Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вихідні ВАХ



Вихідними ВАХ є залежності вихідного струму I К від вихідної напруги U КБ при постійному вхідному струмі I Е (рис 9.5.)

.

І К = a І ЕІ КБ0 ( - 1) (9.5)

Формула 9.5 відповідає моделі Молла-Еберса, яка буде розглянута в п. 10. З неї може бути отримані значення І К в різних режимах.

Розглянемо форму вихідних характеристик БТ p-n-p типу (рис 9.5).

Рис. 9.5. Вихідні ВАХ БТ зі СБ

- Вихідна напруга U КБ = 0.

Якщо вхідний струм І Е = 0, то і вихідний струм І К = 0. Тобто в цьому випадку ВАХ починається з начала системи координат І К = f (U КБ).

У разі наявності вхідного струму І Е з’являється вихідний струм І К (навіть при відсутності вихідної напруги U КБ = 0), тому що частина дірок із бази потрапляє на колектор, утворюючи струм I К. Значення I К збільшується при зростанні струму I Е.

- Вихідна напруга є прямою U КБ пр < 0.

Якщо U КБ збільшують, то струм І К зменшується спочатку до нуля, а потім суттєво зростатиме. Це пояснюється тим, що при прямій напрузі U КБ, відкривається колекторний перехід і дірки інжектують із колектора до бази. Їх напрямок буде протилежним напрямку інжекції дірок до бази із емітера (у разі прямої напруги на емітерному переході). При деякій напрузі U КБ потоки дірок до бази із емітера та колектора стають однаковими, струм І К стає нульовим і з подальшим збільшенням U КБ змінює знак та стрімко зростає аж до пробою. Тому пряму напругу на колекторі обмежують максимально допустимим значенням.

- Вихідна напруга є зворотною U КБ зв > 0.

Струм І К майже не залежить від напруги U КБ і вихідні ВАХ будуть прямими лініями з невеликим нахилом до осі абсцис. Мале їх зростання визначається невеликим збільшенням зворотного струму колекторного переходу І КБ0 і деяким збільшенням коефіцієнта переносу δ, якій визначається зменшенням товщини бази. Це зменшує кількість рекомбінацій у базі, що при незмінному струмі І Е зменшує струм І Б і тому збільшується струм І К. Отже, одна характеристика відрізняється від іншої вхідним струмом І Е і мало залежить від вихідної напруги U КБ. Зі зростанням зворотної напруги U КБ струм І К змінюється так, як змінюється зворотна гілка ВАХ p-n переходу.

Відмітимо, що при вхідному струмі І Е = 0, ВАХ БТ буде мати вид ВАХ p-n переходу і при зворотної напруги U КБ струм І К = І КБ 0. Зі збільшенням І Е вихідні ВАХ переміщуються вгору, що збільшує струм І К приблизно на приріст

Δ І Е = І Е’’ - І Е

При середніх значеннях струму І Е і однакових приростах вихідні ВАХ розміщуються приблизно на однаковій відстані одна від одної, а при малих та великих І Е – ідуть густіше. Це пояснюється законом зміни коефіцієнта α при різних І Е.

На рис 9.5 позначені області режимів транзистора зі СБ, які визначаються значеннями U КБ: І – область насичення (ЕП та КП відкриті), ІІ – область відсічки (ЕП та КП закриті), ІІІ - область активного режиму (ЕП відкритий, КП закритий), IV – область лавинного розмноження дірок в КП (область пробою).

Аналітично ділянки характеристики при І Е ′′′ можна записати:

при U КБ = U КБ Зв. I К= αI Е ′′′ + I КБ0, (активний режим)

при U КБ = U КБ Пр. І К = a І Е ′′′І КБ0 ( - 1) (режим насичення)

Рівняння ВАХ транзистора у активному режимі з врахуванням нахилу кривих до осі абсцис можна записати у виді

I К= αI Е+ I КБ0 + ,

де r К = - опір колектора змінному струму при І Е = const.

Проте при розрахунках, завдяки великому r К застосовують спрощену формулу для І К, яка не враховує нахилу ВАХ, тобто без останнього доданка.

I К= αI Е+ I КБ0, (9.4)

Температурний дрейф вихідних характеристик зі СБ є невеликим (рис. 9.6.). Про це свідчить формула (9.4), де диференційний коефіцієнт передавання струму емітера α слабо залежить від температури, а зворотний струм колектора I КБ0 хоча і змінюється швидко з ростом температури, але він малий порівняно зі струмом I К і мало впливає на залежність вихідних характеристик від температури.

 
 

Рис. 9.6. Вплив температури на вихідні ВАХ БТ зі СБ

Висновок: малий температурний дрейф вихідних характеристик транзистора в схемі зі СБ пояснюється слабкою залежністю коефіцієнту передавання струму емітера α від температури і відносно малим зворотнім струмом колектора I КБ0.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 459 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...