Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. 1. Визначити відносну вологість повітря у приміщенні



1. Визначити відносну вологість повітря у приміщенні.

Атмосферне повітря завжди містить певну кількість водяної пари. Пружність водяної пари (парціальний тиск) у момент дослідження, яка виражена в грамах, називають абсолютною вологістю.

Пружність або маса водяної пари, що може наситити нею повітря (до моменту випадання з повітря крапель води) при певній темпера­турі, називається максимальною вологістю повітря.

При проведенні оцінки метрологічних умов у виробничих примі­щеннях найчастіше враховують відносну вологість, що вимірю­ється за допомогою психрометра – аспіраційного або стаціонарного.

На підставі отриманих вимірів за допомогою розрахунків та за пси­хометричною таблицею визначається абсолютна вологість, а потім – відносна вологість у приміщенні.

1.1. Простий психрометр розташовують у досліджуваному середо­вищі на 10–15 хв – до моменту встановлення ртуті в обох термометрах на постійний рівень. Записують показники сухого і вологого термо­метрів у табл. 12. На підставі показань розраховують спочатку аб­солютну вологість повітря, потім відносну.

Таблиця 12

Результати визначення вологості повітря

Тип психрометра Показання температури, °С Абсо­лютна воло­гість Відносна вологість
на сухому термо­метру на «во­ло­гому» тер­мо­метру розрахун­кова величина за табли­цею або номогра­мою
Простий психрометр          
Аспіраційний психро­метр          

На підставі показань розраховують спочатку абсолютну вологість повітря, потім відносну. Абсолютну вологість розраховують
за формулою:

де А – абсолютна вологість повітря, г/м3; F 2 – пружність водяної пари при температурі вологого термометра, г/м3 (табл. 13); tс – показання сухого термометра, °С; tв – показання волого термометра, °С; – психрометричний коефіцієнт, який залежить від швидкості руху повітря (табл. 14); Р – барометричний тиск, мм рт. ст. (визначається за барометром).

Вважається, що швидкість повітря V = 0,8 м/с створюється, якщо помахати книжкою чи зошитом біля простого психометра протягом 4 хв. Відносну вологість розраховують за формулою:

де – відносна вологість повітря, %;

А – абсолютна вологість повітря, г/м3;

F 1 – пружність насиченої водяної пари, г/м3 при температурі сухо­го термометра (табл. 13).

Таблиця 13





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 315 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...