Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Аналіз основних напрямків впровадження нововведень



РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНА РОБОТА

з дисципліни: «Економіка транспорту (автомобільного)»

Виконала:

ст. гр. АП-14-1с

Мирошніченко Анастасія

Перевірила:

ст. викл. Мельнікова Ю.І.

Дніпропетровськ

Зміст

Вступ 3

Вихідні дані 5

1. Аналіз основних напрямків впровадження нововведень. 6

2. Розрахунок техніко-економічних показників роботи АТП 11

3. Розрахунок економічної ефективності нововведень 20

4. Оцінка роботи АТП після впровадження нововведень 23

Висновок 28

Список літератури 29

Додаток А 30


Вступ

Автомобільний транспорт є дуже важливою галуззю народного господарства. Поруч із іншими видами транспорту він забезпечує нормальне виробництво та обіг продукції промисловості й сільського господарства, потреби капітального будівництва та задовольняє потреби населення в перевезеннях.

Основні задачі транспорту – своєчасне, якісне та повне задоволення потреб народного господарства та населення в перевезеннях, підвищення економічної ефективності його роботи.

На автомобільному транспорті нашої країни, який виконує величезні обсяги перевезень вантажів, треба покращити організацію праці вантажного автомобільного транспорту у містах та сільській місцевості, значно покращити транспортне обслуговування, передбачити подальший розвиток регіональних, державних та міжнародних перевезень вантажів.

Підвищення матеріального та культурного рівня народу, збільшення кількості спеціалізованого міжнародного рухомого складу, реконструкція існуючих та будівництво нових автомобільних доріг сприяють підвищенню потреби населення в пересуванні. Великий вплив на розвиток масових перевезень вантажів автомобільним транспортом мають рівень організації транспортного процесу і відповідність транспортних засобів цій меті.

В сучасних умовах формування ринкових відносин економіка України характеризується переходом її на інтенсивний шлях розвитку. Тому необхідним є використання нових рішень у сфері техніки, технології, організації і економіки. Учасники ринкових відносин повинні самостійно і цілеспрямовано формувати та здійснювати науково-технічну політику, що дозволяє забезпечити конкурентоспроможність виробленої продукції чи послуг, що пропонуються. Досягнення цієї мети можливо двома шляхами:

Ø перший припускає активне накопичення позитивних зрушень, рівномірне накопичення їх кількості;

Ø другий шлях, який зветься інноваційним, припускає періодичне введення нововведень, які якісно змінюють стан та рівень системи, процесу.

Перевагою другого напрямку є його революційний характер, концентрація в часі та висока результативність. Тому в даній розрахунково-графічній роботі ми використаємо його, щоб значно покращити роботу підприємства. У роботі розглядатимуться наступні питання:

Ø аналіз основних напрямків впровадження нововведень;

Ø розрахунок техніко-економічних показників роботи АТП;

Ø розрахунок економічного ефекту від реалізації простих інвестиційних проектів, комерційних ідей та пропозицій;

Ø визначення зміни кількісних та якісних показників роботи підприємства за рахунок впровадження у виробництво нововведень, які розроблені у роботі.

Отже, розкриття даної теми є дуже доцільним в умовах сучасної ринкової економіки, коли вкрай важливе місце займають саме економічні показники, такі як прибуток та рентабельність виробництва.


Вихідні дані

1. Варіант:  
2. Марка автомобіля: МАЗ 533603-221
3. Вид: Бортовий
4. Середньооблікова кількість автомобілів:  
5. Коефіцієнт випуску автомобілів: 0,75
6. Час у наряді: 8 год
7. Вантажність: 7,8 т
8. Коефіцієнт використання вантажності: 0,84
9. Коефіцієнт використання пробігу: 0,64
10. Технічна швидкість: 25 км/год
11. Довжина їздки з вантажем: 32 км
12. Час на виконання НРР за 1 їздку: 0,8 год
13. Змінні витрати на 1км: 11,44 грн
14. Постійні витрати на 1 АГ: 18,33 грн
15. Вартість автомобіля: 381,4 тис. грн
16. Відрядна розцінка за 1 тонну перевезеного вантажу: 1,8 грн
17. Відрядна розцінка за 1 ткм: 0,1 грн

Аналіз основних напрямків впровадження нововведень.

Об'єктом оцінки економічної ефективності є нововведення.

У самому загальному сенсі інвестиційним проектом називається план або програма вкладення капіталу з метою наступного отримання прибутку. Поняття «інвестиційний проект» вживається у двох значеннях:

Ø як діло, діяльність, захід, який передбачає здійснення комплексу будь-яких дій, які забезпечують досягнення певних цілей (отримання певних результатів) та вимагають для свого здійснення інвестиційних ресурсів;

Ø як система організаційно-правових та розрахунково-фінансових документів для здійснення будь-яких дій, які пов'язані з інвестуванням, або які змальовують такі дії

Форми та зміст інвестиційних проектів можуть бути найрізноманітнішими – від плану будівництва нового підприємства до оцінки доцільності придбання нерушимого майна.

Нововведення – це процес впровадження в усі види виробничо-господарської діяльності новизни, яка випливає з досягнень науки і техніки та направлених на підтримку і розширення можливостей рентабельного виробництва та реалізації продукції (послуг). При цьому під новизною розуміється новий метод, винахід, нове явище і т. п. З моменту прийняття до розгляду новизна набуває нової якості – становиться нововведенням.

Ефект – це результат виконання якої-небудь роботи. Ефект нововведень – це велика кількість результатів від його впровадження в виробництво, що відрізняються за змістом і по формам свого вираження.

По формам вираження результатів розрізняють наступні види ефектів: науково-технічний, соціальний, екологічний та економічні результати.

Ефективність як термін можна розуміти у вузькому і широкому сенсі. У вузькому сенсі слова ефективність виражає відношення ефекту до витрат,що його викликали або, навпаки, витрат до ефекту. Співвідношення ефекту і витрат являє собою питомий показник, коефіцієнт. В широкому сенсі слово «ефективність» включає всі показники оцінки – як абсолютні за своєю математичною формою, так і відносні. Тому, коли ми говоримо, що проект ефективний, то мається на увазі маса ефекту і рівень ефективності.

Основна маса нововведень реалізується в ринковій економіці підприємницькими структурами як засіб вирішення виробничих або комерційних завдань. Вони є факторами стабільного функціонування підприємств, їх економічного росту та підвищення конкурентоспроможності.

В залежності від потреби в інвестиціях нововведення поділяються на прості комерційні ідеї та інвестиційні проекти. Період часу від зародження нової ідеї, створення та розповсюдження новизни до її використання прийнято називати життєвим циклом нововведення. Процес послідовного проведення робіт протягом життєвого циклу називається інвестиційним процесом.

На першому етапі проводяться фундаментальні дослідження.

На другому етапі проводяться дослідження прикладного характеру. Вони фінансуються як за рахунок державного бюджету, так і за рахунок замовників. З цього етапу виникає можливість ризику втрат вкладених коштів, так як результати досліджень передбачити неможливо.

На третьому етапі здійснюються дослідно-конструкторські та експериментальні розробки. Вони проводяться у спеціалізованих лабораторіях, конструкторських бюро тощо.

На четвертому етапі здійснюється комерціалізація новинки, тобто виведення її на ринок.

У більшій кількості випадків перехід від новизни до нововведення потребує витрат ресурсів, основним з яких є інвестиції та час.

Термін «інвестиція» виник від латинського слова «invest», що означає «укладати». Законом України «Про інвестиційну діяльність» інвестиції визначаються як усі види майнових та інтелектуальних цінностей, що укладаються в об'єкти підприємницької діяльності та інших видів діяльності, в результаті якої виникає прибуток (дохід) або досягається соціальний ефект.

До майнових та інтелектуальних цінностей відносять:

Ø грошові кошти, цільові банківські внески, акції та інші цінні папери;

Ø рухоме та нерухоме майно та інші національні цінності;

Ø майнові права;

Ø сукупність технологічних, технічних, комерційних та інших знань, оформлених у вигляді технологічної документації, виробничого досвіду, необхідні для організації того чи іншого виробництва, але незапатентовані («ноу-хау»);

Ø права користування землею, водою, ресурсами, будинками, спорудами, а також інші майнові права та цінності.

Поняття інвестиції відрізняється від поняття капітальні вкладення. Вони відрізняються за змістом, строками вкладень та складом. Інвестиції це такі вкладення, які ведуть до отримання прибутку та росту капіталу. Капітальні вкладення можуть укладатися і в такі сфери, які не дають прибутку. Капітальні вкладення – це грошові кошти.

Інвестиції включають до себе грошові кошти, але в них крім цього, до їх складу можуть входити рухоме та нерухоме майно та майнові права і т. п.

Інвестиції можуть поділятися за різними ознаками. В залежності від джерел інвестиції поділяються на валові та чисті. Валові інвестиції формуються за рахунок фонду оновлення та характеризують загальний об'єм коштів, направлених на відтворення, будівництво, реконструкцію, технічне переозброєння.

Чисті інвестиції формуються за рахунок фонду оновлення та являють собою вкладення коштів в заново створені виробничі фонди. Вони менші за валові на величину коштів, направлених з фонду у вигляді амортизаційних відрахувань на повне відновлення.

За формами власності інвестиції поділяються на:

Ø державні – такі, що фінансуються з бюджету держави, місцевих бюджетів, держпідприємствами;

Ø приватні – кошти населення, комерційних структур;

Ø іноземні – позикові та кредитні ресурси міжнародних інвестиційних інститутів.

В залежності від строку освоєння інвестиції можуть бути довгостроковими, середньостроковими та короткостроковими.

В залежності від форми подання поділяються на прямі та портфельні.

Прямі інвестиції здійснюються у формі кредиту без посередників з метою захоплення контрольного пакету акцій підприємства.

Портфельні інвестиції, як правило, здійснює портфельний інвестор, що придбав невелику долю (пай) підприємства з метою отримання стабільних доходів.

За рівнем ризику інвестиції поділяються на безризикові, низькоризикові, середньоризикові, високоризикові.

В залежності від об'єкту вкладення, поділяють фінансові та реальні інвестиції.

Фінансові інвестиції – вкладення коштів в різні фінансові інструменти: фондові цінні папери, спеціальні банківські вклади.

Реальні інвестиції – вкладення у виробничі фонди. В основному це вкладення в матеріальні активи – будинки, споруди, транспортні засоби, обладнання та ін. Формами реальних інвестицій є: придбання цілісних майнових комплексів, нове будівництво, реконструкція, модернізація, оновлення окремих видів основних фондів, інноваційне інвестування в нематеріальні активи.

Придбання цілісних майнових комплексів – інвестиційна операція, яка передбачає придбання господарчих об'єктів із закінченим циклом виробництва та реалізації продукції для забезпечення галузевої, товарної або регіональної диверсифікації операційної діяльності.

Нове будівництво – інвестиційна операція, яка передбачає здійснення будівництва нового об'єкту за індивідуальними або типовими проектами.

Реконструкція – інвестиційна операція, пов'язана зі значними перетвореннями усього виробничого процесу на основі сучасних науково-технічних досягнень для радикального забезпечення виробничого потенціалу підприємства, значного підвищення якості продукції і т.п.

Модернізація – інвестиційна операція, яка передбачає удосконалення та приведення активної частки виробничих основних фондів до стану, що відповідає сучасному рівню здійснення виробничих процесів шляхом конструктивних змін основного парку машин, механізмів та обладнання підприємства.

Оновлення окремих видів основних фондів – інвестиційна операція, що передбачає заміну або поновлення парку обладнання окремими його видами, що не змінює загальної схеми здійснення виробничого процесу.

Інноваційне інвестування – інвестиційна операція, спрямована на придбання та використання в господарській діяльності підприємства нових наукових та технологічних знань з метою досягнення комерційного успіху.

Заплановані, реалізовані та здійснені інвестиції приймають форму інвестиційних проектів.

Проект – це набір різних інвестицій, підходів та політик, спрямованих на досягнення певної мети розвитку за певний час.

Проект складається з п'яти компонентів: наявність капітальних внесків в будівничі роботи, обладнання і т.п., надання послуг по розробці та інженерному забезпеченню, підвищенню ефективності експлуатації та ремонтно-технічних робіт, поліпшення в політиці ціноутворення, виділення субсидій та ін.

За цільовим призначенням проекти можуть бути спрямовані на:

Ø оновлення виробництва;

Ø раціоналізацію виробництва;

Ø збільшення виробничої міцності;

Ø випуск нової продукції;

Ø науково-дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 585 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...