Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Завдання. У сільськогосподарському кооперативі працюють три бригади по шість чоловік у кожній, робітники яких збирають яблука



Задача

У сільськогосподарському кооперативі працюють три бригади по шість чоловік у кожній, робітники яких збирають яблука.

За 1кг. зібраних яблук сорту „Семеренко” працівник отримує 12 коп.; „Джонатан” – 10 коп.; „Шафран” 8 коп. Кожний зібраний понад норми кілограм сплачується в подвійному розмірі.

Підрахувати, скільки грошей отримає кожний робітник за зібраний врожай. Визначити максимальну та мінімальну заробітну плату. Обчислити середню платню.

4.2.2 Послідовність дій

На Лист2 створити таблицю „ Рабочие ”, як на рис. 4.1.

На Лист3 створити таблицю „ Расценки ”, як на рис. 4.2.

На Лист1 створити таблицю „ Зарплата ”, як на рис. 4.3.

Рисунок 4.1 – Приклад таблиці „Рабочие”

Рисунок 4.2 – Приклад таблиці „Расценки”

Рисунок 4.3 – Приклад таблиці „Зарплата”

Ввести відповідні дані до стовпців A, D, F третього рядку згідно інформації, яку надають робітники під час збирання яблук, як на рис. 4.4.

Рисунок 4.4 – Приклад заповнення таблиці „Зарплата” даними

В таблицю „ Зарплата ” ввести наступні формули:

в клітинку B3: =ЛЕВСИМВ(A3;1);

в C3: =ИНДЕКС(Лист2!$B$3:$B$19;ПОИСКПОЗ(A3;Лист2! $A$3:$A$19;));

в E3: =ИНДЕКС(Лист3!$B$3:$B$5;ПОИСКПОЗ(D3;Лист3! $A$3:$A$5;0));

в G3: =ИНДЕКС(Лист3!$C$3:$C$5;ПОИСКПОЗ(D3;Лист3! $A$3:$A$5;0));

в H3: =ЕСЛИ(F3<=ИНДЕКС(Лист3!$D$3:$D$5;ПОИСКПОЗ (D3;Лист3!$A$3:$A$5;0));F3*G3;ИНДЕКС(Лист3!$D$3:$D$5; ПОИСКПОЗ(D3;Лист3!$A$3:$A$5;0))*G3+(F3-ИНДЕКС (Лист3!$D$3:$D$5;ПОИСКПОЗ(D3;Лист3!$A$3:$A$5;0)))*G3*2).

Використовуючи „ Форма ” із меню „ Данные ”, заповнити таблицю „ Зарплата ” відповідними даними, як на рис. 4.5. Зверніть увагу на поля, які доступні для введення інформації, а які обчислюються за допомогою раніше введених формул.

Рисунок 4.5 – Приклад заповнення таблиці „Зарплата” з використанням „Форми”

Після заповнення даними отримаємо таблицю „Зарплата” в готовому вигляді, як на рис. 4.6.

Рисунок 4.6 – Приклад таблиці „Зарплата” в готовому вигляді

4.3 Формування підсумків, робота зі структурованою таблицею

При створенні підсумкових звітів в Excel використовується структурування даних робочих листів. Це дозволяє показувати або приховувати рівні структурованих даних, виводячи на екран дані з більшими або меншими подробицями.

Підрахувати скільки грошей одержить кожний робітник за зібраний врожай, для чого виконати наступні дії.

Опція головного меню ДанныеСортировка, у вікні Сортировка диапазона у рядку Сортировать по вибрати Табельный №.

Опція головного меню ДанныеИтоги, у вікні Промежуточные итогои в рядку При каждом изменении в вибрати Фамилия, в рядку Операція вибрати Сумма, в рядку Добавить итоги по вибрати Начислено, натиснути Ok.

Звернемося до отриманої таблиці і познайомимося із символами структури.

Їх два типи: кнопки з номерами рівнів (у вашій таблиці це кнопки 1 і 2, що знаходяться в лівому верхньому куточку екрану) і знаки + (плюс) і/або (мінус), що дозволяють відповідно розкривати або приховувати деталі структурованого документа.

Клацніть на кнопці 2. Ваша підсумкова таблиця „ розкрилася ”, надавши можливість пересвідчитись, що об’єднуються дані за Табельними №. Клацнувши по кнопці 1, ви можете сховати вихідні дані. Перевірте це на своїй таблиці. Клацніть по якому-небудь зі значків + (плюс). Результатом буде відкриття однієї зі складової підсумкової таблиці. Клацнувши по значку – (мінус), ви сховаєте вихідні дані.

Для відміни групування записів – опція головного меню ДанныеИтогиУбрать все.

Для визначення мінімальної та максимальної заробітної платні виконати слідуючи дії.

Виділити клітину за межами таблиці і ввести в неї текст „ Максимальна заробітна платня ”, перейти у клітину поруч справа від введеного тексту і натиснути кнопку Майстер функцій на стандартній панелі інструментів. У вікні майстра вибрати функцію МАКС із категорії Статистические, у вікна діалогу цієї функції вибрати адреси клітин, з яких повинно бути вибрано максимальне значення, а саме – узагальнені нараховані суми заробітної платні. Цю операцію повторити для находження мінімальної заробітної платні, використовуючи функцію МИН.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 438 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...