Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Викладацький склад



ВСТУП.

Опис.

Одним з основних завдань, яке стоїть перед суб’єктом господарювання є прийняття рішень по ефективному фінансовому забезпеченню діяльності. Це можливо за наявністю ефективного фінансового менеджменту. Ефективне управління фінансової діяльністю безпосеред­ньо залежить від форм і методів формування, розподілу і використання фінансових ресурсів. Для успішного розв’язання безпосередньо управлінських завдань, досягнення стійкого та прибуткового функціонування суб’єкта господарювання потрібен науковий підхід, знання теоретичних положень фінансового менеджменту.

Фінансовий менеджмент є логічним продовженням теорії фінансів та теорії управління капіталом. Остан­нім часом проблеми формування методології та методики прийнятті фінансових рішень на рівні підприємства набувають першочергового значення. З одного боку, це пояснюється досягненням певної стабільності та адаптованості до умов ринкового середовища, з другого — посиленням конкуренції. За цих обставин підприємство може розраховувати на подальший розвиток і посилення своїх ринкових позицій лише демонструючи належний рівень управ­ління фінансовими ресурсами та забезпечуючи достатній рівень прибутковості капіталу. Успішне виконання цих завдань значною мірою залежить від знання спеціалістами з фінансів сучасних методів фінансового менеджменту та впровадження їх у повсякденну діяльність.

Вивчення дисципліни «Фінансовий менеджмент» починається із послідовного аналізу базових понять та елементів фінансового менеджменту. В ефективному опануванні дисципліни „Фінансовий менеджмент” важлива роль належить постійному, ґрунтованому, всебічному контролю за якістю знань студентів. В умовах Болонського процесу це досягається за допомогою модульного контролю, обов’язковими формами якого є письмове опитування студентів, їх тестування за відповідними темами, які проводяться на практичних заняттях з дисципліни, а також виконання студентами за межами аудиторії самостійної роботи з вивчення понятійного апарату, нормативно-законодавчої бази та рішення задач і господарських ситуацій з питань фінансового менеджменту.

В умовах посилення конкурентної боротьби успіх підприємницької діяльності буде забезпечений тим підприємствам, які краще оволодіють сучасними методами прийняття управлінських рішень з питань формування та використання фінансових ресурсів. Тому на сьогодні важливого значення набувають проблеми формування класу високопрофесійних фінансових менеджерів, спроможних здійснювати ефективне управління банківською діяльністю в умовах нестабільності й значних коливань на фінансових ринках та жорстких регулятивних обмежень. Це потребує постійного вивчення та аналізу новітніх способів, підходів та здійснення фінансових операцій. В свою чергу це обумовлює необхідність впровадження комплексних заходів з підготовки кваліфікованих фахівців у сфері фінансів. На рішення цих завдань направлене викладання і вивчення студентами дисципліни «Фінансовий менеджмент». Вивчення сутності фінансової діяльності, дослідження процесів, які відбуваються у сфері управління фінансами суб’єктів господарювання, є об’єктивно важливим не тільки для фінансістів-практиків, але й для всіх тих, хто так чи інакше пов’язаний з економікою та бізнесом: сьогодні дуже важко виділити хоча б один самостійний суб’єкт будь-якої галузі економіки, фінансова діяльність якого не потребує системного підходу до прийняття рішень фінансування та інвестування.

Дисципліна «Фінансовий менеджмент» є базовою для підготовки бакалаврів за спеціальностями «Банківська справа». Дисципліна є логічно – послідовною в структурній моделі формування економістів та вивчається на базі дисциплін: «Економічна теорія», «Гроші і кредит», «Фінанси», «Фінанси підприємств», „Теорія статистики”, „Економіка підприємств”, „Економічний аналіз”, „Менеджмент”.

Навчальна дисципліна містить чотирнадцять розділів:

Розділ 1. Основні теоретичні положення фінансового менеджменту.

Розділ 2. Системи забезпечення фінансового менеджменту.

Розділ 3. Аналіз у системі фінансового менеджменту.

Розділ 4. Планування у системі фінансового менеджменту.

Розділ 5. Фінансовий контролінг.

Розділ 6. Управління активами.

Розділ 7. Управління капіталом.

Розділ 8. Управління інвестиціями

Розділ 9. Управління грошовими потоками.

Розділ 10. Управління прибутком.

Розділ 11. Управління фінансовими ризиками.

Розділ 12. Антикризове управління фінансами підприємства.

Розділи навчальної дисципліни взаємопов’язані. Спочатку студенти знайомляться із теоретичними аспектами фінансового менеджменту, основними концепціями і елементами управління фінансами підприємства. Після цього розглядаються окремі аспекти фінансового менеджменту (із управління активами підприємства, формування власного капіталу, залучення та запозичення коштів, управління грошовими потоками, управління інвестиціями тощо) та управління фінансовими ризиками, а також методами антикризового фінансового управління підприємством.

1.2.Рівень.

«Фінансовий менеджмент» як навчальна дисципліна тісно пов’язана з іншими навчальними курсами: економічною теорією, грошами та кредитом, фінансами, фінансами підприємств, теорією статистики, менеджментом. Мета вивчення дисципліни –“Фінансовий менеджмент” полягає в оволодінні базовими теоретичними знаннями та придбанні практичних навичок в області управління фінансами підприємства, в основі якого лежить знання теоретичних основ фінансового менеджменту і сучасних методів фінансового управління активами та капіталом підприємства, його інвестиціями і грошовими потоками.

Завдання курсу:

ознайомлення з теоретичними основами і методологічними основами фінансового менеджменту;

придбання навичок застосування методичного інструментарію управління фінансами підприємств;

формування вміння використовувати системний підхід до управління прибутком, інвестиціями, активами і капіталом підприємства;

формування логіки прийняття управлінських рішень у сфері фінансової діяльності, що забезпечують їхній динамізм і варіативність;

придбання навичок оцінки фінансових ризиків і застосування інструментів антикризового управління підприємством при погрозі банкрутства.

Вивчення курсу «Фінансовий менеджмент» надає студентові змогу:

1) уяснити зміст фінансового менеджменту як науки, як системи управління фінансами підприємства;

2) отримати базові знання системного забезпечення фінансового менеджменту;

3) оцінити різні методи прийняття фінансових рішень;

4) застосовувати на практиці різні методи управління фінансами підприємтсва;

5) обирати найоптимальніше управлінське рішення за усіма напрямками фінансової діяльності.

1.3. Дисципліна – вибіркова.

Викладацький склад

К.е.н., доц. Хорошева О.І.

1.5. Методика викладання і методи навчання.

Лекції (інформаційні, аналітичні, проблемні). Мова викладання українська і російська.

2. УЧБОВА ПРОГРАМА КУРСУ. ЛІТЕРАТУРА.

Навчальна програма курсу. Література.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 127 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...