Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Посилення міжнародної фінансової взаємозалежності



З 70-х років зростає взаємопроникнення капіталів США, Японії, країн Західної Європи, що посилює між ними як партнерство, так і суперництво.

Досить сказати, що на початку 90-х років фінансові потоки між країнами "великої сімки" (420 млрд дол. США щоденно) у 34 рази перевищували платежі з міжнародної торгівлі.

Зміни в міжнародній торгівлі.

Різке зростання світових цін на нафту (у 18 разів у 1980 р. проти 1971 р.) призвело до дефіциту поточних операцій платіжних балансів країн — імпортерів нафти та активізації платіжних балансів нафто­видобувних країн — членів ОПЕК.

У географії товарних потоків відмічається значне розширення взаємного обміну між промислове розвинутими країнами при ско­роченні питомої ваги країн, що розвиваються, в їх зовнішній торгівлі.

Вплив валютно-фінансових факторів.

З уведенням плаваючих курсів значно зросли ризики валютних втрат, особливо під впливом різких коливань курсів провідних ва­лют світу, які найчастіше використовуються як валюти ціни і плате­жу: долара США, англійського фунта стерлінгів, німецької марки, японської єни. В очікуванні зниження курсу національної валюти відбувається зсув за строками платежів з експорту й імпорту.

Негативний вплив інфляції.

Торговельно-політична дискримінація певних країн.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 172 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...