Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Асортимент верхніх швейних виробів



Асортимент верхнього одягу об'єднує дві підгрупи: пальтових і костюмних виробів.

Підгрупа пальтових виробів включає пальта, шинелі, куртки, плащі, плащі-пальта, накидки, пелерини, бушлати тощо.

Пальтові вироби - плечовий верхній одяг із різних видів ма­теріалів і сировини з рукавами та розрізом або застібкою донизу, який вдягають на костюмно-сукняний одяг і яким укривають тулуб і част­ково або повністю ноги; призначені для створення теплового захисту в різних кліматичних умовах. Різновидом пальт є напівпальта, манто, кожухи, кожушанки, шуби, дохи тощо. Пальта бувають чоловічі, жіночі, дитячі, зимові, демісезонні, літні, усесезонні.

Розрізняють пальтові вироби строгої, спортивної форми і форми фантазі. Залежно від ступеня прилягання виробу в талії силуети бувають: прилеглі, напівприлеглі та вільні. Для чоловіків і хлопчиків силуети переважно прямі і напівприлеглі. Жіночі і дівчачі силуети різноманітні, складного крою і з більш дорогими видами оздоблення.

За кроєм рукавів - з ушитими рукавами, реглан, суцільнокро- єними, комбінованими.

За характером застібки бувають одно- та двобортними. За фор­мою коміра: із тканини - з суцільнокроєним, відкладним, стійкою, шалевим коміром; із натурального або штучного хутра, з відлогою або без неї.

Пальто - вид верхнього одягу з рукавами, коміром або без нього, з розрізом спереду, із застібкою згори донизу.

Напівпальто - має таку саму конструкцію, що й пальто, але менше за довжиною.

Плащ, плащ-пальто, накидка - належать до різновидів пальто, призначені для захисту від опадів, виготовляють із плащових тканин або плівкових матеріалів. Плащові тканини випускають із водонепроникною або водовідштовхувальною обробкою. Плащ-паль­то виготовляють із аналогічних тканин з утеплювальною підкладкою, що пристібається. Накидки виготовляють без рукавів і пройм, з каптуром.

Пелерина - різновид накидки, короткий плечовий виріб з розрізом спереду, з застібкою або без неї, без рукавів, з прорізами для рук, обробленими в рамку.

Куртка - плечовий одяг із рукавами, розрізом донизу, застіб­кою на ґудзики або застібку-„блискавку", з каптуром або без нього, з утеплювальною прокладкою або без неї, довжиною до талії (з поясом) або до середини стегон. Деталі куртки мають складну форму, можуть складатися з різних частин.

Бушлат - різновид дитячого або відомчого напівпальта. Виго­товляють переважно з утеплювальною прокладкою, із бавовняних і напіввовняних ворсових тканин. Для оздоблення використовують шнури, емблеми, металеві ґудзики.

Шинель - різновид пальта відомчого призначення. Форма, крій, матеріал, колір визначаються відомствами.

Костюмні вироби - займають значну частку в асортименті верхнього одягу. До них належать костюми, піджаки, жакети, жилети, штани, спідниці, комбінезони, напівкомбінезони, кітелі, фраки, смокінги.

Костюмні вироби виготовляють із різноманітних матеріалів на підкладці, із застосуванням докладних матеріалів. Вони повинні мати об'ємно-просторову форму, бути модними, мати хороші гігієнічні і теплозахисні властивості, високу зносостійкість.

Плечові вироби (піджаки, жакети, жилети тощо) за конструк­цією нагадують пальта, виготовляються різноманітної форми, силуету і крою, з різними групами оздоблення.

Костюм - набір із двох або трьох предметів одягу, виготовле­них з одного матеріалу, а саме:

піджак чи жакет (жилет), призначений для верхньої частини

тіла;

штани, спідниця (спідниця-штани), призначені для нижньої частини тіла.

Усі частини костюма повинні бути із тканини однакового переплетення, кольору, сировинного складу, фасону.

Розрізняють такі костюми: двійка - чоловіча (складається з піджака і штанів) і жіноча (із жакета і спідниці або штанів) та трійка - до комплекту входить третій предмет - жилет.

Піджак - плечовий верхній одяг фіксованої форми з рукавами та розрізом згори донизу, яким укривають тулуб і частково стегна. Бувають одно- і двобортні, з рукавами і коміром різних форм і крою, з накладними або прорізними кишенями (з клапанами, лісточками, в рамку), застібкою на 1, 2 або 3 ґудзики, з лацканами прямими, тупими або гострими (вузькими або широкими), з прямими або заокругле­ними внизу пілочками.

Жакети - аналогічні піджаку жіночі або дівчачі вироби. Можуть бути із застібкою або без неї, усіх видів силуету, строгої, спортивної форми або форми фантазі, довжина рукавів може бути різною, довжина виробу до талії, до середини стегон.

Жилет - плечовий верхній одяг із проймами без рукавів, яким укривають тулуб або частково стегна, бувають одно- і двобортні, з кишенями і хлястиками. Костюмні жилети виготовляють із спинками з підкладкової тканини. Різновидом жилета є кептар, безрукавка.

Різновидами піджака є: кітель - формений одяг напівприлег- лого (прямого) силуету, з коміром стійка або відкладним, з глухою застібкою, з погонами; блейзер - піджак підкреслено ділового стилю, напівприлеглого силуету з накладними кишенями, по краях бортів проходить кант, ґудзики металеві; смокінг (піджак для куріння), верхній комір і лацкани шиють з шовкової тканини (атласу); фрак - піджак прилеглого силуету з пілочками до талії і видовженою спин­кою з фалдами.

Штани - поясний верхній одяг, яким вкривають нижню час­тину тулуба й ноги, кожну окремо до ступнів. Складаються з двох передніх та двох задніх половин, що з'єднуються боковими і кроко­вими швами. Штани бувають чоловічі, жіночі, дитячі. Облягання за лінією стегон, ширина штанів (за лінією колін і низу), обробка низу (з манжетами або без них) залежать від моди.

Штани бувають костюмні, галіфе, бриджі, гольф, джинси, шоржти, бермуди.

Штани-гольф - шиють довжиною до колін, внизу на манжеті, носять з напуском.

Штани-галіфе - довжина до нижньої частини литки, внизу вузькі (облягають литку), до колін широкі з напуском збоку.

Бриджі - різновид галіфе, задні частини відрізні по лінії коліна.

Джинси щільно облягають нижню частину тулуба, виготовля­ють із джинсової тканини з накладними кишенями, відрізними кокетками, блочками, відстрочкою кольоровими нитками.

Спідниці - поясний верхній жіночий або дівчачий одяг, яким укривають нижню частину тулуба й ноги частково або цілком. Скла­дається з одного або кількох полотнищ, можуть бути суцільними або розпашними, на застібці або без неї. За кроєм спідниці можуть бути прямі, розширені зверху донизу, звужені донизу, розкльошені.

Комбінезон - плечовий одяг, об'єднаний в одне ціле з пояс­ним. Укриває тулуб, стегна й ноги, кожну окремо. Складається з об'єднаних в одне ціле куртки і штанів, може бути з каптуром.

Напівкомбінезон - довгі або короткі штани, об'єднані в одне ціле з нагрудником і бретелями. їх носять як повсякденний, спортив­ний або робочий одяг.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 7010 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...