Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ЛЕКЦІЯ № 7



ТЕМА «Аналіз гуртового товарообігу»

План

1. Задачі аналізу гуртової реалізації товарів

2. Напрямок та інформаційне забезпечення аналізу гуртового товарообігу

3. Методика аналізу впливу факторів на виконання плану і динаміки гуртової реалізації товарів.

Обіг гуртової торгівлі являє собою вартість проданих товарів, придбаних на стороні з метою перепродажу юридичним чи фізичним особам, що здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, для професійного використання (подальшої переробки чи продажу), крім продажу населенню, що відноситься до обігу роздрібної торгівлі. Обов'язковою ознакою операції, яка відноситься до гуртової торгівлі, є наявність рахунка-фактури. Гуртовий товарообіг означає початковий рух товарів від виробника до споживача і через нього товари вводяться в сферу звертання за допомогою встановлення зв'язку між виробництвом і роздрібною торгівлею.

Гуртовий обіг відноситься до числа найважливіших показників діяльності оптових організацій. Вивчення діяльності оптових організацій звичайно починається з аналізу обсягу її товарообігу. Обсяг оптового продажу відображається на інших фінансово-економічних показниках гуртової торгівлі. Ріст гуртового товарообігу обумовлюється насамперед ростом обсягу виробництва товарів, збільшенням кількості гуртових організацій, складських площ, розміру роздрібного товарообігу і т.д.

Гуртова торгівля створює запаси товарів поточного і сезонного характеру для безперебійного постачання роздрібних і виробничих підприємств: активно впливає на виробництво і продаж товарів населенню. Основні форми впливу на промисловість попередні замовлення, договори постачання, оптові ярмарки, засоби масової інформації.

Перед гуртовою торгівлею стоять наступні задачі:

Ÿ поліпшення вивчення попиту на товари, кон'юнктури ринку;

Ÿ підвищення вимогливості до постачальників на виконання договорів постачання, удосконалюванню асортименту і підвищенню якості товарів;

Ÿ забезпечення договірних відносин з обласними підприємствами роздрібної торгівлі;

Ÿ удосконалювання звінності товароруху;

Ÿ розвиток централізованої доставки і кільцевого завезення товарів;

Ÿ активне використання результатів маркетингових досліджень, спрямованих на більш повне задоволення потреб населення в товарах народного споживання.

Мета аналізу гуртової реалізації - одержання об'єктивної економічної інформації про стан і динаміку гуртового продажу товарів, факторах, які впливають на її зміну і можливі резерви росту з метою розробки стратегії розвитку гуртового товарообігу і підготовки обґрунтованого управлінського рішення.

Економічний аналіз в області гуртового товарообігу переслідує виконання наступних задач:

- вивчення виконання прогнозного обсягу товарообігу в цілому за рік і більш короткі відрізки часу, по складу і товарному асортименті в сумі й у натуральному вираженні;

- оцінка надходження товарів від постачальників і його відповідності договірним умовам по кількості, асортименту, якості і термінам постачань;

- виявлення і вивчення факторів, що впливають на гуртову реалізацію;

- вивчення шляхів і звінности товароруху;

- установлення причин недоліків у торговій діяльності;

- виявлення внутрішніх резервів росту гуртового товарообігу і розробка економічної стратегії розвитку оптової реалізації.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 237 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...