Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Завдання для індивідуальної роботи студентів. 1. Розрахувати вихідну вартість основних виробничих фондів, а також коефіцієнти оновлення, вибуття та приросту основних фондів



1. Розрахувати вихідну вартість основних виробничих фондів, а також коефіцієнти оновлення, вибуття та приросту основних фондів, якщо основні виробничі фонди підприємства на початок звітного року складали 5650,0 тис. грн., введено в дію протягом року 350,0 тис. грн., вибуло протягом року 45,0 тис. грн.

2. Визначити показники ефективності використання основних фондів, якщо товарообіг звітного періоду підвищився на 5,0 %, у результаті введення в дію нового обладнання вартість основних фондів збільшилася на 9,5 тис.грн.

Планували отримати товарообіг у сумі 510,0 тис.грн. вартість основних фондів на початок звітного періоду складала 12,5 тис.грн.

За рахунок підвищення товарообігу обсяг прибутку підприємства збільшився і його рентабельність на кінець звітного періоду складає 3,8 %.

3. Визначити фондовіддачу та фондоозброєність поточного року, якщо середньорічну вартість основних фондів буде скорочено на 32,0 тис.грн., а продуктивність праці збільшено на 5,2 %.

Фондовіддача та фондоозброєність минулого року складали 11,5 тис.грн. і 7,6 тис.грн. відповідно. Чисельність робітників 14 чоловік.

4. Визначити показники ефективності використання основних фондів підприємства, якщо після реконструкції торговельного підприємства частину основних фондів було реалізовано, за рахунок чого вартість основних фондів на кінець звітного періоду зменшилась на 13,0 тис.грн., на початок звітного періоду вартість основних фондів складала 34,0 тис.грн.

У результаті розширення торговельної площі товарообіг підприємства збільшився на 5,5 %, порівняно з плановою сумою у 820,0 тис.грн., рентабельність підприємства також підвищилася на 9,0 % (темп зростання) порівняно з плановим розміром у 4,0 %; чисельність робітників складає 8 чол.

5. Визначити показники ефективності використання основних фондів підприємства, якщо

- товарообіг підприємства звітного періоду складає - 920,0 тис. грн.

- середньорічна вартість основних виробничих фондів - 210,4 тис. грн.

- чисельність робітників підприємства - 10 чол.

- рентабельність підприємства складає - 4,5 %.

ЛЕКЦІЯ №

ТЕМА «Інвестиційні ресурси»

План

1. Економічна сутність, класифікація та структура інвестицій.

2. Основні поняття інвестиційної діяльності, її об’єкти та суб’єкти.

3. Поняття, види і форми здійснення іноземних інвестицій.

1. Економічна сутність, класифікація та структура інвестицій

Актуальним завданням держави є активізація інвестиційної діяль­ності та значне нарощування обсягів інвестицій.

Загальні правові, економічні та соціальні умови інвестиційної діяль­ності на території України визначає Закон України "Про інвестиційну діяльність".

Він спрямований на забезпечення рівного захисту прав, інтересів і майна суб'єктів інвестиційної діяльності незалежно від форм власності, а також на ефективне інвестування народного господарства України, розвитку міжнародного економічного співробітництва та інтеграції.

Інвестиціями є всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в резуль­таті якої створюється прибуток (дохід) або досягається соціальний ефект.

Такими цінностями можуть бути:

- кошти, цільові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери;

- рухоме та нерухоме майно (будинки, споруди, устаткування та ін­ші матеріальні цінності);

- майнові права, що випливають з авторського права, досвід та ін­ші інтелектуальні цінності;

- сукупність технічних, технологічних, комерційних та інших знань, оформлених у вигляді технічної документації, навичок та виробничого досвіду, необхідних для організації того чи іншого виду виробництва, але не запатентованих ("ноу-хау");

- права користування землею, водою, ресурсами, будинками, спо­рудами, обладнанням, а також інші майнові права;

- інші цінності.

Визначення інвестицій дається також в Законі України "Про оподат­кування прибутку підприємств".

Інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання ос­новних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Інвестиції поділяються на капіталь­ні, фінансові та реінвестиції.

Під капітальною інвестицією слід розуміти господарську операцію, яка передбачає придбання будинків, споруд, інших об'єктів нерухомої власності, інших основних фондів та нематеріальних активів, які підля­гають амортизації.

Під фінансовою інвестицією слід розуміти господарську операцію, яка передбачає придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та інших фінансових інструментів. Фінансові інвестиції поділяються на прямі та портфельні.

Пряма інвестиція - господарська операція, яка передбачає внесен­ня коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою.

Портфельна інвестиція — господарська операція, яка передбачає придбання цінних паперів, деривативів та інших фінансових активів за кошти на фондовому ринку.

Під реінвестицією слід розуміти господарську операцію, яка перед­бачає здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок до­ходу (прибутку), отриманого від інвестиційних операцій.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 423 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...