Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порівняльний склад ферментних препаратів



Назва препарату Ліпаза Протеаза Амілаза Додаткові компоненти
Мезим-форте 3 500 Од 250 Од 4 200 Од  
Панкурмен 875 Од 63 Од 1050 Од Екстракт куркуми
Панзинорм-форте 6 000 Од 450О Од трипсину+ 1500 Од хімотрипсину 7500 Од Пепсин 50 Од +холева к-та +НСl+аміно- кислоти
Фестал 6 000 Од 300 ОД 4 500 Од Компоненти жовчі, геміцелюлоза
Панкреатин (Югославія) 43000 Од 200 ОД 3500 Од  
Ораза Комплекс аміло- та ліполітичних ферментів  
Солізим 20 000 Од      
Креон (1000)ОД 10000 Од 600 Од 8 000 Од  
Креон (25000) ОД 25000 Од 1000 Од 18 000 Од  
Пангрол (20000) ОД 20000 Од 900 Од 12 000 Од  
Абомін Комплекс протеолітичних ферментів: в 0,2г 50000 Од
Панкреофлат 6 500 Од 400 Од 500 Од Диметикон
           

Перша група препаратів спрямована, в першу чергу, на компенсацію порушення діяльності шлунка. Пепсин, катепсин, пептидази, які входять до їх складу, розщеплюють практично всі природні білки. Показані переважно при гіпоацидних гастритах. Протипоказані при захворюваннях, які пов’язані з підвищеним кислотоутворенням: при виразковій хворобі, гастритах, асоційованих із Helicobacter pylori (вивільненням гістаміну під їх впливом супроводжується антагоністичною дією з препаратами, які входять до складу стандартної схеми лікування цих захворювань).

Найбільш універсальними препаратами для нормалізації травлення в травному тракті при будь-якому розладі є препарати другої групи, які містить панкреатин (креон, панкреатин, мезим-форте 3 500, мезим-форте 10 000, пангрол 20 000), до складу якого входять протеази, амілаза, ліпаза. Вони ефективні як замісна терапія для корекції екскреторної недостатності підшлункової залози.

Для збереження активності таблетованих ферментів у шлунку їх слід вживати одночасно з антацидами, антисекреторними засобами. Таблетовані ФП проявляють активність вже в початкових відділах дванадцятипалої кишки і руйнують рилізинг-пептиди. Якщо у пацієнта виражена зовнішньосекреторна недостатність підшлункової залози із зниженням продукції бікарбонатів, відбувається закислення дуоденального вмісту. При цьому двооболонкові (креон) ФП, які відкриваються при рН>5,5, можуть оголити ферменти в нижніх відділах ДПК і верхніх відділах порожньої кишки. У таких умовах ферменти і релізинг-пептиди будуть роз’єднані, і механізм зворотного зв’язку не спрацює. Безоболонкові (мезим) ФП в цьому плані вважають надійнішими – вони обов’язково “спрацюють” в початкових відділах ДПК. Але у разі тяжкої зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози з піком концентрації бікарбонатів <50 ммоль/л протеази не пригнічують панкреатичну секрецію і больовий синдром не знімається.

При вираженій зовнішньосекреторній недостатності підшлункової залози ефективнішими є двооболонкові мікросферичні препарати. Достатньо 1-2 капсул креону 10000 або 1 капсули креону 25000 (за необхідності можливо застосовувати і більшу разову дозу – 2-3 капсули). Креон є “золотим стандартом” ФП для замісної терапії.

Найбільш ефективним ферментним препаратом третьої групи, до складу якого входить жовч, є фестал. Жовчні кислоти підвищують скоротливу функцію жовчного міхура, сприяють виробленню холецистокініну, стимулюють панкреатичну секрецію, активують панкреатичні ферменти в дванадцятипалій кишці, посилюють кишкову перистальтику. Наявність геміцелюлози сприяє зменшенню диспепсії, відчуття тяжкості в правому підребер’ї, покращанню евакуації хімусу з верхніх відділів травного тракту, ліквідації закрепів, дуоденостазу, метеоризму.

Основні показання до призначення таких препаратів:

- порушення шлункової секреції (гіпо- та анацидний гастрит, стан після резекції шлунка);

- гіпомоторна дискінезія жовчевивідних шляхів та солюбілізація жиру (жовчні кислоти та солі підвищують скоротливу функцію жовчного міхура, нормалізують біохімічні властивості жовчі);

- синдром подразненого товстого кишечника з порушенням його тонусу й моторної функції (компоненти жовчі посилюють моторику кишечника і сприяють ліквідації закрепів, геміцелюлоза, що входить до складу, покращує травлення рослинної їжі);

- зняття диспепсичних симптомів після переїдання.

Протипоказання до призначення препаратів, які містять жовч, такі:

- хронічні гепатити, цироз печінки (жовчні кислоти ентерогепатогенним шляхом надходять в печінку, де метаболізуються);

- діарея різного походження, яку вони можуть посилювати;

- виражене загострення хронічного панкреатиту, виразкової хвороби;

- дуоденогастральний рефлюкс;

- ерозивні ураження слизової шлунка та дванадцятипалої кишки (декон’юговані жовчні кислоти пошкоджують слизову оболонку травного тракту).

Наявність у складі комбінованих препаратів, крім ферментів підшлункової залози, компонентів жовчі, пепсину та гідрохлоридів амінокислот (панзинорм), забезпечує нормалізацію процесів травлення у хворих на гіпо- та анацидний гастрит. В останніх порушені також функція підшлункової залози, утворення та виділення жовчі. У хворих на гіперацидний гастрит, виразкову хворобу використання панзинорму сприяє підвищенню активності протеолітичних ферментів, підвищенню кислотності, що призводить до стійкої печії. Панзинорм, так само як і препарати 1-ї групи, не рекомендується призначати при захворюваннях, які асоціюють з Helicobacter pylori. Це пов’язано з тим, що пепсин і соляна кислота, які входять до його складу, можуть знижувати активність кислоторегулюючих препаратів антигелікобактерної терапії.

Препарати, до складу яких входить диметикон (панкреофлат), крім нормалізації функції ПЗ, сприяють зменшенню газоутворення. Обмеження для приймання такі, які притаманні препаратам 2-ї групи (гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту).

Побічні ефекти: алергічні реакції, тривале застосування у високих дозах може призвести до підвищення рівня сечової кислоти в плазмі крові.

Його з обережністю слід приймати одночасно з антацидами, які містять гідроокис алюмінію й карбонат магнію (послаблюють дію ФП).





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 792 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...