Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Релігійні течії країни



Сінгапурці здебільшого матеріалістичні й прагматичні. Ідеалом для них є принцип п'яти C: cash (гроші), credit card (кредитна картка), car (авто), condo (кондомініум), country club (кантрі-клуб), але духовне життя в країні теж існує.

За даними перепису населення 2000 року в Сінгапурі сповідуються такі релігії: буддизм — 42,5%, іслам — 14,9%, даосизм — 8,5%, індуїзм — 4%, католицизм — 4,8%, інші християни — 9,8%, інші 0,7%, не релігійні 14,8%.

Дайте країнознавчу характеристику Куби. (зошит)

Інтеграційні процеси в сучасному світі: причини та тенденції.

Конфлікти на Близькому Сході на початку ХХІ ст.: причини, характер та сучасний стан.

Країнознавча характеристика Австралії

Офіційна назва -Австралійський Союз (Commonwealth of Australia), Австралія (Australia). Згідно з рішенням уряду від січня 1976 р. за кордоном країна називається Австралія, уряд - австралійським, у країні називається Австралійський Союз і уряд Союзу.

Географічне положення -Австралія розташована на Австралійському материку, острові Тасманія та ряді інших малих островів у Тихому та Індійському океанах. З півночі омивається Тіморським та Арафурським морями і протокою Торреса; на сході - Кораловим і Тасмановим морями; на півдні - протокою Басса й Індійським океаном; на заході - Індійським океаном. Австралійському Союзу належать також острови Картьє та Ешмор, острів Різдва, Кокосові острови, острови Херд, Макдональд і Норфолк.

Площа території -загальна площа Австралії становить 7 682 300 кв. км. У квітні 2008 р. ООН визнала право за Австралією збільшити свою територію на 2,5 млн кв.км.

Кількість населення -22,7 млн. осіб (2011 р.).

Столиця -Канберра (Canberra) - 350 тис. осіб.

Адміністративний поділ - Австралія - федерація, яка включає шість штатів і дві території: Новий Південний Уельс (New South Wales), Вікторія (Victoria), Квінсленд (Queensland), Південна Австралія (South Australia), Західна Австралія (Western Australia), Тасманія (Tasmania), Північна територія (Northern Territory), Австралійська столична територія (Australian Capital Territory).

Інші великі міста: Сідней (4,4 млн. осіб), Мельбурн (4 млн.), Брісбен (1,95 млн.), Перт (1,6 млн.), Аделаїда (1,17 млн.).

Офіційна мова -англійська.

Релігія: католики - 26%, англікани - 26%, протестанти - 20% (Об'єднана Церква, Союз баптистів, Лютеранська церква і Церква Христа), православні - 4%; іудеї, буддисти, мусульмани.

Грошова одиниця -австралійський долар = 100 центам.

Національне свято -26 січня - День Австралії (1788 р.).
Членство в міжнародних організаціях -ООН, МБРР, МВФ, СОТ, АТЕС, МФЧХіЧП, ОЕСР та інші.

У Австралія — держава, яка займає весь материк, що є найменшим у світі. Він розташований у Південній півкулі.

Материк у XVII ст. відкрили європейці. Назва "Австралія" походить від латинського слова "аустраліс" — "південний".

Австралія знаходиться на стику двох океанів: її північні і східні береги омивають води Тихого океану, західні і південні — Індійського. На північному сході узбережжя Австралії знаходиться унікальне творіння природи — Великий Бар'єрний риф, що займає територію 200 тис. км2. Протяжність Австралії із півночі на південь близько 3200 км., із заходу на схід — близько 4100 км.

Австралія входить до Британської Співдружності. Під управлінням Австралії перебувають дрібні острови, що примикають до материка: Кенгуру, Фліндерс, Кінг, а також віддалені від нього на тисячі кілометрів — Кокосові, Різдва, Норфолк, Картьє, Херд та ін. За територією Австралія як країна займає шосте місце у світі.

Формально главою держави є британська королева, а при її відсутності — генерал-губернатор, який призначається за рекомендацією австралійського уряду. Останніми десятиріччями цю посаду займають виключно громадяни Австралії. Фактичним керівником виконавчої влади є прем'єр-міністр — лідер партії або коаліції партій, що перемогли на загальних парламентських виборах.

До складу Австралійської федерації входять шість штатів: Новий Південний Уельс, Вікторія, Квінсленд, Південна Австралія, Західна Австралія і Тасманія, а також дві окремі території: Північна територія і Австралійська столична територія.

Австралія є країною парламентської демократії. Законодавча влада на федеральному рівні належить парламентові, що складається з сенату і палати представників, котрі обираються прямим голосуванням. Участь у виборах і голосуванні у федеральний парламент та парламенти штатів є обов'язковою для всіх австралійців. В основі правової системи Австралії лежить прецедентне право Англії. Багато австралійських законів ідентичні актам Британського парламенту. Застосування права в основному знаходиться у руках штатів, кожен з яких має Верховний суд і систему нижчих судів. Головні політичні партії: Австралійська лейбористська партія, Ліберальна партія Австралії.

Природні умови та ресурси. Територія Австралії — слабо розчленована і переважно рівнинна. В цілому Австралія є компактним масивом суходолу і нагадує гігантське плато (середні висоти 300 м. над рівнем моря), площина якого увігнута в центральній частині і припіднята на окраїнах. Гори займають незначну площу — 5%. Вони простягаються вздовж східного узбережжя Австралії, а Великий Вододільний хребет — від північного мису Йорк аж до Бассової протоки на півдні. Найвищими є Австралійські Альпи, кілька вершин яких перевищують 2000 м. над рівнем моря (гора Косцюшка, наприклад, 2228 м.).

Західну територію країни займає Західне плато із невисокими горами Макдоннелл і Масгрейв, вершини яких досягають 800-1500 м. над рівнем моря. Північніше лежать пустелі: Велика піщана та кам'яниста Гібсона; південніше — Велика пустеля Вікторія.

Значну частину Австралії займають рівнини, складені осадовими породами. Найбільшою є Центральна рівнина, частина якої навколо безстічного озера Ейр лежить на 12-16 м. нижче від рівня моря. Це найпосушливіший район Австралії. На півдні розташована рівнина Налларбор, відома карстовими формами рельєфу.

Для більшості території країни характерний субтропічний клімат. Лише на крайній півночі, особливо вздовж узбережжя, переважає тропічний клімат. Крайній південь і більшу частину острова Тасманія займає зона помірного клімату. Австралія — найпосушливіший континент світу. Лише на третині материка випадає більше 500 мм. опадів на рік. Майже 40% території — пустелі. Середня температура найхолоднішого місяця року (липень) + 12°...+28°С і найгарячішого (січень) +20°...+30°С. Найсприятливішими для життєдіяльності людини є умови на південному сході і південному заході, де клімат наближений до середземноморського. Більша частина країни непридатна для сільськогосподарського освоєння: часті посухи є найбільшим лихом для економіки. 60% території — це безстічні райони. Найбільшою річкою є Муррей. Вона досить повноводна, а в нижній течії — судноплавна. Помітними на географічній карті Австралії є річки, що стікають зі східних схилів Великого Вододільного хребта, але вони хоч і повноводні, зате невеликі за розмірами. Більшість річок, що беруть початок на західних схилах Великого Вододільного хребта та у внутрішній частині Австралії, у сухий сезон повністю пересихають. Такі ріки ще називають криками. Порятунком для жителів Австралії є підземні води, що залягають на глибині від 20 до 2000 м. і займають, за деякими підрахунками, площу 2,5 млн. км2. Вони використовуються для зрошення з допомогою артезіанських джерел.

Ґрунти Австралії досить різноманітні, однак загальна площа родючих земель, особливо розташованих у достатньо зволожених областях, незначна. Придатними для землекористування є лише 77 млн. га. (10% території). За світовими стандартами ґрунти Австралії середньої або низької якості. Немає просторих площ багатих ґрунтів, як наприклад у США, де вони використовуються для вирощування пшениці, кукурудзи, бавовни. Ґрунти потребують удобрення, особливо фосфатами. Підзолисті ґрунти переважають на сході і південному заході країни. Досить родючими є червоно-бурі і коричневі ґрунти в степових районах. У пустелях і напівпустелях переважають малородючі сіроземи і сіро-коричневі ґрунти.

Рослинний світ дуже своєрідний. Майже три чверті представників флори — ендеміки, тобто ті, що проростають тільки в Австралії. Найпоширенішими породами є евкаліпти (більше 600 видів), акації (500 видів), архукарії. Мімоза в Австралії вважається національним символом.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 337 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...