Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Наприклад. Підприємство “N” продає за грошові кошти верстат



Підприємство “N” продає за грошові кошти верстат. Договірна вартість – 18000 грн. Перша подія – відвантаження основних засобів.

Зміст операції Кореспонденція рахунків Сума
Дебет Кредит
  Відображено дохід від продажу верстата 377 “Розрахунки з іншими дебіторами” 742 “Дохід від реалізації необоротних активів”  
  Відображена сума податкових зобов’язань з ПДВ 742 “Дохід від реалізації необоротних активів” 641“Розрахунки за податками”  
  Списано знос верстата 131 “Знос основних засобів” 104 “Машини та обладнання”  
  Списана залишкова вартість верстата 972“Собівартість реалізованих необоротних активів” 104 “Машини та обладнання”  
  Отримана виручка від покупця за проданий верстат 311 “Поточні рахунки в національній валюті” 377 “Розрахунки з іншими дебіторами”  

Прибуток від продажу верстата склав 3300 грн.

У разі, якщо ціна реалізації менша ніж залишкова вартість, бухгалтерські записи будуть подібні, тільки фінансовим результатом від реалізації основних засобів буде збиток.

Варіант 2

Ліквідація (списання) основних засобів

Рішення про ліквідацію основних засобів приймається, наприклад, з причини того, що придбані раніше основні засоби морально застаріли і непридатні для подальшої експлуатації. Причому ступінь зносу таких основних засобів може бути як повним, так і частковим: підприємству все рівно буде дешевше скласти акт про їх ліквідацію і придбати для роботи нове, сучасне обладнання, ніж постійно ремонтувати (чи модернізувати) старе.

У бухгалтерському обліку дане питання регулюється П(С)БО 7 «Основні засоби». Так, у п.33 даного Стандарту зазначається: об¢єкт основних засобів списується з балансу (ліквідується), якщо він не відповідає критеріям визнання активом, тобто якщо цей об¢єкт у майбутньому вже не принесе підприємству будь-яких економічних вигод. «Бухгалтерський» доход, отриманий від ліквідації необоротного активу (у вигляді ТМЦ, які оприбутковуються, тощо), відображається по кредиту субрахунку 746 «Інші доходи від звичайної діяльності», а залишкова вартість об¢єкта і витрати, понесені при його ліквідації, обліковуються по дебету субрахунку 976 «Списання необоротних активів». При цьому фінансовий результат від ліквідації (вибуття) основних засобів визначаються на субрахунку 793 “Результат іншої звичайної діяльності” як різниця між доходом, отриманим у результаті зазначеного виду вибуття об¢єкта необоротного активу (за винятком непрямих податків там, де вони повинні нараховуватися), і залишковою вартістю об¢єкта, а також витратами, пов¢язаними з його ліквідацією.

Ліквідація основних засобів обов¢язково оформляється актакми на їх списання (форма ОЗ-3 «Акт списання основних засобів» і ОЗ-4 «Акт на списання автотранспортних засобів»). Ці документи дають підстави бухгалтеру провести відповідні записи з бухгалтерського обліку.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 255 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...