Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 4. Рекламування товару



ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА»

Кафедра МАРКЕТИНГУ

“ЗАТВЕРДЖУЮ”

Проректор

__________________Колот А.М.

“ ___ ” ___________ 2013р.

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ЩОДО ЗМІСТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ, ПОТОЧНОГО І ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЇХ ЗНАНЬ

З НАУКИ

“ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ”

Укладач: к.е.н., доц. Сєвонькаєва О.О.

Декан факультету

маркетингу

_____________проф. Шафалюк О.К.

Заст. зав. кафедри

маркетингу

____________ доц. Кривещенко В.В.

Київ 2013

ВСТУП.

В останні роки збільшилася роль маркетингових комунікацій. Жодне підприємство сьогодні не може повноцінно існувати і розвиватися не спілкуючись зі складовими свого навколишнього середовища: споживачами, постачальниками, конкурентами тощо. Це спілкування здійснюється шляхом використання інструментів маркетингових комунікацій, які дають можливість підприємству розповісти про себе, переконати у необхідності звернутись до його послуг, нагадати покупцю про свою присутність.

Мета науки: озброїти студентів знаннями з питань ефективного продажу продукції чи послуг, що допоможе майбутнім фахівцям приймати ефективні виробничі, організаційні та наукові рішення на рівні сучасних вимог.

Основні з авдання науки:

- ознайомлення студентів з відповідними категоріями маркетингових комунікацій, методиками розроблення бюджету рекламних кампаній, алгоритмами розрахунків ефективності показу рекламного звернення до цільової аудиторії, відпрацювання практичних навичок їх використання в процесі просування товарів;

- створення бажання творчого пошуку вдосконалення системи товаропросування в сучасних ринкових умовах.

Наука “Маркетингові комунікації” вивчається у безпосередньому зв’язку з основними методологічними і організаційно– економічними положеннями теорії маркетингу, менеджменту, макро– і мікроекономіки, а також з іншими дисциплінами, важливими для підготовки фахівців з маркетингу.

Після повного опанування навчальної науки студенти матимуть достатні знання з питань організації ефективного продажу продукції та послуг, щоб розробляти виробничі, організаційні та наукові рішення на рівні сучасних вимог.

Тематичний план НАУКИ

Назва теми Кількість годин
Денна форма навчання Заочна форма навчання  
Лекції С/П ІКР СРС Лекції Сем/ Пр. СРС ІКР  
  Комунікації в системі маркетингу                  
  Стратегії та планування маркетингових комунікацій                  
  Інтегровані маркетингові комунікації                  
  Рекламування товару                  
  Стимулювання продажу товарів                  
  Організація роботи з громадськістю                  
  Інтегровані маркетингові комунікації на місці продажу                  
  Прямий маркетинг                  
  Організація виставок і ярмарків                  
  Персональний продаж товарів                  
  Упаковка як засіб комунікації                  
  Спонсорування                  
  Брендинг                  
  Організація маркетингових комунікацій                  
  Оцінювання ефективності маркетингових комунікацій                  
Разом годин:                  

3. ЗМІСТ НАУКИ

ТЕМА 1. КОМУНІКАЦІЇ У СИСТЕМІ МАРКЕТИНГУ

Маркетинг і комунікації: цілі, завдання, сутність, функції. Характеристика учасників маркетингових комунікацій. Виробники товару (виробів, послуг, ідей), споживачі та організації, які сприяють діяльності учасників маркетингових комунікацій. Класифікація споживачів на основі виробництва товару. Класифікація споживачів на основі споживання. Класифікація споживачів на основі менталітету. Сучасна теорія та практика класифікації споживачів з метою найкращого задоволення їх потреб. Законодавчі основи діяльності служб маркетингових комунікацій. Загальне законодавство України щодо діяльності підприємств. Закон України «Про рекламу» та доповнення до нього. Закон України «Про недобросовісну конкуренцію» (у частині, що стосується реклами). Законодавство економічно розвинутих країн щодо підприємництва та діяльності маркетингових служб.

ТЕМА 2. СТРАТЕГІЇ ТА ПЛАНУВАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ

Стратегічне планування. Маркетингові дослідження. План маркетингових комунікацій. Етапи життєвого циклу товару та класифікація стратегії маркетингових комунікацій на ринку збуту товару. Залежність стратегії маркетингових комунікацій від стратегії фірми, стратегії маркетингу, стратегії політики ціноутворення. Класифікація стратегії маркетингових комунікацій на основі етапів життєвого циклу товару.

ТЕМА 3. ІНТЕГРОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ

Маркетингові комунікації. Сутність інтегрованих маркетингових комунікацій. Маркетинг-мікс та інтегровані маркетингові комунікації. Стратегія та планування ІМК. Модель інтегрованих маркетингових комунікацій.

ТЕМА 4. РЕКЛАМУВАННЯ ТОВАРУ

Класифікація реклами. Засоби реклами. Носії реклами. Класифікація реклами: за охопленням по території; за охопленням по аудиторії; за частотою; за виливом. Характеристика рекламного звернення за кольором; за макетом.

Реклама — основний засіб поширення інформації. Процес рекламування. Престижна реклама. Створення фірмового стилю. Теорії комунікації та їх застосування у рекламі. Моделі ієрархії пізнання та навчання. Планування рекламної кампанії. Вибір стратегії маркетингу. Політика рекламної кампанії й політика маркетингу. Вибір цілей рекламування. Визначення цільової аудиторії. Рекламна політика. Вибір засобів інформації та носіїв реклами. Затрати на рекламування. Бюджет рекламної кампанії. Розробка та рекомендації щодо створення ефективного рекламного звернення.

Контроль ефективності рекламної кампанії. Попереднє тестування. Тести, які необхідно проводити після запуску рекламної кампанії.

ТЕМА 5. СТИМУЛЮВАННЯ ПРОДАЖУ ТОВАРІВ

Види стимулювання. Стимулювання споживачів. Стимулювання посередників. Стимулювання торгового (збутового) персоналу. Механізм стимулювання продажу. Особливості стимулювання. Стимулювання продажу як частина маркетингових комунікацій. Цілі та засоби стимулювання продажу. Стимулювання продажу на різних етапах життєвого циклу товарів. Види та засоби стимулювання продажу. Знижки з ціни. Поширення купонів. Премії. Безкоштовні зразки. Проведення лотерей, конкурсів та вікторин. «Підкріплення» товару. Споживацький кредит. Безкоштовні супутні послуги (транспортування, монтаж, післяпродажне обслуговування, гарантійне обслуговування тощо). Сервіс. Цінове стимулювання.

ТЕМА 6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ («ПАБЛІК РИЛЕЙШНЗ»)

Сутність роботи з громадськістю. Постановка цілей та завдань. Розробка програм. Організація відділу зв'язків із громадськістю. Особливості діяльності у сфері «паблік рилейшнз». Визначення сфери діяльності. Стосунки із засобами масової інформації. Етика стосунків із пресою. Інформаційні послуги. Прес-релізи. Прес-конференції та прийоми.

Фотографії у роботі з громадськістю. Виставки та ярмарки у галузі зв'язків із громадськістю. Мета виставкової діяльності, бюджет, організація, розробка графіка, підбір штатів та керівництва. Суміщення із конференціями. Використання усної мови. Публічні виступи. Прийоми ефективної усної мови у роботі з громадськістю. Аудіо- й відеозасоби у роботі із громадськістю. Визначення потреби у таких засобах. Створення аудіо- та відеопродукції. Поширення цієї продукції. Внутрішнє та зовнішнє використання. Конференції: порядок проведення і правила поведінки. Кодекс професійної поведінки та етики у стосунках із громадськістю.

ТЕМА 7. ІНТЕГРОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ НА МІСЦІ ПРОДАЖУ

Сутність та завдання маркетингових комунікацій на місці продажу. Види ІМКМП. Визначення ефективної реклами на місці продажу. Особливості та цілі рекламування на місці продажу. Устаткування та оснащення для комунікацій на місці продажу. Засоби інформативного, рекламного, стимулюючого характеру. Інформативні та рекламні матеріали: визначення, замовлення та оформлення, використання. Дизайн, елементи оформлення торгових точок, створення іміджу. Планування та оформлення приміщень, використання вітрин. Оформлення вітрин як форма реклами. Види вітрин. Особливості оформлення. POS – матеріали в місцях продажу. Мерчандайзинг. Принципи оформлення торговельних приміщень. Психологічні особливості впливу на споживачів на місці продажу.





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 725 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...