Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Творче завдання. Яку з українських народних пісень, що співалися в родині або у школі, можна інсценувати?



Яку з українських народних пісень, що співалися в родині або у школі, можна інсценувати? Виконайте її з однокласниками «в ролях».

Демонстрація української народної пісні «Чи не той то Омелько»

Розучування української народної пісні «Чи не той то Омелько»

1.Чи не той то Омелько, (3р)

Що жне жито помаленьку.

2.Цілу жменю до смерку (3р)

Жне Омелько в холодку.

3.Він нажав пів снопа, (3р)

Та й хвалиться, що копа.

4.Він нажав цілий сніп, (3р)

Та й говорить – десять кіп.

5.А він жита не жав, (3р)

В борозенці лежав.

6.А як сяде за обід – (3р)

Із Омелька ллється піт.

7.Пообідавши, Омеля (3р)

Завалився спать в постелю…

8.Ти ледачий, наче пень, (3р)

Жменю жнеш за цілий день.

Виконання пісні «Золота зіронька», Н.Май

Підсумки уроку

Без народної пісні не може існувати народ. Пісня – це важлива сторінка в житті кожної людини. Тож давайте йти дорогами життя разом з піснею.

Домашнє завдання

Заспівати українську народну пісню, яку люблять у вас в родині.

Урок 9. ПІСНЯ-ДУША НАРОДУ. КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ

Дата:

Мета: познайомити дітей з календарно-обрядовими піснями. Прививати любов до української культури та звичаїв. Розвивати естетичні смаки та вміння аналізувати прослухані твори.

Вступ

У прадавні часи люди обожнювали сили природи, вірили в те, що магічними діями можна домогтися кращого врожаю.

Існували пісні, які співалися під час різних народних свят та обрядів. Ці пісні тісно пов’язані зі стародавніми язичницькими віруваннями. Наші пращури-слов’яни вірили в сили природи, в духів. Вони вважали, що обрядовими піснями можуть вплинути на природні стихії: викликати дощ чи вимолити в сонечка тепла.

Види календарно-обрядових пісень

У кожну пору року виконувалися особливі календарно-обрядові пісні. Вони повинні були забезпечити успіхи людини в господарюванні, добрий урожай, щастя в родинному житті. Наприклад: на сільських майданах і галявинах співали веснянки і гаївки, під час Зелених свят – русальні пісні, на Івана Купала – купальські. Пісня жнив люди співали жниварські, славлячи землю за те, що дала їм гарний урожай.

Слухання. Календарно-обрядові пісні (на вибір вчителя)

Аналіз прослуханих творів

До якої пори року належать ці пісні?

Що вас вражає в цій музиці?

Що ви уявляєте, слухаючи її?

Розучування української народної пісні «Чи не той то Омелько»

Виконання пісні «Золота зіронька», Н.Май

Підсумки уроку

Календарно-обрядові пісні – це картина життя українського народу, його вірувань, сподівань, надій.

Домашнє завдання (за бажанням)

Дізнайтеся у дорослих, які календарно-обрядові пісні або пісні-ігри вони знають. Чи співали вони їх, коли були маленькими? Які правила виконання цих пісень запам’ятали? Разом підготуйте розповідь «Улюблена українська народна пісня моєї родини».

Урок 10. ПІСНЯ – ДУША НАРОДУ. ІСТОРИЧНІ ПІСНІ

Дата:

Мета: познайомити дітей з українськими історичними піснями. Прививати любов до української народної культури, звичаїв Розвивати естетичні смаки дітей, вміння аналізувати прослухані твори.

Вступ

Український народ має цікаву та досить складну історію. Сторінки цієї історії знайшли своє місце в українських піснях.

Історичні пісні

В історичних піснях розповідається про важливі події або відомих народних героїв. Найдавніші історичні пісні пов’язані з добою козаччини, оспівують українських козаків-патріотів, вони називаються козацькі.

Козаки не могли жити без доброї пісні, без музики. Вони грали на бубнах і трубах, але найчастіше – на бандурах і кобзах. За часів козаччини на Україні було багато кобзарів – співців-мандрівників, яких осліпили вороги в неволі. Та навіть незрячими вони зберегли свій бойовий дух. Мандруючи Україною, кобзарі в думах і піснях оспівували доблесть і славу героїв, красу рідного краю. Нерідко поводирями в них були діти, підлітки. (Ілюстрації українських кобзарів на малюнках Опанаса Сластіона, ілюстрація пам’ятника кобзарю Остапу Вересаю у с.Сокиринці на Чернігівщині)

Слухання. Українська народна пісня «За світ встали козаченьки»

За переказами, автором пісні «За світ встали козаченьки» вважають легендарну піснярку з Полтавщини Марусю Чурай. Створена вона була як лірична, але поступово так полюбилася козакам, що перетворилася на маршову, похідну. Пісня має кілька варіантів.

Аналіз прослуханого твору

Про що розповідається в пісні?Охарактеризуйте засоби музичної виразності. Який характер пісні? Яких козаків можна уявити?





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 1229 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...