Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Формування спостережної ради



Спостережна рада обов’язково створюється в акціонерних товариствах, що налічують понад 50 акціонерів, а також у відкритих акціонерних товариствах, що виникли в процесі приватизації або корпоратизації.

Спостережна рада акціонерного товариства обирається загальними зборами акціонерів із числа акціонерів у кількості і на строк, визначений статутом або іншим внутрішнім нормативним актом товариства.

Чинним законодавством не передбачено обов’язкової кількості членів спостережної ради. Ця цифра залежить від кількості акціонерів в акціонерному товаристві та обсягу повноважень, що надаються спостережній раді. За будь-яких обставин рекомендується встановлювати непарну кількість членів спостережної ради та фіксувати її в статуті товариства.

Загальні збори акціонерів можуть визначати вимоги до членів ради: наявність відповідної освіти та стажу роботи, знань в галузі бухгалтерського обліку та фінансів, досвіду в сфері бізнесу або управління, знань галузі, в якій працює підприємство, досвіду стратегічного планування тощо.

Щодо фізичних осіб – кандидатів у члени ради повинна даватися така інформація:

а) прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса кандидата;

б) освіта, фах, досвід роботи;

в) останнє місце роботи;

г) кількість акцій даного товариства, які належать кожному кандидату;

д) інформація про наявність судової заборони займатися певними видами діяльності або займати певні посади;

е) інформація про наявність непогашених судимостей за розкрадання, хабарництво та інші корисні злочини;

є) інформація про наявність конфлікту інтересів (відомості про одночасне перебування посадовою особою інших підприємств, про професійні та/або персональні зв’язки кандидатів з даним акціонерним товариством).

Член спостережної ради товариства не може бути одночасно членом правління або ревізійної комісії. Членами спостережної ради можуть бути юридичні особи. У такому випадку керівник юридичної особи або сам виконує функції члена спостережної ради, або видає іншій особі відповідне доручення. Юридична особа може замінити свого представника в будь-який час. Для ефективності діяльності юридичної особи як члена спостережної ради бажано призначати його представником ту ж саму особу. Статутом або іншим нормативним актом не може встановлюватися заборона на обрання юридичної особи як члена спостережної ради, оскільки така заборона порушує закріплене законом право акціонера на управління.

Для забезпечення того, щоб склад спостережної ради максимально відображав склад акціонерів, під час висунення кандидатів до складу ради товариствам доцільно забезпечувати обов’язкове представництво акціонерів, що володіють певним відсотком акцій (10–20 відсотків залежно від кількісного складу ради).





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 142 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...