Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Як визначається загальна процедура



Загальна процедура — це невелика програма. А для того, щоб створити нехай навіть невелику програму, необхідно ретельно вивчити задачу, яку вона повинна вирішувати; скласти алгоритм розв'язання задачі; спроектувати, якщо це потрібно, інтерфейс; написати і налагодити програмний код.

Як Ви бачите, у створенні загальної процедури багато етапів. Але така процедура створюється, як правило, для не дуже складної задачі. Тому всі перераховані етапи її створення не занадто обтяжливі.

Для простоти будемо вважати, що вся попередня робота вже позаду: ім'я, вхідні і вихідні параметри для загальної процедури Вами вже обрані, програмний код для неї складений.

У даному розділі ми розповімо про те, у якому вигляді записується програмний код, що називається визначенням процедури. А те, куди і як помістити цей код, буде розказано в наступному розділі (розд. 1.4).

Синтаксис визначення загальної процедури наступний:

[ ОбластьДії ] [Static] Sub Ім'яПроцедури (СписокПараметрів) ВиконуваніОператори End Sub

ОбластьДії — це одне з двох ключових слів: Public чи Private. Вони встановлюють, до якого класу належить процедура — до класу глобальних чи до класу локальних процедур (Визначення локальної і глобальної процедури було дано (розд. 6.4). Нагадаємо: процедура локальна (Private), якщо вона доступна (діє) тільки всередині даного модуля і не може бути викликана з інших модулів; процедура глобальна (Public), якщо вона доступна (діє) з інших модулів (звідси і термін — область дії).). Якщо ОбластъДії явно не зазначена, то за замовчуванням процедура буде віднесена до класу Public.

Наявність чи відсутність ключового слова Static говорить про статус локальних змінних (тобто змінних, оголошених всередині цієї процедури). При наявності цього слова локальні змінні будуть зберігати свої значення між послідовними викликами цієї процедури. При відсутності слова Staticне будуть (Це буває корисним, коли які-небудь дані повинні накопичуватися від виклику до виклику процедури).

СписокПараметрів — це змінні (з їхнім типами), що відіграють роль вхідних і вихідних параметрів процедури.

ВиконуваніОператори — це будь-яка кількість операторів будь-якого типу (у тому числі й операторів виклику інших процедур (Такою процедурою може бути і сама обумовлена процедура! У цьому випадку цю процедуру називають рекурсивною.)).

Наведемо приклад визначення процедури, представленої в прикладі 1.1.

Код 1.4

Два перші рядки коду 1.4 — це коментар до програми. За ним розміщений перший рядок визначення процедури. Цей рядок виявився занадто довгим і для його розміщення на сторінці нам знадобилося три символи переносу _. За цим рядком розмістилися рядки з двома операторами присвоювання (pp# =... і pp =...) і одним багаторядковим умовним оператором (If... Then... Else... End If).

За допомогою першого оператора присвоювання обчислюється половина периметра трикутника, а за допомогою другого оператора обчислюється добуток, з якого, відповідно до формули Герона, потрібно обчислити квадратний корінь. Якщо сума двох сторін трикутника менша третьої сторони, цей добуток буде від'ємним і замість взяття кореня видасться повідомлення користувачу про невірне завдання значень вхідних параметрів. Це повідомлення видається за допомогою особливої системної процедури мови Visual Basic — процедури MsgBox (Вікна повідомлення), про яку докладно розповідалося (розд. 4.2). Де йшла мова про функцію MsgBox, але було зроблене застереження, що часто для програмування повідомлення користувачу за допомогою стандартного вікна Windows використовується оператор MsgBox, іншими словами, вбудована (системна) процедура мови Visual Basic. У цьому випадку аргументи функції MsgBox розглядаються як вхідні параметри процедури MsgBox.

Hові поняття:





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 197 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...