Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Лекція 16. Мета лекції: ознайомленні із сутністю економічної діагностики, її завданнями, видами й методами здійснення на рівні підрозділів підприємства



Мета лекції: ознайомленні із сутністю економічної діагностики, її завданнями, видами й методами здійснення на рівні підрозділів підприємства, з результатами економічної діагностики як підстави для пошуку резервів підвищення ефективності виробництва.

Основні питання лекції:

16.1.Сутність економічної діагностики та її основні завдання.

16.2. Види й методи економічної діагностики діяльності підрозділів підприємства.

16.3. Економічна діагностика у системі АСУ підприємства.

Рекомендована література: [6, с. 176-179], [12, с. 5-12, 20-22 ], [17, с. 75-84]

16.1.Сутність економічної діагностики та її основні завдання


Взаємозв’язок економічного аналізу й діагностики з іншими функціями управління можна простежити на рис 4.1.


Рис. 4.1 - Взаємозв’язок економічної діагностики з функціями управління.


16.2. Види й методи економічної діагностики діяльності підрозділів

підприємства


Економічна діагностика, базуючись на результатах оперативного аналізу, дозволяє оцінити наслідки виконаних і запропонованих заходів щодо коригування виробничої програми. Це набуває особливого значення під час розширення економічної самостійності підприємств, зростання відповідальності їх керівників за прийняття рішень, за кінцеві виробничі результати.


Повна діагностика діяльності підприємства або його підрозділу (об’єкта) включає п’ять самостійних етапів дослідження: - первинний або загальний, - детальний, - причинний, - порівняльний, - розробка програми дій.  

Таблиця 4.1 − Основні прийоми й методи економічної діагностики

Завдання економічної діагностики підприємства Аналітичні прийоми обробки інформації
Оцінка результатів господарської діяльності підприємства 1. Матриці зростання та її модифікації 2. Рангові оцінки
Оцінка режимів функціонування підприємства 1. Матриця зростання, її модифікації 2. Апарат виробничої функції
Оцінка стабільності підприємства 1. Матриця зростання 2. Рангові оцінки економічної динаміки
Аналіз господарських ситуацій 1. Перерахунок результатів оперативного аналізу в перспективні результати 2. Матриця зростання та її модифікації

16.3. Економічна діагностика в системі АСУ підприємства.

На рис 4.2 наведено варіант організації АСУ виробництвом і місце економічної діагностики в цій системі.

Запропонована система економічної діагностики в умовах розширення економічної самостійності підприємства та організації, зростання вимог, які пред’являються системою управління до оперативності й надійності аналітичної інформації, може в повній мірі бути впроваджена в умовах використання автоматизованої системи управління (АСУ) виробництвом. У такому випадку діагностика стає органічною частиною всього комплексу управління виробництвом.
З розширенням економічної самостійності, переходом на оренду, в тому числі внутрішньовиробничу, центр ваги прийняття управлінських рішень переноситься на рівень підприємства і цеху, що призводить не тільки до перерозподілу списків аналітичної інформації, яка формується у процесі діагностики, але й зростання оперативності прийняття рішень.  


Рис. 4.2 - Підготовка АСУ підприємства



Широкі можливості для впровадження системи діагностики як підсистеми АСУ підприємства відкриваються з використанням діалогових систем на базі розвинутої комп’ютерної системи, що встановлюється у функціональних підрозділах і цехах підприємства, із залученням в ролі експертів працівників функціональних відділів і бюро цехів, які звільнені від важкої облікової роботи.

Тема 10. Діагностика результатів діяльності підприємства(4 години)





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 176 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...