Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Слайд 1. У розділі "Фінансовий контроль" розглянемо різні шляхи, за допомогою яких бухгалтерія підприємства може стати активним постачальником інформації



У розділі "Фінансовий контроль" розглянемо різні шляхи, за допомогою яких бухгалтерія підприємства може стати активним постачальником інформації, а не її пасивним збирачем. Цей розділ охоплює ряд незалежних модулів, які деталізують окремі елементи такого активного підходу. Сукупно ці елементи дозволяють точніше і швидше вести моніторинг і контроль різних аспектів діяльності підприємства. Огляд розділу "Фінансовий контроль" подано на запропонованих далі слайдах.

Модуль Системи управлінської звітності допоможе створити систему ефективного моніторингу і контролю підприємства. Вона дозволяє збирати ключові, суттєві дані, які будуть під рукою саме тоді, коли вони потрібні, і у тому форматі, який потрібен для оперативного управління підприємством.

Перш ніж перейти до накладних витрат, обчислення витрат і їх розподілу, варто розглянути більш фундаментальні питання, скажімо, збір і донесення інформації на підприємстві. Багато підприємств потерпають від того, що їм доводиться оперувати неповними чи неправильними даними. Для ефективної роботи на підприємстві слід створити систему управлінської звітності з трьома основними функціями: планування, контролю і оцінки. На відміну від державних стандартів звітності, в системі управлінської звітності немає жорстких правил щодо форми чи змісту: в неї можна включати усе, що потрібно підприємству. Головне, щоб така звітність була своєчасною, стислою і спрямованою на конкретного користувача. Зайва чи недбало представлена інформація відволікає увагу і шкодить розумінню. Перевірити відповідність інформації можна, порівнявши заплановані показники з цілями підприємства, як це запропоновано в розділі "Стратегія". Якщо вони не співпадають, то Ви, можливо, збираєте неправильні чи непотрібні дані.

Перш за все потрібно оцінити, наскільки успішно підприємство досягає поставлених цілей, відповідає своїй місії і виконує плани діяльності.

Модуль Аналіз собівартості продукції призначений для розуміння фактичних витрат на виробництво кожного з основних продуктів підприємства і визначення їх внеску в покриття накладних витрат і прибуток підприємства. Можливість визначення і контролю витрат є основним елементом ефективного фінансового контролю. Класифікуючи і розподіляючи всі витрати на постійні і змінні або прямі і непрямі, можна оцінити прибутковість окремих елементів бізнесу. Це не лише дає інформацію про окремі продукти, але й дозволяє порівняти показники різних відділів, продуктів чи процесів. Завдяки аналізу витрат можна оцінити маржу на покриття витрат по кожній групі продукції. Постійний аналіз витрат також дає можливість оцінити показники роботи підприємства, порівнюючи їх з поставленими цілями чи спланованим бюджетом.

Цей Модуль розбито на декілька менших за обсягом підмодулів, у кожному з яких розглядаються конкретні навички. Після розгляду цієї презентації Ви навчитеся:

- обчислювати витрати на одиницю продукції;

- визначати точку беззбитковості підприємства;

- формувати оптимальний асортимент продукції;





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 147 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...