Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Прокладка кабелю в тунелях



Для прокладки кабелю використовують тунелі круглого перетину з внутрішнім діаметром 2,6 м, тунелі прямокутного перетину іноді здвоєного типу. Для прокладки в тунелях застосовують кабелі з негорючими оболонками і захисними покривами.

Контрольні кабелі розміщають тільки над, або тільки під силовими кабелями і відокремлюють їх горизонтальною перегородкою. Допускається прокладати контрольні кабелі поруч із силовими кабелями з напругою до 1000 В.

Силові кабелі напругою до 1000 В прокладають над кабелями напругою понад 1000 В і відокремлюють їх горизонтальною негорючою перегородкою. Різні групи кабелів, робочі і резервні напругою понад 1000 В, прокладають на різних горизонтальних рівнях з відділенням їх перегородками.

Якщо кабель підлягає частковій прокладці в тунелі і часткової — у землі, то в таких випадках застосовують кабель із зовнішнім покривом. Горючий покрів видаляється тільки на ділянці траси усередині тунелю до місця виходу з нього,. Застосування в кабельних тунелях неброньованих кабелів з поліетиленовою оболонкою за умов пожежної безпеки забороняється.

Кількість кабелів, що укладаються на полках і лотках, визначається їхнім типом і розміром, а також діаметром і масою кабелів, що укладаються. Прокладку кабелів у тунелях виконують механізованим способом із застосуванням тих або інших механізмів і пристосувань. У ряді випадків в якості тянучого пристрою застосовують спеціальний електропривод.

Для розкочування кабелю на прямих ділянках траси встановлюють лінійні ролики на відстані від З до 7 м друг від друга в залежності від маси кабелю й умов прокладки, а на поворотах кутові ролики. Лінійні і кутові ролики закріплюють так, щоб при протяганні кабелю вони не зміщалися. Ролики повинні бути такої конструкції, яка дозволяє легко зняти розкатаний кабель і перекласти його на відведене місце траншеї без демонтажу самого ролика. Радіус кривої кутових роликів повинен бути не менше радіуса вигину, припустимого для кабелю, що прокладається.

Канат лебідки розмотують по роликах уздовж траншеї і закріплюють до нього кінець кабелю, що розгортається. Канат кріплять до кабелів напругою до 35 кВ за жили або дротову панчоху. При кріпленні до жил торець оболонки кабелю підбивають навколо жили й обмотують смоляною стрічкою для запобігання проникнення вологи.

Зусилля натягу кабелю напругою 10 кВ і вище рекомендується контролювати за допомогою динамометра або. іншого контрольного пристрою, встановлюваного на лебідці. Коли зусилля натягу досягає встановленого граничного значення, контрольний пристрій повинен автоматично відчепити кабель від лебідки.

Необхідні зусилля натягу кабелю, припустимі зусилля тяжіния, а також діаметр сталевого каната приводяться в спеціальній. нормативній літературі. У загальному випадку при тяжінні кабелю на прямих ділянках по роликах, коли не виключене ковзання кабелю по землі між роликами, зусилля Р= 0,35 g, де g - маса кабелю, що прокладається.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 638 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...