Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні можливості програми Power Point



Для розробки презентацій мультимедіа найпростішою в Україні є російськомовна версія PowerPoint, яка входить до складу інтегрованого пакету MS Office. За допомогою цього компонента розробляють презентації, що складаються з наборів слайдів, у яких надана можливість поєднувати текст із графічними об’єктами, фотокартками, звуком, відео- та мультиплікаційними ефектами. Слайди можна подавати як у суворій чорно-білій гамі, так і у вигляді кольорових зображень, для чого використовують шаблони оформлення.

Слайди презентації можуть містити: текст; таблиці;діаграми;рисунки;

відеокліпи;звуковий супровід (музику або голос);гіперпосилання на інші слайди та документи (презентації, таблиці, діаграми тощо, які знаходяться на даному комп’ютері або в Internet).

Запуск PowerPoint відбувається за наступною схемою:

Пуск Þ Программы Þ PowerPoint.

Режими роботи PowerPoint:

– звичайний режим: у цьому режимі робоча ділянка вікна складається з ділянок слайду, структур і нотаток (рис. 1), розміри кожної з них можна змінювати; в цьому режимі можна працювати не тільки з

текстом і графікою, але і з звуком, ефектами анімації й гіперпосиланнями;

– режим структури відображає заголовки і текст слайдів у вигляді ієрархічної структури; використовують для ознайомлення з порядком проходження слайдів та при потребі зміни структури презентації (переміщення розділів, їх вилучення, редагування тексту тощо);

– режим слайдів дозволяє працювати з окремими слайдами (створювати, змінювати);

– режим сортування призначений для розташування на екрані мініатюрних зображень всіх слайдів презентації (рис. 3); використовують для перегляду послідовності, у який розташовано слайди в презентації, а також для додавання, вилучення і переміщення слайдів;

– режим показу слайдів призначений для демонстрації презентації; використовують для попереднього перегляду підготовленої презентації; цей режим дозволяє не тільки виводити кожен слайд в повноекранному режимі, але ж простежити, як здійснюються переходи між слайдами і виконуються різноманітні ефекти.

Основні способи створення презентації

Після запуску PowerPoint, на екрані з’являється діалогове вікно, в якому пропонується створити презентацію використовуючи один із способів:

– мастер автосодержания;

– шаблон оформления;

– пустую презентацию.

мастер автосодержания – самий легкий спосіб створення презентації за певною темою, автоматизує перехід від одного етапу створення презентації до наступного, використовуючи відповіді користувача на запитання за списком:

1) вид презентації;

2) спосіб подання;

3) формат подання;

4) доповнення.

мастер автосодержания

Майстри MS Office надають прості й зручні можливості вирішення різноманітних задач. Звичайно майстер пропонує користувачеві відповісти на декілька запитань і ввести основну інформацію, після чого на її основі розв’язує ту задачу, на якій він спеціалізується.

Для створення презентації за допомогою майстра необхідно:

1) запустити PowerPoint;

2) в діалоговому вікні створення презентації встановити перемикач „мастер автосодержания” і натиснути кнопку ОК;

3) в діалоговому вікні майстра вибрати вид презентації

4) вибрати спосіб виведення презентації

5) ввести інформацію для першого слайду, а також інформацію, яку користувач розміщує у вигляді нижнього колонтитулу

6) останній етап створення презентації (рис. 7) – після натискання на кнопці „Готово” майстер створює базовий набір слайдів за вказаними параметрами і завершує роботу виведенням на екран першого слайду презентації в звичайному режимі (рис. 8); після цього залишається ввести текст, рисунки, змінити форматування та налагодити параметри презентації.

Шаблон оформления пропонує дещо більші можливості щодо вибору та використання попередньо розроблених структур, кольорових палітр і фону для створення набору слайдів за стандартними типами презентацій. Під час створення презентації на основі шаблону автоматизованими є тільки перший і другий кроки Мастера автосодержания. Всі інші виконуються у вільному режимі.

3. Створення нової презентації

Для більш досвічених користувачів, які бажають проявити в повній мірі свої творчі здібності, створення нової презентації здійснюється за схемою:

1) запустити PowerPoint;

2) в діалоговому вікні створення презентації встановити перемикач „Пустую презентацию” і натиснути кнопку ОК;

3) в діалоговому вікні „Создание слайда” вибрати автомакет, елементи та розташування якого відповідають вимогам користувача (рис. 10), натиснути кнопку ОК;

в робочій області PowerPoint з’явиться слайд, елементи якого зарезервовані відповідно до вибраного варіанту розмітки

Демонстрація презентації

Після створення презентації слід визначити, в якому вигляді буде здійснюватися перехід від одного слайду до іншого та які саме слайди увійдуть до складу демонстрації, що готується. Якщо зміна слайдів відбуватиметься в автоматичному режимі, то варто задати час показу кожного слайда.

Залежно від місця демонстрації перехід від одного слайда до іншого може відбуватися або за вказівкою людини, або в автоматичному режимі.

Оптимальний вид керування переходами встановлюється:

– в меню „Показ слайдов” вибрати команду „Настройка презентации”;

у діалоговому вікні „Настройка презентации” у рамці „Показ слайдов” вибрати потрібний вид керування переходами.

Якщо для певної демонстрації всі слайди не потрібні, то з їх сукупності можна вибрати тільки ті, що знадобляться. PowerPoint дає змогу зберігати в одній презентації варіанти різних комбінацій слайдів, що можуть використовуватися під час різних демонстрацій. Для створення бажаної послідовності слайдів, слід:

– в меню „Показ слайдов” вибрати команду „Произвольный показ”;

– у діалоговому вікні „Произвольный показ” натиснути кнопку „Создать”;

у діалоговому вікні „Задание произвольного показа” до текстового поля „Имя произвольного показа” ввести назву бажаного варіанта демонстрації; на основі списку „Слайды презентации” створити список „Слайды произвольного показа”.

Перед початком демонстрації створеної композиції потрібно:

– у меню „Показ слайдов” вибрати команду „Настройка презентации”;

– у діалоговому вікні „Настройка презентации” у групі „Слайды” ввімкнути перемикач „Произвольная демонстрация” і в списку, що розкривається, вибрати назву варіанта демонстрації.

Щоб під час демонстрації презентації перейти від одного слайда до іншого, доповідачу досить клацнути мишею. PowerPoint дає також змогу змінювати слайди через встановлені заздалегідь інтервали часу.

Спосіб зміни слайдів вибирають і діалоговому вікні „Настройка презентации”, що викликається командою:

„Показ слайдов” Þ „Настройка презентации”,

далі в групі „Смена слайдов” необхідно вибрати потрібний перемикач – „вручную” або „по времени”.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 9210 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...