Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 1. Загальна характеристика ринку цінних паперів. 1. Башта Т.М., Руднев С.С., Некрасов Б.Б., Гидравлика, гидромашины и гидроприводы, М, Машиностроение



1. Башта Т.М., Руднев С.С., Некрасов Б.Б., Гидравлика, гидромашины и гидроприводы, М, Машиностроение, 1982 г.

2. Некрасов Б.Б., Справочное пособие по гидравлике и гидроприводам, Москва, Высшая школа, 1989.

3. Вакина В.В., Денисенко И.Д., Столяров А.Л., Машиностроительная гидравлика, примеры расчётов, Киев, Высшая школа, 1987.

4. Мандрус В.І., Лещій Н.П., Звягин В.М., Машинобудівна гідравліка. Задачі та приклади розрахунків, Львів, Світ, 1995.

5. Петров И.В., Обслуживание гидравлических и пневматических приводов дорожно – строительных машин, М, Транспорт, 1985.

6. Петров В.А. Гидрообъёмные трансмисии самоходных машин, М, Машиностроение, 1998.

7. Токаренко В.М. Гидропривод и гидрооборудование автотранспортных средств, К, Лыбидь, 1991 г.

8. Ярхо А.А., Неронова Л.П., Методические указания, Гидравлика, гидромашины и гидроприводы, ХарДАЗТ, 1990 г.

9. Агурин А.П., Передвижные компресорные станции, М, Высшая школа, 1989г.

10. Тарасов В.М., Эксплуатация компресорных установок, Москва, Машиностроенин, 1987 г.

11. Е.В. Михайловский, К.Б. Серебряков, Е.Я. Тур, Устройство автомобиля, Москва, «Машиностроение», 1985 г.

Зміст

Тема 1. Загальна характеристика ринку цінних паперів.

Тема 2. Правове регулювання ринку цінних паперів.

Тема 3. Державні та муніципальні цінні папери.

Тема 4. Акції корпорацій.

Тема 5. Боргові цінні папери підприємств (організацій).

Тема 6. Похідні цінні папери і сурогати.

Тема 7. Фінансові розрахунки по цінним паперам.

Тема 8. Оцінка акцій (пакетів акцій) українських підприємств.

Тема 9. Первинне розміщення цінних паперів.

Тема 10. Обіг цінних паперів.

Глосарій

Тема 1. Загальна характеристика ринку цінних паперів

Мета: з’ясувати основні характеристики ринку цінних паперів як складової частини фінансового ринку, а також фактори які на нього впливають.

План лекції:

1. Ринок цінних паперів як складова частина фінансового ринку

2. Основні характеристики ринку цінних паперів

3. Суб’єкти ринку цінних паперів

4. Фактори, що впливають на стан фондового ринку

Питання 1

Існує безліч причин того, що підприємства відчувають нестачу грошей і, водночас, є дуже обмежена кількість способів їх залучення. Це в основному отримання позики та запрошення до участі у капіталі підприємства. Отримуючи позику, боржник зобов’язується повернути гроші кредитору разом з платою за користування ними; кредитор при цьому має від підприємства чи посередника певні гарантії щодо своєчасного повернення боргу. За участі у капіталі купується частка майна, котра дає право на отримання доходів від функціонування підприємства, що гарантується можливістю управління останнім.

Крім підприємств, грошей постійно потребує влада, яка має (у порівнянні з підприємствами) набагато більше способів їх залучення. Однак, зважаючи на те, що прямі фіскальні вилучення мають свої межі, вона теж користується позиками, при цьому на таких самих умовах платності, поверненості та гарантованості, що й інші боржники.

Купівля-продаж позик і часток підприємств відбувається на фінансовому ринку. Зрозуміло, що угоди між сторонами підтверджуються певними документами — договором купівлі-продажу, кредитним договором тощо. Можуть виникнути обставини (наприклад негайна потреба у готівці), коли кредитор чи власник частки підприємства передає свій борг або пай у майні третій особі, тобто документи, що обслуговують конкретну угоду, можуть «відокремитися» від неї.

Ті документи, котрі відокремилися від угоди щодо купівлі-продажу позик або часток підприємств і почали самостійне життя, виконуючи при цьому деякі функції грошей та набуваючи цілком нових властивостей, мають назву цінних паперів Безумовно, що грошей потребує і третій суб’єкт ринку — домогосподарства, які залучають їх через позики. Але, оскільки кількість кредиторів окремого домогосподарства обмежена у порівнянні з підприємством чи державою, бо його грошові потреби незрівнянно менші, свої боргові зобов’язання домогосподарства не оформляють як цінні папери, а укладають звичайні позикові угоди окремо з кожним кредитором.

Офіційне тлумачення поняття цінних паперів дає Закон України «Про цінні папери та фондову біржу»:

«Цінні папери — грошові документи, що засвідчують право володіння або відносини позики між особою, яка їх випустила, та їх власником і передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або процентів, а також можливість передачі грошових та інших прав, що випливають з цих документів, іншим особам».

Цінні папери поділяються на три групи:

Пайові цінні папери — тобто ті, що засвідчують участь у акціонерному капіталі, дають власникам право на управління корпорацією, на отримання доходів від її діяльності та одержання частки майна за ліквідації товариства. Емітент таких цінних паперів зобов’язань щодо повернення грошей, інвестованих у його діяльність, не несе.

Боргові цінні папери — ті, за якими емітент несе зобов’язання щодо повернення залучених коштів і виплати грошей за користування ними. Інвестор, що володіє такими цінними паперами, не має прав на участь у діяльності емітента.

Похідні цінні папери — ті, що зв’язані з обігом пайових і боргових цінних паперів та прав щодо них.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 384 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...