Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Об'єктно-орієнтоване програмування



Visual Basic for applications – це засіб програмування, заснований на мові Visual Basic for Windows. Використовуючи додатки Microsoft Office, користувач може створити найрізноманітніші системи автоматизації для вирішення різних завдань. Зв'язує всі ці програми в єдине ціле засіб зв'язку і впровадження об'єктів OLE і програма, що управляє OLE – Visual Basic for Applications.

Наприклад, можна створити програму підготовки документа, яка використовуватиме Excel для доступу до бази даних, генерації графіків і таблиць, Word – для включення цих графіків і таблиць в текст звіту, Mail –для розсилки звіту, і все це – натисненням однієї кнопки. Visual Basic буде сполучною ланкою між цими програмами, яка все об'єднає і упорядкує.

Об'єктно-орієнтоване програмування – це найбільш сучасний стиль в розробці комп'ютерних програм.

Комп'ютерні програми повинні бути такими:

- що перевіряються (для можливості контролю) ;

- що повторно використовуються (при необхідності) ;

- модернізованими (для внесення коректних змін) ;

- переносимими (на різні машини з мінімальними переробками).

Модуль. Об'єктно-орієнтоване програмування (ООП) максимально використовує принцип модульності.

Модульні комп'ютерні програми при розробці розбиваються на окремі частини, що іменуються модулями. Кожен модуль виконує специфічні, чітко визначені функції з доступом тільки конкретних даних. Код модуля – це текст і програми - дуже легкий для відладки, супроводу і розуміння.

Іншою характерною межею модульності є його замкнутість, що додає упевненості в тому, що будь-які зміни, які користувач вносить в код модуля, зроблять вплив тільки на функції цього модуля і ні на що інше. Ці особливості полегшують відладку, супровід і розуміння коду.

Програмний об'єкт в ООП називається контейнером. Контейнер включає дані і код, який знає, як маніпулювати цими даними. Він може бути представлений як реальний фізичний об'єкт (наприклад, у вигляді командної кнопки). Програмний об'єкт володіє специфічною функцією перетворення і містить весь необхідний код і всі необхідні дані для реалізації цієї функції, але його внутрішня робота прихована від стороннього ока.

У ООП дані і код, який маніпулює цими даними, об'єднані в структурі, яка називається об'єкт. Замість того, щоб передавати дані від модуля до модуля для виконання різних обчислень, користувач посилає повідомлення об'єкту, що містить ці дані, і, таким чином, доручає йому провести обчислення. Передати об'єкту невірні дані неможливо, бо дані, з якими об'єкт маніпулює, включені в цей об'єкт.

Загальні приклади об'єктів Visual Basic і Excel – це таблиці, області комірок, командні кнопки, вікна повідомлень, робочі папки, діаграми і модулі.

Програмний об'єкт володіє, певними властивостями і методами. Властивості це видимі характеристики об'єкту, а методи – це операції перетворення цих даних.

Видимими характеристиками називаються дані, які можуть бути доступні поза об'єктом.

Властивостями – вважаються дані, якими об'єкт маніпулює, або які дозволяють контролювати, як об'єкт виглядає або як він поводиться.

Наприклад:

властивість Value текстового вікна – це текст, який виводиться у вікно;

властивість шрифту Color управляє тим, як він виглядає;

властивість елементу меню Enable управляє доступністю вибору цього елементу.

Повідомлення. Викликати об'єкт таким же чином, як і підпрограму неможливо. Для зміни однієї з властивостей об'єкту або для виконання одного з його методів необхідно послати об'єкту повідомлення. Доступ до властивостей і методів, що містяться в об'єкті можна одержати, вказавши ім'я цієї властивості або методу після імені об'єкту. Ім'я об'єкту відділяється від імені властивості або методу крапкою.

Приклад: Power. Value (Об'єкт та властивість об'єкту Power (розмір))

Якщо продовжити цю конструкцію знаком «=» і числом, то об'єкт змінить значення вказаної властивості.

Power. Value = 10

Щоб набути значення цієї властивості, слід помістити цю конструкцію праворуч від знаку «=»

А= Power. Value

Коли виконується метод, він може змінити значення лише Властивості даного об'єкту, але не інших об'єктів. Метод може тільки запитати який-небудь об'єкт про зміну деякої його властивості.

Спадкоємство. Програмний об'єкт може бути частиною іншого, більшого програмного об'єкту. Коли об'єкти об'єднані, виявляються специфічні властивості, відомі під назвою спадкоємство. Коли один об'єкт є частиною іншого об'єкту, він успадковує всі властивості і методи попереднього, натомість вирішуючи доступ до своїх властивостей і методів.

Для доступу до властивостей і методів об'єкту, що є складовою частиною інших, крупніших об'єктів, потрібно визначити кожний із зібраних об'єктів, починаючи з самого крайнього (зліва) контейнера, а потім поставити крапку і вказати наступний (внутрішній) складений об'єкт і так до тих пір, поки не буде досягнутий об'єкт, до властивостей і методів якого слід добратися.

Таким чином, вийде список об'єктів, вказаних зліва направо від самого крайнього (головного) і аж до об'єкту, який цікавить. Завершує цю конструкцію крапка і ім'я властивості або методу, до якого потрібно дістати доступ.

Наприклад: об'єкт-монітор, що іменується My Monitor, включає об'єкт-кнопку Power; об'єкт-кнопка Power володіє властивістю Value (значення властивості «Вкл»/ «Викл»). Отже, My Monitor успадковує властивість Value об'єкту Power. Для доступу до властивості Value використовується наступна конструкція: My Monitor. Power.Value

Якщо My Monitor міститься в об'єкті My Hause, то доступ до властивості може бути оформлений наступною конструкцією:

My Hause. My Monitor. Power.Value.

Об'єкт My Hause тепер успадкував можливості кнопки.

Наприклад: Debug.Print (відладка.печать)

Sheets(1).Rang(“A1”).Value (електронна таблия.коміркаю.значення)

Кожен об'єкт специфічний і унікальний.

Класи. Клас описує всі об'єкти певного типу. Таким чином, класи є|з'являються,являються| вищим рівнем визначення об'єкту.

Наприклад: клас button(кнопка) використовується для створення специфічних об'єктів Button. Кожен об'єкт Button, створений користувачем, відрізняється від всієї решти об'єктів Button. Кнопка Power1 є об'єктом класу Button так само як і кнопка Power2. Хоч і Power1 і Power2 належать класу Button, це різні об'єкти.

Пошук об'єктів в VB - не просте заняття, оскільки програми на VB можуть об'єднуватися з декількома прикладними програмами, кожна з яких має власну бібліотеку об'єктів. Пошук об'єктів можна здійснювати трьома способами:

- за допомогою інтерактивної підказки;

- за допомогою вікна Object Browser;

- за допомогою макрорекодера.

Інтерактивна підказка містить перелік об'єктів, їх опис і інформацію про використання об'єктів. Для доступу до інтерактивної підказки Excel слід виконати команду:

Пункт меню довідки) | Содержание | Справка по VB

Object Browser дозволяє проглядати всі доступні об'єкти Excel, Visual Basic, будь-яких підключених таблиць і будь-яких інших відкритих додатків, об'єкти яких узгоджуються з операційною системою. Для запуску Object Browser в Excel необхідно зробити активною модульну сторінку:

Вставка | Модуль

Вид | Просмотр объектов

З'являється діалогове вікно Object Browser. У верхній частині діалогового вікна Object Browser розташований випадний список всіх відкритих бібліотек. Нижче розташовується список імен всіх об'єктів вибраної бібліотеки, справа - список властивостей і методів вибраного об'єкту. Якщо вибрати деякий метод/властивість, його синтаксис буде зображений в нижній частині вікна. Після того, як потрібний об'єкт знайдений, слід натиснути командну кнопку

Копировать

Переключить на модульную страницу

Правка | Вставка

Це дозволить включити в програму синтаксичний рядок, зображений в нижній частині вікна, починаючи з поточної позиції курсору.

Застосування макрорекодера є найпростішим способом навчитися використовувати об'єкти таблиці. Для його застосування необхідно помістити курсор в те місце модуля, куди потрібно вставити програмний блок. Потім вибрати команду: Сервис | Макрос | Начать запись

У полі Ім'я макросу ввести ім'я (розпочинається з алфавітного символу і не містить пропусків) створюваного макросу. У полі Опис ввести короткий опис функції макросу. При необхідності призначити клавішу швидкого виклику макросу або вказати назву пункту в меню Сервіс для створюваного макросу. Крім того, слід вибрати місце розміщення макросу (у персональній книзі макросів, в поточній робочій книзі, в новій робочій книзі), і мову (мова Visual Basic або макромова Excel 6.0). ОК. Виконати всі дії, які слід записати в макрос. Для зупинки запису макросу клікнути на кнопці Стоп.





Дата публикования: 2014-12-25; Прочитано: 559 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...