Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Поняття про хіммотологію та її завдання



Розвиток техніки та машинобудування у більшості випадків призводить до зростанню витрати пального, олив, мастил та спеціальних рідин. У зв’язку з цим питання раціонального використання пального як у народному господарстві, так і у Збройних Силах набули виключно важливого значення.

Для Збройних Сил – раціональне використання пально-мастильних матеріалів (ПММ) – це задача особливої важливості.

Нова техніка пред‘являє нові вимоги і до якості пально-мастильних матеріалів; з‘являється необхідність в нових високоефективних сортах пального, олив, мастил та технічних рідин. В свою чергу зростає важливість раціонального та економного використання ПММ в двигунах та механізмах. Всіма цими задачами займається хіммотологія.

Хіммотологія - наука, розвиток якої проходить на перетині таких наук як хімія, технологія переробки нафти, теплотехніка, машинознавство та економіка. Назва цього наукового направлення утворена при скорочені трьох слів: хімія + мотор + логія, які і відображають головний напрям в хіммотології – раціональне використання палив та олив в двигунах.

Предметом дисципліни "Хіммотологія" є вивчення властивостей, складу та застосування пального, мастильних матеріалів і спеціальних технічних рідин на військовій техніці, вивчення взаємних впливу властивостей пально-мастильних матеріалів та основних хіммотологічних процесів, що відбуваються в двигунах, механізмах, засобах зберігання та транспортування.

Науковою основою дисципліни є фізичні та хімічні закони та основи технічних наук.

Рішення хіммотологічних проблем дозволить досягти значних успіхів в таких важливих напрямках - підвищення надійності та довговічності роботи техніки, зниження питомої витрати рідких палив та олив, створення умов для збільшення їх ресурсів, уніфікацію сортів ПММ та скорочення їх асортименту.

Відмічені вище обставини сприяли розвитку та встановлення хімотології, як нової галузі знань, покликаної вивчати широкий круг питань теоретичного та практичного значення в наступних трьох основних напрямках, кожен з яких охоплює декілька проблем:

1. Оптимізація якості палив та мастильних матеріалів:

- дослідження комплексу фізико-хімічних процесів, які протікають в двигунах та машинах при використанні ПММ, з метою розробки шляхів керування цими процесами та виявлення взаємних зв’язків між якістю ПММ та надійністю роботи двигунів;

- оцінка та обґрунтування вимог до якості ПММ, які застосовуються в різних умовах застосування;

- визначення і техніко-економічне обґрунтування оптимального рівня експлуатаційних властивостей ПММ;

- розробка та випробовування альтернативних видів палив та синтетичних мастильних матеріалів з покращеними експлуатаційними властивостями та більш широкими сировинними ресурсами;

- розробка та випробовування нових видів присадок, добавок та компонентів, а також інших методів покращення експлуатаційних властивостей та розширення ресурсу ПММ.

2. Підвищення ефективності використання палив та мастильних матеріалів;

- розробка та наукове обґрунтування норм витрати та міроприємства з економії ПММ в умовах експлуатації двигунів, машин та механізмів;

- забезпечення збереження якості ПММ в процесі транспортування та зберігання;

- складання та обґрунтування хіммотологічних карт на різні види техніки;

- класифікація та маркування ПММ;

- уніфікація та сортів та марок ПММ;

- забезпечення взаємозамінності вітчизняних та закордонних ПММ;

- розробка методів відновлення якості некондиційних та відпрацьованих ПММ;

3. Створення та удосконалення систем та методів оцінки якості палив та мастильних матеріалів;

- розробка та удосконалення методів оцінки експлуатаційних властивостей ПММ;

- створення та обґрунтування комплексів методів кваліфікаційної оцінки якості ПММ;

- визначення відповідності між даними лабораторних випробовувань та властивостями ПММ в експлуатації;

- удосконалення стандартів та технічних умов на ПММ та методи їх випробовувань.

Основною задачею хімотології в майбутньому залишається створення наукових основ та практичних рекомендацій з економії паливо-енергетичних ресурсів, з забезпечення двигунів машин та механізмів високоякісними ПММ з широким сировинним ресурсом.

РОЗДІЛ 1: "ОСНОВИ ОДЕРЖАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПАЛЬНОГО"

ТЕМА 1: "ОСНОВИ ОДЕРЖАННЯ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ НАФТОПРОДУКТІВ"

ЗАНЯТТЯ 1/1: "НАФТА І НАФТОПРОДУКТИ"

1. Склад та властивості нафти.

2. Основні властивості вуглеводневих та гетероорганічних з’єднань, які входять в склад нафти і впливають на якість нафтопродуктів.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1424 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...