Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Формовка з перекидним болваном



Застосовується в умовах одиничного і дрібносерійного виробництва для дрібних відливок, які мають внутрішні порожнини, що виконуються піщаним болваном замість стержня.

Операції техпроцесу (рис.2):

1) Половину моделі кладуть на підмодельну плиту, ставлять модель стояка і формують верхню опоку.

2) Видаляють стояк, накривають опоку плитою і перевертають на 180о.

3) Знімають плиту і виконують підрізку по контуру моделі (для зручності виймання моделі з форми), посипають цю поверхню піском.

4) Встановлюють другу половину моделі і ущільнюють порожнину підрізки. Одержане таким чином кільце з формової суміші – перекидний болван (рис.3). Верхню його поверхню пригладжують, посипають піском.

Рисунок 2. Технологічний процес формовки з перекидним болваном

Рисунок 3. Перекидний болван у формі.

5) Встановлюють другу опоку (нижню) і ущільнюють в ній суміш.

6) Знімають напівформу, виймають одну половину моделі і вертають опоку на місце.

7) Форму перевертають на 180о, знімають напівформу, виймають другу половину моделі, складають форму і готують до заливки.

Формовка в землі

Застосовують в одиничному або дрібносерійному виробництві при виготовленні крупних відливок. В залежності від маси і висоти відливки застосовують м’які і тверді постілі. М’які – для формовки плоских відливок невеликої висоти, тверді – для крупних відливок великої висоти.

Формовка по м’якій постілі (відкрита) (рис.4)

В підлозі ливарного цеху риють яму глибиною 200-250мм, розмірами в плані трохи більше, ніж розміри моделі, заповнюють її наповнювальною сумішшю; над ямою встановлюють горизонтально дерев’яні рейки на металічних брусках, між ними насипають шар облицювальної суміші (20-30мм). Розрівнюють і ущільнюють суміш лінійкою врівень з підлогою цеху. Модель обережно осаджують ударами молотка по брусу. Горизонтальність перевіряють ватерпасом. Суміш ущільнюють навколо моделі і знімають її надлишок. Виконують наколи голкою для відведення газів, виймають модель. Вирізають ливникову чашу з ливником та зливний канал з іншого боку (для контролю закінчення заливки). Після заливки поверхню розплаву засипають дрібним деревним вугіллям і сухою землею, щоб кірочка металу не заважала виходу газів.

Таким способом відливають прості відливки без стержнів (колосники, плити, каркаси і т.п.).

Недолік: нерівність верхніх площин, скопичення в них газових раковин, сміття, шлаку.

Рисунок 4. Відкрита форма, виготовлена по м’якій постілі:

1 — вентиляційний канал, 2 — промивник, 3 — підйом, 4 — модель, 5 — живильник, 6— ливникова чаша, 7 — облицювальна формувальна суміш, 8 — земля формувального плацу, 9 — наповнювальна формувальна суміш.

Формовка по твердій постілі (закрита) (рис.5)

Викопують яму глибиною на 300-500мм більше висоти моделі. Ущільнюють дно, насипають шар коксу (100-250мм) для покращення вентиляції, покривають азбестовим полотном. Від коксового шару на поверхню виводять вентиляційні труби. Потім насипають формувальну суміш, встановлюють модель, ущільнюють суміш, вирівнюють поверхню, виконують вентиляційні наколи. Потім форму накривають опокою, в опоці встановлюють моделі ливникової системи, насипають суміш і ущільнюють, виконують наколи, піднімають опоку краном, виймають модель. Форму центрують кілками. Якщо у верхній опоці є болвани, то перед набивкою у верхню опоку встановлюють крючки для їх утримання.

Рисунок 5. Форма, виготовлена по твердій постілі:

1 — яма для виготовлення форми, 2 — шар коксу, 3 — труби для відведення газу, 4 —нижня частина форми, 5 – опока, 6 — кілки для фіксації положення верхньої частини форми, 7 — надставка випору, 8 — заливальний ківш, 9 — надставка з ливниковою чашею, 10 — вантаж.

Недоліки формовки у землі:

- зайняті великі площі,

- велика трудомісткість,

- низька продуктивність,

- важкі умови праці.

Переваги:

- не потрібно обладнання,

- не треба нижніх опок.

Особливо крупні відливки виготовляють в кесонах – глибоких ямах в підлозі цеху із залізобетонними стінками і дном, облицьованими вогнетривкою цеглою. Формовку виконують по твердій постілі. Кесон запобігає викиду металу і виходу його з форми.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 230 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...