Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Лекція 16



Оформлення технологічної документації

Державними стандартами встановлена Єдина система технологічної підготовки виробництва (ЕСТПВ), щообумовлює єдиний для всіх підприємств і організацій системний підхід до вибору і застосування методів і засобів технологічної підготовки виробництва (ТПВ). Складовою частиною ЕСТПВ є Єдина система технологічної документації ( ЕСТД).

Таким чином, розроблений ТП оформляють документально відповідно до вимог ЕСТД. У залежності від обсягу випуску конкретного виробу документація має різні форми.

Основним технологічним документом служить технологічна карта. Відповідно до ЕСТД установлені три види технологічних карт.

1. Маршрутна карта (МК)містить опис технологічного процесу виготовлення деталі по всіх ТО різних видів обробки в технологічній послідовності з указівкою даних по устаткуванню, оснащенню, матеріальним і трудовим нормативам. ТО на ТПр не підрозділяються.

2. Операційна карта (ОК)містить опис ТО ТП виготовлення деталі з розподіленням її на ТПр з указівкою режимів обробки і розрахункових норм.

3. Карта технологічного процесу (КТП)містить опис ТП виготовлення деталі по всіх операціях окремого виду робіт, виконуваним в одному цеху в технологічній послідовності, із указівкою даних про устаткування, оснащення, матеріальні і трудові нормативи. У технології машинобудування особливий інтерес представляє різновид КТП — карта механічної обробки.

В одиничному і дрібносерійному виробництвах звичайно обмежуються складанням маршрутних карт, і тільки при виготовленні найбільш відповідальних і складних деталей складають карту механічної обробки. Операційні карти використовуються в масовому і крупно - серійному виробництвах. Карта механічної обробки найбільше широко використовується в середнє - серійному виробництві.

До технологічних карт додаються ескізи налагоджень, що ілюструють взаємозв'язок заготовки, верстата, пристрою і інструменту на кожній ТО з указівкою розмірів, точності і шорсткості поверхні заготовки, що досягаються на даній операції.

Для спрощення складання операційних ескізів у технологічній документації ДСТ 3.1 107 — 81 встановлені умовні позначки опор, затисків і установочних пристроїв.

Призначення технологічної документації полягає в тім, щоб дати вичерпну інформацію виконавцям про побудову ТП, обладнання, інструменти, режими обробки заготовок, трудомісткість ТО, розряди робіт та їх розцінок.

Одночасно з розробкою ТП розробляють технічні завдання на проектування спеціальних пристроїв, ріжучого і вимірювального інструментів, штампів.

Технічне завдання повинне містити докладний опис службового призначення об'єкта проектування.

Запитання для самоперевірки:

1. Поняття технологічні карти, види технологічних карт.

2. Маршрутна карта, загальний зміст карти, призначення.

3. Операційна карта, загальний зміст карти, призначення.

4. Карта технологічного процесу, загальний зміст, призначення

Література: [1, с.79; 4, с.45-77].





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 377 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...