Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Які заходи специфічної профілактики проводять в осе-редку холери?



А. Імунізацію холерною вакциною.

В. Пероральне введення антибіотиків.

С. Дезінфекцію.

D. Ізоляцію та госпіталізацію хворих на холеру.

Е. Посилення санітарного нагляду за підприємствами харчової промисловості та водоймами.

При визначенні виду збудника, виділеного з організму хворого з підозрою на холеру, одним з етапів іденти-фікації збудника є виявлення у бактерії монотрихіальної рухливості. Який метод дослідження застосує бакте-ріолог?

А. Метод забарвлення за Леффлером.

В. Метод посіву уколом у желатину.

С. Метод “висячої” або “надавленої” краплі.

D. Метод посіву уколом у стовпчик агару.

Е. Метод посіву у пептонну воду.

У лабораторію особливо небезпечних інфекцій доставили випорожнення хворого з діагнозом “холера”. Який метод мікробіологічної діагностики застосує бактеріолог, щоб підтвердити чи спростувати діагноз?

А. Шкірно-алергічну пробу.

В. Бактеріоскопічний.

С. Біологічний.

D. Вірусологічний.

Е. Бактеріологічний.

Для характеристики збудника під час дослідження фекалій бактеріолог використав такі вирази: феномен Ісаєва-Пфaйффера, О-сироватка, метод Єрмолаєвої, лужний агар, середовище Дьєдонне. Яка Ваша відповідь відносно виду виділеної копрокультури?

А. Vibrio cholerae.

В. Shigella flexneri.

С. Streptococcus pyogenes.

D. Klebsiella pneumoniae.

Е. Vibrio parahaemolyticus.

Під час первинного посіву води у 1% лужну пептонну воду через 6 годин на поверхні середовища утворилася ніжна блакитна плівка. Для збудника якого захво-рювання характерна така культуральна властивість?

А. Збудника холери.

В. Збудника чуми.

С. Збудника туберкульозу.

D. Збудника шигельозу.

Е. Збудника псевдотуберкульозу.

В інфекційну лікарню госпіталізували хворого зі скаргами на багаторазовий пронос та блювання, біль у м’язах ніг, слабість, запаморочення. Після огляду пацієнта лікар поставив попередній діагноз “холера”. Яке дослідження під час роботи з матеріалом необхідно застосувати бактеріологу, щоб якнайшвидше підтвердити діагноз?

А. Пряму та непряму РІФ.

В. Реакцію аглютинації.

С. Бактеріологічний метод.

D. Серологічний метод.

Е. Біологічний метод.

У матеріалі від хворого з ознаками ентериту при мікроскопічному дослідженні бактеріолог виявив грамнегативні дещо зігнуті палички, які були розміщені скупченнями, що нагадували “табунці рибок”. Яке живильне середовище для посіву випорожнень хворого застосує бактеріолог при виділенні чистої культури збудника?

А. МПА.

В. Середовище Ендо.

С. Середовище Плоскирєва.

D. Кров’яний агар.

Е. 1% лужну пептонну воду.

При мікроскопії препарату “надавлена” крапля та препарату, що пофарбований за методом Грама, які приготовлено з фекалій хворого з попереднім діагнозом “холера”, бактеріолог виявив грамнегативні, дещо зігнуті рухливі палички. Яке додаткове дослідження необхідно застосувати бактеріологу для експрес-ідентифікації збудника?

А. Реакцію фаголізису.

В. Реакцію імунофлуоресценції.

С. Визначення ферментативної активності мікроорганізму.

D. Реакцію аглютинації.

Е. Реакцію преципітації.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 323 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...