Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особливості реєстрації безоплатних і пільгових рецептів



Після таксування і визначення вартості індивідуальної лікарської форми рецепт реє­струють у відповідній документації. При цьому використовують журнальний або кви­танційний метод реєстрації рецептів.

Журнальний метод полягає у заповнені рецептурного журналу. В журналі запи­сується дата, номер рецепта (він же номер запису), прізвище хворого, лікарська форма, вартість інгредієнтів і упаковки, вартість тарифів, вартість води очищеної, загальна вартість інвідуальної лікарської форми. Якщо в аптеці рецептурно-виробничий відділ об’єднаний з відділом готових лікарських форм, то у журналі додатково ведуть ще графи для готових ліків і внутрішньоаптечних заготовок, які є самостійними і не пов’язані з попередніми графами.

У кінці зміни (робочого дня) підраховується і записується в журналі загальний обсяг роздрібної реалізації, кількість та вартість виготовлених лікарських форм, кількість та вартість реалізованих готових ліків, кількість та вартість відпущених одиниць внутріш­ньоаптечних заготовок, вартість тарифів і води очищеної. По результатах роботи за місяць вартість тарифів і води очищеної реєструється в довідці про^дооцінку і уцінку.

Після реєстрації рецепта в журналі провізор виписує квитанцію, за якою хворий може отримати виготовлену лікарську форму. У квитанції вказують номер, під яким заре­єстрований рецепт у рецептурному журналі. Цей же номер проставляється на рецепті та етикетці при оформленні лікарської форми індивідуального виготовлення.

При впровадженні в аптеці квитанційного методу реєстрації рецептів заповню­ється квитанційна книга, яка виготовляється друкарським способом. Кожний аркуш книжки розділений на три частини:

· перша частина - корінець, який служить основою для обліку лікарських форм, виготовлених індивідуально. На корінці вказують номер запису, прізвище та іні­ціали хворого, вид і вартість лікарської форми, при цьому з розбивкою на вартість медикаментів і упаковки, води і тарифів;

· друга частина квитанційної книги містить дані про підприємство-засновника, аптеку, а також номер лікарського засобу, прізвище та ініціали хворого. На ній вка­зується година, на яку буде готова лікарська форма, її вид та остаточна вартість. Ця частина видається хворому на руки і служить квитанцією для одержання виготов­леного препарату;

· третя частина, із зазначенням найменування підприємства-засновника, номера аптеки і виду ліків, часу виготовлення, призначена для підписів осіб, що вигото­вили, перевірили і відпустили, та прикладається до рецепта.

Для реєстрації безоплатних і пільгових рецептів в аптеці використовують відповідні рецептурні журнали. Якщо аптека обслуговує великий контингент хворих, які мають право на зазначений вище відпуск ліків в амбулаторних умовах за рецептами лікарів, можливе ведення не одного, а декількох журналів для окремих категорій хворих (напри­клад, дітей до трьох років, хворих па цукровий діабет, дітей від трьох до шести років). Рецептурні журнали для безоплатного та пільгового відпуску за структурою подібні до звичайних рецептурних журналів, проте для реєстрації пільгового відпуску вводиться окрема додаткова графа - заплачено хворими.

Щомісяця складається реєстр рецептів на безоплатний або пільговий відпуск меди­каментів, при цьому по окремих категоріях хворих і у двох примірниках. В реєстрі вка­зується назва підприємства-засновника, номер аптеки, її відділ, назва лікувально-про­філактичного закладу, в якому виписані рецепти, категорія хворих, місяць, номер запису, номер рецепта і прізвище та ініціали хворого, вартість відпущених ліків; сума, запла­чена хворим; сума, що підлягає поверненню. Окремо прописом проставляють кількість рецептів у реєстрі, їх вартість, зокрема оплачену хворим і ту, яку слід доплатити. Підпи­сує реєстр завідувач аптеки та бухгалтер. Паралельно з реєстром оформляється рахунок на оплату. Реєстр і рахунок подаються в місцеве відділення державного казначейства або відповідний лікувально-профілактичний заклад для оплати.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 6177 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...