання 2. Надання необхідної інформації: Міністерству фінансів: - для проведення розрахунків по міжбюджетним трансфертам; Верховній Раді України; - для перевірки достовірності цих розрахунків. 3. Розробка і доведення до відома головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів. 4. Подання бюджетних запитів місцевим фінансовим органам. 5. Подання пропозицій щодо показників проектів бюджетів міським фінансовим органам. 6. Отримання від КМУ положень та показників міжбюджетних відносин після другого читання проекту Закону про державний бюджет та їх опрацювання. 7. Підготовка проекту рішення про місцевий бюджет. Рада міністрів АРК, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад. Рада міністрів АРК, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад. Місцеві фінансові органи. Головні розпорядники бюджетних коштів.     Виконавчі органи рад райдержадміністрацій в м. Києві та Севастополі.   Рада міністрів АРК, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад. Рада міністрів АРК, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад.  
Розгляд та прийняття рішення Схвалення проекту рішення про місцевий бюджет. Розгляд проекту рішення про місцевий бюджет. Затвердження місцевих Бюджетів.   Рада міністрів АРК, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад. Верховна Рада АРК, відповідні ради Верховна Рада АРК, відповідні ради  

Слід зазначити, що фінансове забезпечення реалізації РЦП перебуває у функціональній залежності від збільшення доходності місцевих бюджетів.

Водночас основним призначенням міжбюджетних відносин у національній економіці є створення сприятливих умов для її регіонального та місцевого розвитку.

Сьогодні в Україні спостерігаються ще значні диспропорції у бюджетному забезпеченні цього розвитку. Так у 200ІГр. місцева податкова база забезпечила лише 2 % надходжень до місцевих бюджетів, обсяг відрахувань від загальнодержавних надходжень склав біля 67 %, а обсяг трансфертів з державного бюджету України склав біля 31 %.

Водночас співвідношення між місцевими та державним бюдже­тами у розвинутих країнах світу складає 40:60.

Ситуація, що склалась в національній економіці свідчить про те, що бюджетна система України ще не в достатній мірі відповідає потребам розвитку її регіонів та населених пунктів.

Централізація фінансових потоків в національну економіку призводить до того, що система місцевого самоврядування в нашій державі не є економічно ефективною, оскільки не має фінансових можливостей для здійснення адекватної до своїх потреб еконо­мічної політики.

Що ж необхідно покращити у сфері між бюджетних відносин? Які механізми вдосконалення цих відносин в Україні?

У світовій економіці нагромаджений певний досвід вдоскона­лення міжбюджетних відносин. Особливого значення в цьому контексті набувають питання формування фонду прямих бюджет­них трансферів. Розглянемо ці питання більш детально (табл. 2.2)

Таблиця 2.2





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 271 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...