Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Доходи та видатки домогосподарств. 12.1. Домогосподарства в ринковій економіці



______________________________________

12.1. Домогосподарства в ринковій економіці.

Домашнє господарство є особливим явищем ринкової економіки. Поняття "домашнє господарство" близьке до поняття сімейного господарства у звичайному розумінні: люди, пов'язані родинними зв'язками, мають спільні доходи і спільно їх використовують, мають на меті максимальне задоволення власних потреб.

На рис.1 зображено схему кругообігу, що здійснюється між двома суб'єктами домашніми господарствами і підприємствами, зв'язки яких опосередковані ринком ресурсів і ринком продуктів.

На ринку товарів і послуг фірми пропонують їх, а домогосподарства визнають свій попит на товари і послуги. На ринку ресурсів домогосподарства пропонують і ресурси для продажу, а підприємства визначають свій попит на них.

Подвійний зв'язок домогосподарств і підприємств через ринок ресурсів і через ринок продуктів забезпечує узгодженість дій цих суб'єктів ринкової економіки. Однією основних функцій домогосподарств є споживання приватних благ, які купуються і ринку, і суспільних благ, що надаються державою.

Завдання національної економіки сприяти постійному збільшенню обсягу споживання товарів і послуг домогосподарством, оскільки недоспоживання призводить і утворення надлишків виробленої товарної маси, що спричиняє кризи в економіці.

В процесі свого формування та подальшого розвитку домогосподарства тісно взаємодіють з державою.

Домогосподарства мають такі особливості:

1. фінанси домогосподарств є первинними щодо державних фінансів, слугують базою для їх розвитку;

2. формування фінансів домогосподарств (на відміну від державних) відбувається на всіх стадіях розподілу та перерозподілу національного доходу;

3. у сфері формування персональних фінансів відбувається процес трансформації особистих заощаджень в інвестиції;

4. фінанси домогосподарств є основним показником добробуту населення;

12.2. Сутність та функції фінансів домогосподарств.

Д о м о г о с п о д а р с т в о – це сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловим приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують і витрачають кошти. Ці особи можуть перебувати в родинних стосунках або стосунках свояцтва, не перебувати у жодних і цих стосунків або бути і в тих, і в інших стосунках. Домогосподарство може складатися з однієї особи (ст. 1 Закону України "Про Всеукраїнський перепис населення").

За своєю економічною сутністю, домогосподарство це господарські структурі виняткового зразка діяльність яких ґрунтується на створенні й використанні фонді.

Д о м о г о с п о д а р с т в о – це економічна одиниця, що складається з одного та більше чоловік, які ведуть спільне господарство, що забезпечує економіку факторами виробництва і використовує зароблені на цьому кошти для поточного споживання товарів та послуг і заощадження з метою задоволення своїх потреб.

Домогосподарство виконує в економіці три основні функції:

1. функцію споживання;

2. функцію постачання факторів виробництва (робочої сили, а інколи і засобів виробництва);

3. функцію заощадження.

Провідною виступає функція споживання.

Основною метою фінансових відносин, які формуються всередині

домогосподарства, є ефективне збереження особистих фінансів громадян і спільне використання частини індивідуальних фінансових ресурсів для вирішення основних сімейних завдань.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 261 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...