![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Діагностикою мовленнєвих патологій і їхньою корекцією займається логопедія. Мовленнєві порушення найчастіше бувають проявом більш серйозних проблем (наприклад, захворювань центральної нервової системи), тому дуже часто діти з такими відхиленнями мають слабке здоров'я в цілому, схильні до запаморочень, нападів слабкості, перепадів артеріального тиску. Відповідно, процес навчання утруднюється зниженими можливостями сприйняття.
До завдань корекційної педагогіки щодо дітей з мовленнєвими порушеннями належать: своєчасне виявлення і виправлення порушень, навчання батьків і педагогів загальним поняттям логопедії. Під час корекційних занять відбувається стимулювання пізнавальних потреб дитини, корекція патологій і допомога в оволодінні процесом розумової роботи, яка, у свою чергу, необхідна для продуктивного освоєння мов-
лення. Мовленнєва активність також має потребу в підвищеній стимуляції, тому що діти з порушеннями вербалізації своїх висловлювань відрізняються зниженим комунікативним рівнем. Для цього здійснюється стимуляція не тільки мовленнєвої, але і мовленнєво-розумової діяльності учня, що передбачає вмотивованість висловлювань, передбачення кінцевого результату, навчання відбору лексичних, граматичних, синтаксичних форм вираження своїх думок.
Особливості проведення корекційно-педагогічної роботи полягають в урахуванні нестійкого психофізичного стану таких дітей, отже, постійно змінюється їх настрій на роботу, виникає розсіювання уваги, швидка стомлюваність. Варто пам'ятати і про те, що сприйняття оцінок і зауважень педагогів украй загострено. Приймаючи в увагу усе вищесказане, при корекцій ній роботі рекомендується полегшений режим навчання. Таке навчання характеризується індивідуальним підходом і створенням особливого психологічного клімату. Педагог повинен м'яко і коректно вказувати на помилки учня, більш детально і докладно подавати свої інструкції, звертаючи увагу на манеру власного мовлення. Воно повинно бути чітким, виразним, а речення - короткими, без складних оборотів. Наприклад, дітей, що заїкаються, рекомендується опитувати з місця, не в першу чергу або після занять, не заміняючи усну відповідь письмовою.
У випадку більш важких порушень пропонується перехід дитини до спеціальної школи, де існує два різновиди класів - для дітей з важким ступенем заїкуватості і ураженням центральної нервової системи (наприклад, афазією). Навчальна програма в таких школах більш розтягнута в часі (12 років навчання) і має ряд специфічних корекційних прийомів. Характерна і низька чисельність учнів у класі (не більше 12 осіб). Після закінчення такої школи діти одержують атестат про неповну середню освіту. В освітніх програмах таких шкіл передбачена середня спеціальна освіта. При цьому освітня робота поєднується з лікувально-оздоровчими заходами. Важлива умова єдність корекції мовлення, загальної життєдіяльності організму і психічних процесів. Робота з словниковим запасом дітей спрямована на розширення його пасивного й активного складу, уміння оперувати лексичними одиницями з повним усвідомленням їх семантики для побудови зв'язного і точного висловлювання.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 728 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!