Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Семінарське заняття № 2



Тема: «ФІЛОСОФІЯ СТАРОДАВНЬОГО СХОДУ. АНТИЧНА ФІЛОСОФІЯ, ЇЇ КОСМОЦЕНТРИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ»

Цілі та завдання заняття: дослідити генезис світової філо­софії, акцентуючи увагу на космоцентризмі античної філософії, теоцентризмі середньовічної, антропоцентризмі філософії епохи Відродження, наукоцентризмі філософії Нового часу. Особливо виділити як домінантні проблеми онтології та гносе­ології, які у німецькій класичній філософії набувають рис уні­версальності, системності, прагнучи вийти на методологічні проблеми доцільної активності суб'єкта. Проаналізувати соціокультурний контекст філософствування, соціальну обумов­леність появи філософських ідей у конкретні історичні періо­ди як відповідь на виклики часу.

ПЛАН

  1. Зародження та розвиток філософії Стародавнього Сходу (Стародавня Індія, Китай, Вавилон, Єгипет). 2. Особливості, умови формування та етапи розвитку античної філософії. 3. Космологічно-онтологічний характер давньогрецької думки (мілетська школа, натурфілософія Геракліта, піфагореїзм, елейська школа). 4. Атомістичний матеріалізм (Левкіпп, Демокріт, Епікур, Лукрецій Кар). 5. Софісти та їх роль в античній культурі. 6. Сократ і сократичні школи. 7. Система об’єктивного ідеалізму Платона. Вчення про «ідеї», погляди на суспільство та державу. 8. Вчення Аристотеля про субстанцію, душу, людину, теорію пізнання, державу і суспільство. 9. Основні філософські школи епохи еллінізму.




Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 315 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...