Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

М’язи спини



М'язи тулуба поділяють на м'язи спини, грудей і живота.

М'язи спини поділяють на дві групи: поверхневі та глибокі.

Поверхневі м'язи спини:

трапецієподібний м'яз — починається від верхньої каркової лінії, зовнішнього потиличного виступу, каркової зв'яз­ки, остистих відростків грудних хребців і прикріплюється до акроміального кінця ключиці, акроміона, лопаткової ості.

Функція: верхні пучки м'яза підіймають плечовий пояс, нижні — опускають. Під час двобічного скорочення зводяться лопатки (зміщення плечового пояса назад), розгинається шия;

найширший м'яз спини — починається від остистих відростків 4—5 нижніх грудних і всіх поперекових хребців, крижової кістки, клубової кістки, нижніх ребер і прикріплюється до плечової кістки (малого горбка).

Функція: розгинає, приводить, пронує плече (обертає все­редину); при фіксованих кінцівках — підтягує тулуб, бере участь у диханні;

великий ромбоподібний м'яз і малий ромбоподібний м'яз — починаються від остистих відростків двох нижніх шийних (малий) і чотирьох верхніх грудних (великий) хребців і прикріплюються до присереднього краю лопатки.

Функція: підіймає лопатку, наближує лопатку до хребта (зміщує плечовий пояс назад), фіксує лопатку;

м'яз підіймач лопатки — починається від поперечних відростків чотирьох верхніх шийних хребців; прикріплюється до верхнього кута лопатки.

Функція: підіймає лопатку;

задній верхній зубчастий м'яз — починається від остистих відростків двох нижніх шийних і двох верхніх грудних хребців і прикріплюється до II—V ребер.

Функція: підіймає вказані ребра;

задній нижній зубчастий м'яз — починається від остистих відростків двох нижніх грудних і двох верхніх поперекових хребців; прикріплюється до IX—XII ребер.

Функція: опускає нижні ребра.

Глибокі м'язи спини:

ремінний м'яз голови і шиї — починається від остистих відростків шийних (м'яз голови), грудних (м'яз шиї) хребців і прикріплюється до соскоподібного відростка і верхньої каркової лінії (м'яз голови), потиличної кістки, до поперечних відростків шийних хребців (м'яз шиї).

Функція: у разі однобічного скорочення обертає голову у свій бік, при двобічному — розгинає шию;

м'яз-випрямляч хребта — латеральний тракт глибоких м'язів спини. Цей м'яз починається від крижової кістки, клубової кістки, остистих і поперечних відростків поперекових хребців і має три частини.

Функція: розгинає хребет, опускає ребра, у разі однобічно­го скорочення згинає хребет у свій бік;

поперечноостьовий м'яз — медіальний тракт глибоких м'язів спини (лежить під латеральним). Цей м'яз починається від поперечних відростків нижніх хребців і прикріплюється до остистих відростків верхніх хребців; складається з трьох частин (шарів).

Функція: у разі однобічного скорочення виконується обертання хребта, у разі двобічного — розгинання хребта;

міжостьові м'язи — розгинають хребет;

міжпоперечні м'язи — відводять хребет у свій бік.

Підпотиличні м'язи:

великий задній прямий м'яз голови — починається від остистого відростка осьового хребця і прикріплюється до ниж­ньої каркової лінії потиличної кістки;

малий задній прямий м'яз голови — починається від зад­нього горбка атланта; прикріплюється до нижньої каркової лі­нії потиличної кістки (лежить під попереднім м'язом);

нижній косий м'яз голови — починається від остистого відростка осьового хребця і прикріплюється до поперечного від­ростка атланта;

верхній косий м'яз голови — починається від поперечно­го відростка атланта і прикріплюється до нижньої каркової лі­нії потиличної кістки.

Функція: у разі двобічного скорочення підпотиличні м'язи розгинають шию; при однобічному — відводять і обертають го­лову у свій бік.

Фасції спини:

Грудо-поперекова фасція — власна фасція спини — поділя­ється на два листки:

• поверхневий (задній) листок, який медіально зростаєть­ся з остистими відростками хребців, а латерально переходить на ребра;

• глибокий (передній) листок, який вкриває передню по­верхню м'яза-випрямляча хребта.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 4289 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...