Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Деформації і руйнування нежорстких покриттів



Під впливом різних навантажень на покриття і залежно від погіршення фізико-механічних властивостей самого матеріалу, пов'язаного зі старінням в'яжучого, на асфальтобетонному покритті виникають деформації та пошкодження у вигляді тріщин, викришування верхнього шару покриття з утворенням вибоїн, хвиль, зрушень і напливів, розм'якшення поверхні покриття, осідань, розплавлень і видування.

Тріщини є найбільш поширеним і небезпечним видом деформації асфальтобетонного покриття. Основною причиною утворення тріщин є поява в асфальтобетоні розтягуючих напруг, що перевищують сили внутрішнього зчеплення і опору його розриву. Розтягують напруги виникають головним чином при різких перепадах температури. При швидкому і різкому зниженні температури асфальтобетон втрачає пластичність, стає крихким і, як наслідок, втрачає деформаційну здатність.

При посиленні цементобетонних покриттів асфальтобетоном в процесі експлуатації можуть з'явитися відображені тріщини над швами і тріщинами плит підстави. Основна причина утворення таких тріщин - розкриття швів плит основи при зниженні температури, тобто вертикальне і горизонтальне переміщення крайок швів і тріщин, а також ці тріщини в асфальті можуть бути результатом поганої підготовки покриття до посилення або недостатньої товщини шару підсилення. Тріщини можуть також виникати через неоднорідність підстилаючих ґрунтів або перезволоження окремих місць і в результаті наявності здимаються.

Викришування поверхні покриттів - результат порушення технології виробництва робіт з улаштування покриттів або використання неякісних матеріалів, що призводять до утворення пористого неводостійкі покриття. Якщо у асфальтобетонної суміші використаний щебінь, поверхня зерен якого покрита пилуватими або глинистими частинками, що перешкоджають хорошому зчепленню з бітумом, то щільність і водостійкість покриття будуть незадовільними і викришування асфальтобетону неминуче. Застосування вологих мінеральних матеріалів або укладання суміші в дощову погоду, при якій в покритті утворюється затиснена волога, порушують зчеплення бітуму з мінеральним матеріалом і при заморожуванні викликає небезпечні напруги. При нестачі бітуму порушується зв'язність покриття, а при перегріві суміші послаблюється здатність бітуму до зчеплення з мінеральним матеріалом. Викришування покриття веде до утворення вибоїн.

Зсуви і хвилі утворюються через недостатню температуро устойчивість асфальтобетону і поганого зчеплення його з основою. Асфальтобетон під дією сонячних променів за рахунок сонячної радіації розм'якшується, втрачає стійкість і міцність. При дії на покриття дотичних навантажень, що виникають при гальмуванні літаків, відбувається зрушення асфальтобетону з утворенням горбів і хвиль. Зсуви і хвилі можуть виникати в результаті погано підібраного складу суміші. Якщо асфальтобетон укладається на забруднене підставу, зчеплення покриття з основою погіршується, що при додатку до покриття горизонтальних зусиль призводить до утворення зрушень шару асфальтобетону з розривами на ньому.





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 486 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...