Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Перетворення грошей в капітал



Аналіз товарного обігу показує, що його останнім продуктом є гроші. Гроші є першою формою прояву капіталу. Гроші як гроші та гроші як капітал мають не однакові форми обігу.

Форма простого товарного обігу має вигляд:

(2.1)

Мета простого товарообігу – продати товар і за отримані гроші купити інший необхідний для споживання товар. Гроші виступають у ролі посередника товарообміну і втрачаються власником остаточно.

Формула розвинутого (капіталістичного) товарного виробництва має вигляд:

. (2.2)

Тепер гроші не втрачаються. Вони авансуються, щоб повернутися до свого власника і обов’язково з приростом:

,

де – початково вкладена сума;

– приріст грошей.

Надлишок над початково авансованою сумою грошей називається додатковою вартістю. А первісна сума грошей, яка принесла додаткову вартість, перетворилася у капітал.

Капітал – це вартість, яка приносить додаткову вартість, самозростаюча вартість.

Формула − це загальна формула капіталу. Загальна, тому що відображає рух усіх видів капіталу незалежно від того, в якій сфері вони діють.

Для того щоб гроші перетворились на капітал, власник грошей повинен знайти на ринку такий товар, який здатен створювати нову вартість, яка більша аніж його власна вартість.

Таким особливим товаром є робоча сила людини (здатність людини до праці).





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 265 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...