Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

М'язи грудей



М'язи грудей поділяють на поверхневі м'язи, які почина­ються від грудної клітки і йдуть до пояса верхньої кінцівки та вільної верхньої кінцівки, і глибокі (власні) м'язи грудної кліт­ки, які входять до складу стінок грудної порожнини.

Поверхневі м'язи грудної клітки:

великий грудний м'яз — починається від груднинного кінця ключиці, груднини, хрящів II—VII ребер і прикріплю­ється до великого горбка плечової кістки.

Функція: згинає, приводить, обертає всередину плече;

малий грудний м'яз — лежить під великим грудним м'я­зом, починається від II—V ребер і прикріплюється до дзьобо-подібного відростка лопатки.

Функція: зміщує лопатку вниз і вперед;

підключичний м'яз — розміщений між ключицею та І ребром.

Функція: зміщує ключицю вниз;

передній зубчастий м'яз — починається зубцями від дев'яти верхніх ребер і прикріплюється до присереднього краю лопатки.

Функція: зміщує лопатку до тулуба.

Поверхневі м'язи грудної клітки при фіксованих верхніх кінцівках підіймають ребра і таким чином беруть участь у ди­ханні (поверхневі м'язи грудної клітки називають допоміжни­ми дихальними м'язами).

Глибокі м'язи грудей:

зовнішні міжреброві м'язи — починаються від нижнього краю ребра, йдуть зверху вниз і ззаду наперед і прикріплюються до верхнього краю нижнього ребра.

Функція: підіймають ребра, розширюючи грудну клітку, і таким чином беруть участь у диханні (вдих);

внутрішні міжреброві м'язи — лежать під зовнішніми, їхні волокна ідуть у напрямку, протилежному напрямку зов­нішніх міжребрових м'язів.

Функція: опускають ребра, звужуючи грудну клітку, і та­ким чином беруть участь у диханні (видих);

підреброві м'язи — лежать на внутрішній поверхні задньої стінки грудної клітки, мають такий самий напрямок волокон, як внутрішні міжреброві м'язи, але перекидаються через одне-два ребра.

Функція: опускають ребра під час дихання (видих);

поперечний м'яз грудної клітки — розміщений на внутрішній поверхні передньої стінки грудної клітки і починається від тіла груднини, мечоподібного відростка; прикріплюється до хрящів II—VI ребер.

Функція: опускає ребра, бере участь у диханні (видих).

Діафрагма відділяє грудну порожнину від черевної. Це плос­кий тонкий м'яз, який має форму купола, оберненого догори, зверху і знизу вкритий фасціями та серозними оболонками. М'язові волокна діафрагми починаються від груднини, ребер і поперекових хребців, тому в ній виділяють три частини: груднинну, реброву та поперекову, остання складається з двох ніжок (правої та лівої). Центральний відділ діафрагми складається із сухожилка, який носить назву сухожилкового центру.

Діафрагма має три отвори: отвір порожнистої вени, розмі­щений у сухожилковому центрі, аортальний розтвір і стра­вохідний розтвір, які розміщені в поперековій частині діафраг­ми, утворені переплетінням ніжок діафрагми.

У діафрагмі є "слабкі" місця, де відсутні м'язові волокна, вона утворена фасціями та серозними оболонками. Ці місця діафрагми парні, вони розміщені між частинами діафрагми і мають назву трикутників (груднинно-ребровий та попереко­во-ребровий). Якщо трикутники діафрагми дуже широкі, мо­жливі діафрагмові грижі (випинання вмісту черевної порож­нини в грудну).





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 1406 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...