Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок вивчення дисципліни



Дисципліна "Хіммотологія" викладається для студентів, які навчаються за програмою підготовки офіцерів для проходження військової служби за контрактом

з напряму підготовки: 6.050304 "Нафтогазова справа";

зі спеціальності: "Газонафтопроводи і газонафтосховища"

зі спеціалізації: "Забезпечення військ (сил) ракетним паливом, пальним і мастильними матеріалами".

Дисципліна відіграє провідну роль у формуванні вмінь і навичок військового фахівця з експлуатації техніки, зберігання та застосування пально-мастильних матеріалів і технічних рідин та оцінки їх якості.

Вивчення дисципліни ґрунтується на теоретичних положеннях та знаннях, які були отримані студентами (курсантами) під час вивчення загальнонаукових та загальних інженерних дисциплін (фізики, загальної хімії, теплотехніки та термодинаміки, гідравліки та гідроприводів, теорії машин і механізмів, механіки машин). В свою чергу, дисципліна "Хіммотологія" забезпечує підготовку студентів (курсантів) до вивчення дисцип­лін: “Технічні засоби служби пального“, “Забезпечення військ пально-мастильними матеріалами“, “Військові склади пального“, “Експлуатація складів пального“.

Згідно з навчальною програмою підготовки військових фахівців служби забезпечення пальним та мастильними матеріалами дисципліна вивчається в V-му семестрі, та на її вивчення відводиться 180 годин (5 кредитів), з яких 112 годин під керівництвом викладача та 68 годин індивідуальної та самостійної роботи студента. Робоча програма дисципліни включає 4 блоки змістових модулів (розділи), які охоплюють 12 змістових модулів (тем):

Блок змістових модулів №1 "Основи одержання та властивості пального";

- змістовий модуль 1 "Основи одержання та класифікація нафтопродуктів";

- змістовий модуль 2 "Фізико-хімічні та експлуатаційні властивості пального";

Блок змістових модулів №2 "Основи одержання та властивості пального";

- змістовий модуль 3 "Бензини";

- змістовий модуль 4 "Дизельні палива";

- змістовий модуль 5 "Палива для реактивних двигунів";

- змістовий модуль 6 "Спеціальні, котельні та альтернативні палива";

Блок змістових модулів №3 "Мастильні матеріали та технічні рідини для військової техніки";

- змістовий модуль 7 "Мастильні матеріали та технічні рідини для військової техніки";

- змістовий модуль 8 "Антифрикційні оливи";

- змістовий модуль 9 "Пластичні мастила";

- змістовий модуль 10 "Технічні рідини";

Блок змістових модулів №4 "Застосування та контроль якості пально-мастильних матеріалів у Збройних Силах України";

- змістовий модуль 11 "Застосування пально-мастильних матеріалів на військовій техніці";

- змістовий модуль 12 "Контроль якості пально-мастильних матеріалів".

Формування умінь та знань військового фахівця за кваліфікаційними ознаками відбувається під час вивчення блоків змістових модулів дисципліни.

В результаті вивчення блоку змістових модулів (розділу) "Основи отримання та властивості пального" студенти (курсанти) повинні знати: походження та властивості нафти, склад нафти, будову та властивості вуглеводнів, основні процеси переробки та очистки нафти, взаємозв’язок між хімотологічними процеси, які протікають в двигунах та експлуатаційними властивостями пально-мастильних матеріалів, показники якості товарних нафтопродуктів.

В результаті вивчення блоку змістових модулів (розділу) "Пальне для двигунів військової техніки" студенти, курсанти повинні знати: основи виробництва, марки та застосування пального на військовій техніці, фізико-хімічні та експлуатаційні властивості пального, методи та прилади для визначення їхніх показників якості, а також уміти оцінювати якісний стан пального.

В результаті вивчення блоку змістових модулів (розділу) "Мастильні матеріали та технічні рідини для військової техніки" студенти, курсанти повинні знати: основи виробництва, основні марки та застосування мастильних матеріалів та технічних рідин на військовій техніці, їх фізико-хімічні та експлуатаційні властивості, методи та прилади для визначення їхніх показників якості, а також уміти оцінювати якісний стан мастильних матеріалів та технічних рідин.

В результаті вивчення блоку змістових модулів (розділу) "Застосування та контроль якості пально-мастильних матеріалів у ЗС України" студенти повинні знати: методику складання хіммотологічних карт на об’єкти військової техніки, основні та дублюючі марки пально-мастильних матеріалів та технічних рідин, що застосовуються на військовій техніці, взаємозамінність марок пально-мастильних матеріалів вітчизняного та закордонного виробництва, організацію контролю якості пально-мастильних матеріалів та технічних рідин у ЗС України, особливості контролю якості у видах ЗС України, методику відновлення якості пально-мастильних матеріалів, організацію контролю якості пально-мастильних матеріалів у польових умовах, характеристику та можливості польових засобів контролю якості пально-мастильних матеріалів.

Основними формами проведення занять з навчальної дисципліни "Хіммотологія" є лекційні, групові, практичні та лабораторні заняття, які проводяться в спеціалізованій аудиторії, в навчальній лабораторії контролю якості пально-мастильних матеріалів та на відкритих навчальних майданчиках технічних засобів служби пального.

Оцінювання успішності навчання студентів (курсантів) з навчальної дисципліни "Хіммотологія" здійснюється у відповідності до положення "Про рейтингову систему оцінювання успішності навчання та визначення рейтингу курсантів, які навчаються на кафедрі військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу" за 100-бальною шкалою.

Під час вивчення змістових модулів може проводитись поточний контроль методом тестування, письмового опитування або усного захисту лабораторних робіт. Варіанти тестових завдання формуються з питань, що охоплюють матеріал окремого заняття або цілого змістового модуля. Тестове завдання складається з 10 питань різної складності, які обираються за допомогою комп’ютерної програми з завчасно створеного банку тестових завдань.

Формування тесту для підсумкового контролю (за блок змістових модулів) проводиться аналогічним чином, збільшується тільки загальна кількість тестових завдань та визначається конкретна кількість тестових завдань з кожного модуля, який входить до блоку змістових модулів. Протягом семестру проводиться 4 структурних контрольні роботи, після вивчення кожного блоку змістових модулів.

Вивчення дисципліни закінчується здачею диференційованого заліку з виставленням оцінки. Тест для заліку формується з тестових завдань, що забезпечують перевірку знань студентів (курсантів) за матеріалом всіх блоків змістових модулів. Кількість тестових завдань у тесті підсумкового (рубіжного) контролю визначається викладачем, але повинна бути не менше 25-30 завдань.

Для успішного засвоєння навчального матеріалу дисципліни студентам слід використовувати навчальні посібники та електронні навчальні курси лекцій.

Основна література:

1. Керівництво по контролю якості пального у Збройних Силах України – введене в дію Наказом Заступника Міністра оборони України – начальника Тилу Збройних Сил України від 23.01.1997 року №1.

2. Інструкція щодо поводження з отруйними технічними рідинами у Збройних Силах України – введена в дію Наказом Заступника Міністра оборони України – начальника Тилу Збройних Сил України від 02.07.1994 року №7.

3. Норми витрати пального, масел, мастил і спеціальних рідин при експлуатації, ремонті та консервації військової техніки й озброєння ЗС України – введені в дію Наказом Міністра оборони України від 06.01.99 року №01.

4. Наказ Заступника Міністра оборони України – начальника Тилу Збройних Сил України №24-94р. “Про введення в дію керівництва щодо поводження з етиловим спиртом”.

5. Інструкція щодо поводження з гальмівними рідинами – затверджена начальником Головного управління ракетного палива та пального Тилу Збройних Сил України від 09.06.1997 року.

6. Гаєва Л.І, Гордійчук М.В. Використання експлуатаційних метеріалів і економія паливно-енергетичних ресурсів; Навчальний посібник. – Івано-Франківськ: Факел, 2001. – 274 с.

7. Лабораторний практикум з курсу “Використання експлуатаційних матеріалів і економія паливно-енергетичних ресурсів”. Гаєва Л.І. Гордійчук М.В., Івано-Франківськ: Факел, 2001. – 110 с.

8. Лісафін В.П., Лісафін Д.В. Проектування та експлуатація складів нафти та нафтопродуктів: Підручник. – Івано-Франківськ: Факел, 2006. – 597 с.

9. Гуреев А.А., Фукс И.Г., Лашхи В.Л. Химммотология. – М.: Химия, 1986 г.­ – 368 с.

10. Применение горючего на военной технике / под ред Гулина Е.И. – М.: ВИ, 1989г. – 432 с.

11. Шпак О.Г. Нафта і нафтопродукти. – К.: Ясон-К, 2000. – 370 с.

12. Бойченко С.В. Раціональне використання вуглеводневих палив / Національний авіаційний ун- т. – К.: НАУ, 2001. – 216 с.

13. Гулин Е.И., Бедрик Б.Г. Горючее и смазочные материалы для военной техники. – Л.: 1975. -200с.

14. Електронний лабораторний практикум

Додаткова література:

1. Методичні рекомендації для виконання лабораторних робіт з курсу "Застусування пально-мастильних матеріалів", - КВП ІФНТУНГ, 2004.

2. Резников М.Е. Топлива и смазочные материалы для летательных аппаратов. – М.: ВИ, 1973. - 230с.

3. Папок К.К. Химмотология топлив и смазочных масел, – М.:ВИМО, 1980.

4. Товарные нефтепродукты, свойства и применение. Справочник. Изд. 2-е, пер. и доп. Под ред. В.М. Школьникова. – М.:Химия, 1978

5. Нефтепродукты. Методы испытаний. Часть 1., М.: Издательство стандартов, 1977.

6. Учебник лаборанта склада горючего. – М.: ВИ, 1972.

7. В.В. Ваванов, В.В.Вайншток, А.А. Гуреев. Автомобильные пластичные смазки. – М.: Транспорт, 1986. – 144 с.

8. Кириченко Н.Б. Автомобильные эксплуатационные материалы: Учеб. пособие для сред. проф. образования. – М.: Издательский центр "Академия", 2003. – 208 с.

9. Стуканов В.А. Автомобильные эксплуатационные материалы: Учебное пособие. Лабораторный практикум, М.: ФОРУМ: ИНФРА-М, 2003. – 208 с.

10. Колосюк Д.С., Зеркалов Д.В. Експлуатаційні матеріали: Підручник. – К.: Основа, 2003 – 200с.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 774 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...