Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Проектування групових технологічних процесів



Особливості групових технологічних процесів:

- Під груповою розуміється форма організації виробництва, яка характеризується сумісним виготовленням або ремонтом груп виробів різної конфігурації на спеціалізованих робочих місцях.

- Метод групової обробки оснований на технологічній класифікації заготовок групи.

- Групу створюють для виконання операції на одному і тому ж верстаті при незмінній його наладці. Деколи допускається незначна зміна наладки верстата.

- Груповий технологічний процес призначений для виготовлення групи виробів різної конфігурації за загальним технологічним маршрутом на спеціалізованих робочих місцях.

Група – сукупність деталей, які характеризуються спільністю оброблюваних поверхонь і їх поєднань на окремих технологічних операціях, спільністю обладнання, оснастки, наладки і технологічних переходів. В одну групу можуть входити заготовки різної конфігурації.

Переваги групових технологічних процесів:

1 Підвищення продуктивності і економічності обробки за рахунок застосування високопродуктивного спеціалізованого обладнання, зменшення часу на налагодження і переналагодження, допоміжного часу. Можливість переносу високопродуктивних методів масового виробництва в умови серійного.

2 Підвищення якості технологічних процесів, зменшення часу технологічної підготовки виробництва.

3 Спрощується і здешевлюється виготовлення спеціальної оснастки, модернізація верстатів.

Послідовність проектування групових операцій технологічних процесів:

1 Відбір заготовок в групу за критерієм однаковості обладнання, пристроїв, установки, інструментів (рис. 8.4а).

2 Визначення фактичної трудомісткості обробки відібраних заготовок в кількості, яка забезпечує повне виконання місячної програми.

3 Установлюють кінцевий варіант складу групи заготовок, виходячи з необхідності завантаження обладнання впродовж місяця при мінімальних переналагодженнях для інших груп заготовок.

4 Створюють комплексну заготовку (рис. 8.4а-6). Установлюють послідовність і зміст переходів групової операції і розробляють схему групової наладки верстата (рис. 8.4б).

5 Проектують і виготовляють групову оснастку.

Рисунок 8.4 – Групова операція:

а - заготовки для групової операції (1-5), комплексна заготовка (6),

б - групова наладка токарно-револьверного верстата для групової операції

Комплексна заготовка – реальна або умовна заготовка, що містить всі поверхні, які зустрічаються в усіх інших заготовках групи.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 512 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...