Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. Масову частку спирту у водно-спиртових розчинах визначають у чистих скляних циліндрах, які дають змогу вільно занурити спиртометр і термометр



Масову частку спирту у водно-спиртових розчинах визначають у чистих скляних циліндрах, які дають змогу вільно занурити спиртометр і термометр. Діаметр циліндра має бути на 2–2,5 см більшим від суми діаметрів спиртометра і термометра. Перед визначенням циліндр тричі обполіскують приблизно 50 см3 досліджуваного розчину. Спиртометр перед зануренням у розчин витирають м'яким рушником. Після цього в циліндр наливають досліджуваний розчин, занурюють у нього термометр і вимірюють температуру. Потім у циліндр обережно опускають скляний спиртометр, беруть його за верхній кінець і обережно опускають у рідину з таким розрахунком, щоб вимірювальна частина не була мокрою більш ніж на 2–3 мм над верхньою частиною меніска.

Перше вимірювання є орієнтовним, наступні два – три вимірювання використовують для розрахунків. Під час повторних визначеннях вимірювальну частину приладу обов'язково висушують рушником. Показання знімають після витримування спиртометра і термометра в розчині 3–4 хв. Знімаючи показання спиртометра, треба дотримуватися правил роботи з ареометрами [1, с. 45]. Після того, як спиртометр витягли з розчину, перевіряють точність вимірювання температури. Для цього рідину обережно перемішують термометром, установлюють його по осі циліндра і знімають показання. Якщо температура змінилась більш ніж на ± 0,1 ˚С, визначення міцності повторюють.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 489 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...