Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Практичне заняття № 1 3 страница



- здійснення діяльності людини з виробництва продукції і надання послуг відповідно до потреб населення світу;

- раціональне використання вихідних природних ресурсів і накопиченого людством виробничого, фінансового й інтелектуального потенціалу в процесах їхнього перетворення в готові продукцію і послуги;

- регулювання взаємодії всіх складових системи в процесі досягнення її головної мети.

Як видно з перерахованих завдань, розв’язуваних для досягнення головної мети системи, потрібно в них охопити потреби людини і її діяльність з їхнього задоволення на основі раціонального використання природних і накопичених ресурсів.

В економічній теорії існує кілька концепцій підприємства (фірми), які описують його виникнення, діяльність і ліквідацію.

Тести

1. Одноособове володіння - це:

а) за законодавством України це може бути приватне підприємство (юридична особа), засноване на приватній власності громадянина України; фізична особа, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності;

б) товариство з додатковою відповідальністю; повне товариство; командитне товариство;

в) юридичний об'єкт, відокремлений від своїх безпосередніх власників (акціонерне товариство; товариство з обмеженою відповідальністю).

2. Партнерство - це:

а) за законодавством України це може бути приватне підприємство (юридична особа), засноване на приватній власності громадянина України; фізична особа, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності;

б) за законодавством України це може бути товариство з додатковою відповідальністю; повне товариство; командитне товариство;

в) за законодавством України це може бути юридичний об'єкт, відокремлений від своїх безпосередніх власників (акціонерне товариство; товариство з обмеженою відповідальністю).

3 Корпорація – це:

а) за законодавством України це може бути приватне підприємство (юридична особа), засноване на приватній власності громадянина України; фізична особа, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності;

б) за законодавством України це може бути товариство з додатковою відповідальністю; повне товариство; командитне товариство;

в) за законодавством України це може бути юридичний об'єкт, відокремлений від своїх безпосередніх власників (акціонерне товариство; товариство з обмеженою відповідальністю).

Література:

[19;21;22,24; 25; 32,33]

Тема 2. Основи підприємницкої діяльності

Мета: засвоєння, закріплення, поглиблення та систематизація знань про сутність підприємницької діяльності

План вивчення теми

1. Підприємницька діяльність як основна сучасна форма господарювання.

2. Принципи здійснення, форми, типи й моделі підприємницької діяльності.

3. Правове забезпечення підприємництва.

4. Форми міжнародної підприємницької діяльності.

Методичні рекомендації до самостійної роботи

Основою діяльності підприємств, які створюються та функціонують з метою отримання прибутку, є підприємництво, тому вивчення даної теми слід розпочати з визначення понятть ”підприємництво” та “підприємницька діяльність”.

Згідно із ст.42 Господарського Кодексу України підприємництвом є самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, здійснювана суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Певні види діяльності підприємства можуть виконувати лише на підставі отриманої ліцензії - дозволу, який надається на певний термін державними органами на здійснення окремих видів суспільно корисної діяльності, у тому числі зовнішньоекономічної. Перелік таких видів діяльності визначений Законом України "Про порядок ліцензування окремих видів господарської діяльності".

Принципи здійснення, форми, типи й моделі підприємницької діяльності слід розглядати також на основі Господарського Кодексу України.

Далі слід перейти до визначення ролі та значення підприємництва в сучасній ринковій системі господарювання, що передбачає розгляд підприємства як важеля зміни структури економіки, ”поживне середовище” для конкуренції, каталізатор економічного розвитку, чинник економії і раціонального використання ресурсів, найдійовіший стимул до високоефективної праці. При цьому необхідно підкреслити визначальну роль підприємництва у досягненні економічного успіху, динамічному розвитку суспільства.

Необхідно розглянути чинні закони і законодавчі акти України як правову систему підприємництва, дії підприємця щодо створення правового поля та організаційно-правових форм власного підприємства (організації).

На основі відповідних інформаційних джерел слід визначити сучасні тенденції розвитку міжнародних економічних відносин. Розкрити суть поняття “суб’єкти”, типи і види міжнародного бізнесу. Окреслити форми міжнародної підприємницької діяльності. Визначити мотивацію і процедуру створення, механізм функціонування спільних підприємств у системі міжнародного бізнесу.

Найбільш ефективною сучасною організаційною формою утворення виробничого підприємства є створення фірми, яка вступає в партнерство з іноземним інвестором.

Розкриваючи це питання слід показати, що іноземне інвестування є вигідним для обох сторін. Обґрунтуйте цю вигідність.

Іноземні інвестори мають право здійснювати на території України окремі види інвестицій. Охарактеризуйте ці види інвестицій.

Обґрунтуйте позитивні та негативні сторони функціонування підприємств з іноземними інвестиціями, при цьому студенту слід розглянути порядок створення підприємств за участю іноземного капіталу.

Тести

1. Власник майна (підприємець) зобов’язаний:

а) не завдавати шкоди навколишньому середовищу, не порушувати права та інтереси громадян, інших підприємств, установ та держави;

б) здійснювати мотивацію роботи співробітників, заохочувати колективну працю, не завдавати шкоди навколишньому середовищу;

в) виконувати договірні зобов’язання, додержуватися фінансової дисципліни, підвищувати кваліфікацію працівників.

2 За законодавством України одноособове володіння — це:

а) товариство з додатковою відповідальністю; повне товариство; командитне товариство;

б) може бути приватне підприємство (юридична особа), засноване на приватній власності громадянина України; фізична особа, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності;

в) юридичний об'єкт, відокремлений від своїх безпосередніх власників (акціонерне товариство; товариство з обмеженою відповідальністю);

г) товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов’язання підприємства усім своїм майном

3. Основним узагальненим показником підприємства є:

а) платоспроможність;

б) конкурентноздатність;

в) прибуток (дохід);

г) ліквідність.

4. Суб'єкти ринку:

а) це не просто сфера обміну, а така сфера, в якій обмін товарів здійснюється за суспільною оцінкою, що знаходить своє відображення у ціні.

б) це фізичні та юридичні особи, що вступають до економічних відносин товарообміну та послуг в одних випадках як споживачі, в інших - як виробники. Суб'єктами є індивідуальні товаровиробники, фірми, сім'ї, організації, держава та ін.

в) це специфічні групи товарів та послуг, що мають стійкий попит, постійно надходять на ринок. Об'єктами ринку є товари, послуги, технології, інформація тощо.

6. Характерні якості підприємця - це:

а) здатність та готовність проявити ініціативу, приймати рішення, йти на ризик, розуміти ринок та його розвиток, прагнути до нововведень, керувати людьми, надихати співробітників та координувати їх роботу;

б) готовність виконувати громадські обов’язки шляхом співробітництва у власних професійних об’єднаннях і брати участь у благодійних заходах;

в) дипломатичність, організаторські та управлінські здібності, прагнення до новаторства.

7. Не допускаються до заняття підприємницькою діяльністю такі категорії громадян:

а) військовослужбовці, посадові особи органів прокуратури, суду, держбезпеки, внутрішніх справ, держарбітражу, держнотаріату, органів влади та управління, які покликані здійснювати контроль за діяльністю підприємств;

б) юридичні особи усіх форм власності, які порушили порядок державної реєстрації;

в) військовослужбовці, посадові особи, працівники органів прокуратури, суду, державної безпеки, юридичні особи усіх форм власності.

Література:

[2;20; 22,24; 25; 28; 33]

Тема 3. Види підприємств, їх організаційно-правові форми

Мета: засвоєння, закріплення, поглиблення та систематизація знань про нормативно - правові основи функціонування підприємств; юридичні акти, що слугують базою створення, функціонування та ліквідації підприємства.

План вивчення теми

1. Поняття підприємства як організаційно відокремленої та економічно самостійної первинної ланки виробничої сфери.

2. Класифікація підприємства за певними ознаками.

3. Правові основи створення, функціонування підприємства.

4. Загальна характеристика правового середовища функціонування підприємства

5. Юридичні акти, що є базою функціонування та ліквідації підприємства.

6.Господарчий Кодекс України, його зміст.


Методичні рекомендації до самостійної роботи

Створення та функціонування підприємств в Україні регулюється господарським, податковим, інвестиційним, митним, валютним та іншими законодавствами, що регламентує окремі особливості, сторони та види діяльності підприємств в Україні (рис. 2.3).

 
 


Рис. 2.3. Основні елементи правового середовища створення та функціонування підприємств.

Господарчий Кодекс України встановлює відповідно до Конституції України правові основи господарської діяльності (господарювання), яка базується на різноманітності суб'єктів господарювання різних форм власності.

Основною виробничо-господарською ланкою національної економіки є підприємство. Визначення поняття підприємства та правові засади його функціонування сформульовано у главі 7 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) №436-IV від 16.01.2003 p., чинного з 01.01.2004 p. та Цивільного кодексу України.

Метою Господарчого Кодексу України є забезпечення зростання ділової активності суб'єктів господарювання, розвитку підприємництва і на цій основі підвищення ефективності суспільного виробництва, його соціальної спрямованості відповідно до вимог Конституції України, утвердження суспільного господарського порядку в економічній системі України, сприяння гармонізації її з іншими економічними системами. Загальна структура Господарчого Кодексу України представлена у таблиці 2.1.

Таблиця. 2.1.

Зміст Господарського Кодексу України

РОЗДІЛ 1. ОСНОВНІ ЗАСАДИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Глава 1. Загальні положення
Глава 2. Основні напрями та форми участі держави і місцевого самоврядування у сфері господарювання глава
Глава 3. Обмеження монополізму та захист суб'єктів господарювання і споживачів від недобросовісної конкуренції
Глава 4. Господарська комерційна діяльність (підприємництво)
Глава 5. Некомерційна господарська діяльність
РОЗДІЛ 2 Суб'єкти господарювання
Глава 6. Загальні положення
Глава 7. Підприємство
Глава 8. Державні та комунальні унітарні підприємства
Глава 9. Господарські товариства Глава 10. Підприємства колективної власності
Глава 11. Приватні підприємства. інші види підприємств
Глава 12. Об'єднання підприємств
Глава 13. Громадянин як суб'єкт господарювання. Особливості статусу інших суб'єктів господарювання
РОЗДІЛ 3. МАЙНОВА ОСНОВА ГОСПОДАРЮВАННЯ
Глава 14. Майно суб'єктів господарювання
Глава 15. Використання природних ресурсів у сфері господарювання
Глава 16. Використання у господарській діяльності прав інтелектуальної власності
Глава 17. Цінні папери у господарській діяльності
Глава 18. Корпоративні права
РОЗДІЛ 4. ГОСПОДАРСЬКІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Глава 19. Загальні положення про господарські зобов'язання
Глава 20. Господарські договори
Глава 21. Ціни і ціноутворення у сфері господарювання
Глава 22. Виконання господарських зобов'язань. припинення зобов'язань
Глава 23. Визнання суб'єкта підприємництва банкрутом
Глава 24 Загальні засади відповідальності учасників господарських відносин
Глава 25. Відшкодування збитків у сфері господарювання
Глава 26. Штрафні та оперативно-господарські санкції
Глава 27. Адміністративно-господарські санкції
Глава 28 Відповідальність суб'єктів господарювання за порушення антимонопольно-конкурентного законодавства
РОЗДІЛ 6. ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ В ОКРЕМИХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Глава 29. Галузі та види господарської діяльності
Глава 30. Особливості правового регулювання господарсько-торговельної діяльності
Глава 31. Комерційне посередництво (агентські відносини) у сфері господарювання
Глава 32. Правове регулювання перевезення вантажів
Глава 33. Капітальне будівництво
Глава 34. Правове регулювання інноваційної діяльності
Глава 35. Особливості правового регулювання фінансової діяльності
Глава 36. Використання у підприємницькій діяльності прав інших суб'єктів господарювання (комерційна концесія
РОЗДІЛ 7. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Глава 37. Загальні положення
Глава 38. Іноземні інвестиції
РОЗДІЛ 8. СПЕЦІАЛЬНІ РЕЖИМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Глава 39. Спеціальні (вільні) економічні зони
Глава 40. Концесії
Глава 41. Інші види спеціальних видів господарської діяльності
РОЗДІЛ 9. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Господарчий Кодекс України регламентує діяльність різних видів підприємств і визначає види й організаційні форми підприємств, правила їх створення і ліквідації, механізм здійснення ними підприємницької діяльності, створює рівні правові умови діяльності підприємств незалежно від форми власності на майно і системи господарювання; забезпечує самостійність підприємств, чітко фіксує їх права і відповідальність за здійснення господарської діяльності, регулює відносини з іншими господарюючими суб’єктами та державою.

З метою правильного сприйняття і тлумачення варто пояснити найбільш принципові положення цього законодавчого акту, що висвітлюють головні напрямки створення, функціонування та ліквідації підприємства.

Тести

1.Підприємством у ринковій економіці є:–

а) самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування (або іншими суб'єктами) для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності.

б) господарське товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов'язаних із діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій

в) господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах і своїх вкладів

г) господарське товариство, статутний фонд якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів і яке несе відповідальність за своїми зобов'язаннями власним майном, а в разі його недостатності учасники цього товариства несуть додаткову солідарну відповідальність у визначеному установчими документами однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасників

2. Акціонерним товариством є:

а) учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством

б) господарське товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов'язаних із діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій

в) господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах і своїх вкладів

г) господарське товариство, статутний фонд якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів і яке несе відповідальність за своїми зобов'язаннями власним майном, а в разі його недостатності учасники цього товариства несуть додаткову солідарну відповідальність у визначеному установчими документами однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасників

3. Товариством з обмеженою відповідальністю є:

а) учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством

б) господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах і своїх вкладів

в) господарське товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов'язаних із діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій

г) господарське товариство, статутний фонд якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів і яке несе відповідальність за своїми зобов'язаннями власним майном, а в разі його недостатності учасники цього товариства несуть додаткову солідарну відповідальність у визначеному установчими документами однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасників

4. Повним товариством є:

а) учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством

б) господарське товариство, всі учасники якого відповідно до укладеного між ними договору здійснюють підприємницьку діяльність від імені товариства і несуть податкову солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном

в) господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах і своїх вкладів

г) господарське товариство, статутний фонд якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів і яке несе відповідальність за своїми зобов'язаннями власним майном, а в разі його недостатності учасники цього товариства несуть додаткову солідарну відповідальність у визначеному установчими документами однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасників.

5. Командитним товариством є:

а) учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством

б) господарське товариство, в якому один або декілька учасників здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть за його зобов'язаннями додаткову солідарну відповідальність усім своїм майном, на яке за законом може бути звернено стягнення (повні учасники), а інші учасники присутні в діяльності товариства лише своїми вкладами (вкладники)

в) господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах і своїх вкладів

г) господарське товариство, статутний фонд якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів і яке несе відповідальність за своїми зобов'язаннями власним майном, а в разі його недостатності учасники цього товариства несуть додаткову солідарну відповідальність у визначеному установчими документами однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасників

6. Учасники товариства несуть відповідальність в межах їх вкладів у статутний фонд, поділений на частини, розмір котрих визначається засновницькими документами, це:

а) командитне товариство

б) товариство з обмеженою відповідальністю

в) повне товариство

7. Товариство, яке, поряд з членами з повною відповідальністю, включає одного чи більше учасників, відповідальність котрих обмежується особистим вкладом у статутний фонд такого підприємства, це:

а) повне товариство

б) товариство з обмеженою відповідальністю

в) командитне товариство

8. Товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов’язання підприємства усім своїм майном ‑ це:

а) командитне товариство

б) повне товариство

в) товариство з додатковою відповідальністю

9. Акціонерне товариство являється закритим, якщо:

а) його акції можуть розповсюджуватися серед всіх бажаючих їх придбати

б) його акції розподіляються між засновниками або серед заздалегідь визначеного кола осіб і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржі, при цьому акціонери мають переважне право на придбання акцій, що продаються іншими акціонерами товариства

в) якщо контрольний пакет акцій належить трудовому колективу, але може у будь-який час бути проданим

10. Акціонерне товариство являється відкритим, якщо:

а) його акції знаходяться серед замовників, не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, а також продаватись і купуватися на біржі

б) акції акціонерного товариства можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах

в)якщо контрольний пакет акцій належить трудовому колективу, але може у будь-який час бути проданим

11. Підприємництво може здійснюватися у таких формах:

а)суспільній, груповій та асоціативній;

б)груповій та суспільній;

в)індивідуальній та колективній;

г)приватній, індивідуальній, асоціативній та суспільній.

12. До виробничого підприємства відносять:

а)діяльність у сфері виробництва, торгівлі та посередництва;

б)діяльність по виробництву продукції, товарів, а також робіт, послуг, інформації, духовних цінностей, які підлягають наступній реалізації споживачам;

в)товарно-грошові угоди з купівлі та продажу товарів і послуг.

13.Діяльність підприємства здійснюється на основі:

а)чинного законодавства України та інших держав.

б)закону України “Про підприємства в Україні”.

в)закону України “Про підприємництво”.

г) Господарчого Кодексу України.

14.Підприємство має бути ліквідоване у випадках:

а)при банкрутстві або у разі закінчення терміну дії ліцензії;

б)прийняття відповідного рішення власником майна, визнання підприємства банкрутом, заборони діяльності за невиконання встановлених законодавством умов;

в)за власною ініціативою власника майна, визнання підприємства банкрутом, якщо воно не має змоги для фінансового оздоровлення.

15. За метою та характером діяльності підприємства класифікуються на:

а) малі, середні і великі

б) комерційні і некомерційні

в) національні, закордонні і змішані

16. За формою власності майна підприємства класифікуються на:

а) національні, закордонні, спільні

б) приватні, колективні, державні, змішані

в)комерційні і некомерційні

17.Генеральна мета підприємства, чітко окреслена причина його існування це:

а) стратегічний план підприємства

б) місія

в) одна з множинних цілей

18. Певне зібрання правил, що регулюють діяльність підприємств та визначають її особливості, характеризують взаємовідносини з іншими господарюючими суб’єктами ‑ це:

а) економічні закони

б) статут підприємства

в) нормативи державних органів управління

Література:

[2; 4; 20; 21;22, 24; 25; 34]


Тема 4. Зовнішнє середовище господарювання підприємства

Мета: закріпити, систематизувати і поглибити теоретичні знання студентів про:

- поняття зовнішнього середовища підприємства;

- класифікацію зовнішнього середовища;

- вплив на зовнішнє середовище;

- протидію змінам у зовнішньому середовищі;

- зовнішнє середовище непрямого та безпосереднього впливу.

План вивчення теми

1. Поняття зовнішнього середовища підприємства. Класифікація зовнішнього середовища на макро- та мікросередовище.

2. Зовнішнє середовище непрямого впливу та його діагностика. PEST- аналіз. Вплив факторів на положення та діяльність підприємства, на його стратегію. Вплив зовнішніх чинників на результативність виробництва.

3. Зовнішнє середовище безпосереднього впливу. Споживачі. Постачальники. Партнери організації. Профспілки. Місцеві органи влади. “П’ять сил” М. Портера.

4. Аналіз привабливості галузі.

5. Вплив на зовнішнє середовище. Протидія змінам у зовнішньому середовищі.

Методичні рекомендації до самостійної роботи

Вивчення цієї теми, і першого питання зокрема, слід розпочати з визначення поняття „зовнішнє середовище”.

Зовнішнє середовище – це всі умови і фактори, що виникають в оточуючому організацію середовищі, незалежно від діяльності конкретної організації, але що впливають або можуть вплинути на її функціонування і тому потребуючі прийняття управлінських рішень.

На організацію діє багато факторів. По суті, зовнішнє середовище уявляється як спектр певних обмежень для організації. Тому при формуванні відносин із зовнішнім середовищем керівництво організації повинне вирішити питання про межі організації, тобто визначити, які фактори підконтрольні, а які залишаються за межами його впливу. Чітке розуміння співвідношення понять «зовнішнє середовище» і «межа організації» дозволить виділити найважливіші фактори середовища, що можуть найбільшою мірою впливати на діяльність підприємства.

Залежно від характеру впливу зовнішнє середовище поділяють на мікро - та макросередовище. Аналіз цих середовищ являє собою процес, за допомогою якого розробники стратегічного плану контролюють зовнішні стосовно організації фактори, щоб визначити можливості і загрози для фірми.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 402 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.025 с)...