Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Використання Cisco Packet Tracer



Інтерфейс Cisco Packet Tracer представляє собою робочу поверхню оточену інструментами для роботи. У нижньому лівому кутку знаходяться пристрої, з якими дозволяє працювати дана програма, а в колонці праворуч - всі пристрої обраної категорії:

1. Маршрутизатори

2. Комутатори

3. Хаби

4. Бездротові пристрої

5. Сполуки

6. Кінцеві пристрої (комп'ютери, ноутбуки)

7. Емуляція WAN (для створення емуляції глобальної мережі)

8. Костомні девайси (Їх можна комплектувати самостійно)

9. Створення довільного підключення.

Для того щоб почати використовувати будь-який пристрій у Cisco Packet Tracer, необхідно просто перетягнути його в робочу область. Для прикладу виберемо категорію маршрутизатори і візьмемо 2811. Натискаємо на нього і перетягуємо на робочу область.

Рис. 27. Вибраний маршрутизатор 2811

Тепер маршрутизатор 2811 готовий до використання. Просто натисніть на нього лівою кнопкою і відкриється вікно конфігурації

Кожен пристрій в програмному продукті Cisco Packet Tracer може бути конфігурований через вікно властивостей, яке викликається по подвійному кліку на пристрої. Перша вкладка відповідає за фізичні параметри пристрою. У маршрутизатори і комутатори можна додавати нові модулі, в робочі станції і сервери - вставляти мережеві адаптери. Для того щоб переконфігурувати пристрій, необхідно попередньо його вимкнути, натиснувши на кнопку відключення живлення на фізичному зображенні пристрої.

На вкладці конфігурації можна задавати основні параметри мережевих інтерфейсів (IP- адреси, маску під мережі, параметри бездротової мережі і пр.) У мережевих пристроях також можна конфігурувати маршрутизацію - статичну і по протоколу RIP, у серверів - конфігурувати служби.

Рис. 28. Вікно настройки маршрутизатора

Тут можна додати різні модулі до маршрутизатора. У цій формі є три закладки: фізичний простір, конфігурація (тут можна додати IP-адреса, маску під мережі …), ну і відповідно CLI-командний інтерфейс Cisco IOS, де і будуть вводиться команди.

Тепер розберемо кінцеві пристрої на прикладі комп'ютера. Вибираємо категорію «кінцеві пристрої» і перетягуємо пристрій PC-PT, відкриваємо його вікно конфігурації

Рис. 29. Вікно «кінцеві пристрої» на прикладі комп'ютера

Як видно тут дві схожі закладки і дві нові. Найцікавіша тут це закладка «робочий стіл», тут розташований мінімальний комплект програм для діагностики мережі. Найнеобхідніше це термінал, з його допомогою можна перевіряти наявність зв'язку з іншим пристроєм.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 545 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...