Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Додаткова література. 1. Андрушко П.П. Кримінально-правова охорона інтелектуальної власності в Україні



1. Андрушко П.П. Кримінально-правова охорона інтелектуальної власності в Україні. – К.: Форум, 2004. – 160 с.

2. Бандурка О.М. Кримінально-правова відповідальність за порушення виборчих прав громадян // Відповідальність за порушення виборчого законодавства та шляхи вдосконалення суміжного законодавства: Матеріали наук.практ. конф. – К.: Фоліант, 2005. – С. 30-40.

3. Барабаш О.Л. Підкуп як спосіб перешкоджанню вільному здійсненню виборчого права: матеріально-правовий аспекти злочину та процесуальний порядок його встановлення // Вісник Верховного Суду України. – 2003. – № 4. – С. 51-54.

4. Лихова С. Актуальні питання вдосконалення кримінально-правових норм, спрямованих на захист недоторканості приватного життя (статті 162, 163, 182 Кримінального кодексу України) // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 7. – С. 98-105.

5. Медіна Л. Виборчі права громадян України як об’єкт злочину // Вісник прокуратури. – 2003. – № 11. – С. 36-41.

6. Навроцький В.О. Дійсні та уявні прогалини в кримінально-правовій регламентації кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства // Відповідальність за порушення виборчого законодавства та шляхи вдосконалення суміжного законодавства: Матеріали наук.-практ. конф. – К.: Фоліант, 2005. – С. 64 -70.

7. Ніколаюк С.І., Никифорчук Д.Й., Томма Р.П. Протидія злочинам у сфері інтелектуальної власності: Науково-практичний посібник. – К.: КНТ, 2006. – 192 с.

8. Панькевич В. Окремі проблемні аспекти визначення родового об’єкта злочину, що міститься в ст. 161 КК України // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 5. – С. 135-139.

9. Рябчинська О. Актуальні питання кримінальної охорони прав дітей // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 7. – С. 105-108.

10. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. – 4-те вид., переробл. та доповн. / Відп. ред. С. С. Яценко. – К.: А.С.К., 2006. – С. 294-342.

ЗАДАЧІ:

1. Голова сільської ради Козлова з метою перешкодити обран­ню до ради небажаного кандидата в день виборів роздала окремим
виборцям бюлетені, в яких у клітинках уже були проставлені по­
значки проти прізвищ бажаних для неї кандидатів, і запропону­вала їм опустити бюлетені в такому вигляді у виборчу урну.

Як кваліфікувати дії Козлової?

2. Директор одного із заводів дав вказівку начальнику відділу
кадрів не брати на роботу осіб вірменського походження, які
прибули в Україну у зв’язку із стихійним лихом, пославшись
при цьому на відсутність на заводі житлового фонду.

Якою має бути кримінально-правова оцінка дій директора?

3. Маючи квартиру з 3 кімнат, Величко одну з кімнат здава­ла сім’ї Решка. Через два роки Величко звернулася до суду з
позовом про виселення Решка, але їй було в цьому відмовлено.
Тоді вона самовільно відчинила кімнату, в якій проживала сім’я
Решка, і винесла речі, а в кімнату вселила свого пасинка.

Чи вчинила Величко злочин, передбачений ст. 162 КК України?

4. Завідувач тваринницької ферми сільськогосподарського кооперативу Кустов запросив двох понятих і зробив обшук в будинку доярки Паскал. Свої дії він пояснив тим, що «за чутка­ми» Паскал нібито вкрала на сепараторному пункті 15 кг сиру.

5. Катя Викулова після закінчення середньої школи почала працювати листоношею. Розносячи листи, вона звернула увагу на те, що одній жінці регулярно приходять рекомендовані лис­ти, які вона приймає неохоче. Одного разу жінка розповіла, що пише їй син Микола, який живе за 150 км, але вже кілька років не приїздив до неї. Викулова написала Миколі листа, в якому соромила його, пропонувала провідати матір. Він поскаржився у поштове відділення на те, що листоноша порушила таємницю його листування, і просив притягти її до відповідальності.

Чи обґрунтована скарга про притягнення Викулової до відпо­відальності?

ПРИМІТКА. Задачі № 1-5 взято зі сторінки 392 Практикуму (Кримінальне право України: Практикум: Навч. посібник / Андрушко П. П., Шапченко С. Д. та ін.; За ред. С. С. Яценка. — 2-е вид., перероб. і допов. — К.: Юрінком Інтер, 2004. — 592 с.)


ПЛАН СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 637 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...