Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розрахункова робота по визначенню показників якості продукції



Задача 1. За даними таблиці проаналізуйте виконання цехом плану з номенклатури й асортименту.

Вихідні дані для розрахунків.

Виріб Трудомісткість 1 шт., н-год План Звіт
Кількість, шт. Сума н-год Кількість, шт. Сума н-год
А Б В Г          
Всього          

Задача 2. Річним планом підприємства передбачено такий випуск продукції. Визначити, на скільки відсотків виконано план у грошовому виразі і по номенклатурі.

Вихідні дані для розрахунків.

Виріб Кількість, шт. Оптова ціна, грн.
План факт
А Б В Г     2,5 9,2 5,7

Задача 3. Виробниче об’єднання планує підвищити якість продукції А.Прибуток від реалізації одиниці продукції – 2450 грн. проти 960 грн. у базовому виробі. Питомі додаткові капітальні вкладення, пов’язані з підвищенням якості продукції – 3400 грн. Обчислити економічний ефект від виробництва продукції підвищеної якості, враховуючи, що обсяг продукції А – 2500 виробів та встановити доцільність такого заходу.

Задача 4. Визначити річний економічний ефект від впровадження нового верстата, який порівняно з попереднім, потребує більших витрат при виготовленні, але є продуктивнішим, має більший термін служби, потребує менших витрат споживача.

Вихідні дані для розрахунків.

Показники Базовий варіант Новий варіант
Річний обсяг виробництва верстатів, шт.    
Собівартість верстата, грн.    
Питомі капітальні вкладення, грн.    
Продуктивність верстата, тис.деталей    
Строк служби, років    
Річні експлуатаційні витрати споживача, грн.    
Супутні витрати споживача, грн.    
Нормативний коефіцієнт прибутковості інвестицій – Ен 0,15 0,15

Задача 5. Обчислити річний економічний ефект від виробництва мінеральних добрив підвищеної якості. Відомо, що підприємством “Аска” щорічно випускатиметься 15 тис.т. калійних добрив підвищеної якості. Прибуток від реалізації однієї тони цих добрив складатиме 85 грн. проти 65 грн. до підвищення якості. Додаткові капіталовкладення на реалізацію заходу з підвищення якості калійних добрив складають 3 млн. грн.

Задача 6. Згідно з планом організаційно – технічних заходів з підвищення ефективності виробництва АТ “Машбуд” передбачається виготовляти новий прес, який матиме вищі якісні показники порівняно з пресом, що випускався підприємством до цього. Впровадження у виробництво нового пресу потребує додаткових капітальних вкладень на суму 205 тис.грн. Це дозволить щорічно виробляти 400 пресів. Валові витрати на виробництво одного пресу складають 38 тис.грн., відпускна ціна – 48 тис.грн.

Обчислити річну економію від збільшення прибутку, строк окупності та коефіцієнт економічної ефективності капіталовкладень при впровадженні у виробництво пресу вищої якості, якщо відомо, що собівартість базової моделі пресу – 36,8 тис.грн. ціна реалізації – 46,5 тис.грн.

Задача 7. У ВАТ “Вевент” освоєно виробництво продуктивніших і довговічніших горизонтально – розточувальних верстатів. Використання цих верстатів машинобудівними підприємствами – споживачами забезпечує істотне зниження поточних експлуатаційних витрат та супутніх капіталовкладень. Натомість, валові витрати на виготовлення верстатів суттєво зросли, що зумовило перегляд їх відпускної ціни.

За наведеними у таблиці даними обчислити сумарний економічний ефект виробництва нової моделі горизонтально – розточувальних верстатів.

Вихідні дані





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1060 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...