Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Назвіть відомі вам види інструктажів з охорони праці, порядок їхнього проведення та реєстрації



Различают следующие виды инструктажей:

· Вводный (проводится непосредственно при приеме на работу)

· Первичный (при переводе работника на другое место работы или для вновь принимаемых работников)

· Периодический (проводится не реже 2 раз/год, при наличии опасных факторов 1 раз/месяц)

· Внеплановый (проводится при смене оборудования, введении новых правил, при перерыве работы на 30/60 дней, по распоряжению работодателя или органов госнадзора)

· Целевой (проводится перед выполнением разовых работ)

Вводный инструктаж проводит специалист по охране труда, а все остальные – руководитель подразделения. Проверка знаний по охране труда проводится раз в год для работника и раз в 3 года для руковадителя.

18. Позаплановий та цільовий інструктажі з охорони праці

Внеплановый инструктаж проводится при смене оборудования, введении новых правил, при перерыве работы на 30/60 дней, по распоряжению работодателя или органов госнадзора

Целевой проводится для работ, на которые выписывается наряд-допуск и при выполнении разовых работ, которые не входят в круг должностей и обязаностей.

19. як здійснюється відшкодування працівникам у разі пошкодження здоров'я чи нанесення моральної шкоди під час виконання трудових обов'язків?
У разі нещасного випадку потерпілий має звернутися до роботодавця, з вини якого йому було заподіяно шкоду, з письмовою заявою про відшкодування матеріальних та моральних збитків. У поданій заяві слід навести обставини й докази вини власника, розмір заробітку, що передував травмі, висновок ЛКК про ступінь втрати професійної працездатності та потребу в медичній та соціальній допомозі.

Суми відшкодування шкоди визначаються залежно від тяжкості нещасного випадку.

Одноразова допомога надається у разі:

· тимчасові втрати працездатності відшкодування шкоди обчислюється із середнього заробітку за період перебування потерпілого на лікарняному;

· смерті потерпілого сім’ї надається допомога у розмірі п’ятирічного заробітку померлого й однорічного заробітку на кожного його утриманця;

· стійкої втрати працездатності допомога надається у розмірі, що дорівнює середньому заробітку потерпілого за кожен віднаведітьсоток втраченої ним професійної працездатності.

Згідно з чинним законодавством до моральної шкоди відноситься: приниження честі, гідності, моральне переживання у зв’язку з ушкодженням здоров’я або інші негативні наслідки морального характеру навіть без втрати потерпілим працездатності.

Розмір відшкодування моральної шкоди не може перевищувати двохсот мінімальних розмірів заробітної плати. Рішення про відшкодування моральної шкоди оформляється роботодавцем у вигляді наказу із зазначенням терміну її виплати.

Особа, яка не задоволена рішенням роботодавця може звертатися до комісії з трудових спорів (КТС) або з позивною заявою до суду.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 190 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...