Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ДОДАТОК В. Правила техніки безпеки при проведенні занять та технологічної практики на промислових підприємствах і у навчально-виробничих майстернях



Правила техніки безпеки при проведенні занять та технологічної практики на промислових підприємствах і у навчально-виробничих майстернях

1. Загальні положення

1. До роботи у навчально-виробничих майстернях та на промислових підприємствах допускаються студенти, які пройшли первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві та на робочому місці.

2. Під час руху територією промислового підприємства (навчально-виробничих майстерень) необхідно бути обережним, звертати увагу на попереджувальні знаки, сигнали транспорту. Пересуватися територією підприємства треба тротуарами, пішохідними доріжками, дотримуючись правої сторони. За відсутності пішохідних доріжок необхідно рухатися назустріч транспорту.

3. Під час роботи зі спеціалізованим оснащенням на підприємстві необхідно дотримуватись інструкції з експлуатації даного оснащення та техніки безпеки при роботі з ним.

4. Кожен учасник навчального процесу має бути забезпечений спеціальним одягом відповідно до вимог техніки безпеки даного підприємства.

5. При роботі на промислових підприємствах та в навчально-виробничих майстернях заборонено:

- переходити дорогу перед рухомим транспортом, ставати на кришки каналізаційних люків, міської телефонної мережі, інших спеціалізованих підземних сховищ;

- купатися у ставках навчально-виробничих майстерень;

- виходити без дозволу керівника за територію бази практики;

- під час роботи відволікатися на сторонні розмови та відволікати інших студентів;

- тримати на робочому місці сторонні речі;

- усувати будь-які несправності механізмів самостійно.

6. Студент зобов’язаний своє робоче місце утримувати в чистоті та порядку і виконувати лише ту роботу, яка доручена керівником.

7. По закінченні роботи необхідно вимкнути електропостачання верстатів та механізмів, прибрати своє робоче місце та повідомити про це керівника.

8. При наявності порушень техніки безпеки студент повинен попередити працюючого студента і керівника про необхідність дотримуватись вимог, які гарантують безпеку праці.

2. Вимоги електробезпеки на робочому місці

1. Електричний струм будь-якої напруги є небезпечним для людини.

2. Підключаючи будь-які електричні прилади до мережі, необхідно перевірити їх справність, ізоляцію та заземлення електричних розеток.

3. Виконуючи роботи, при яких можливе доторкання до струмопровідних частин, необхідно застосувати діелектричні засоби захисту.

4. Студентам забороняється:

- користуватися несправним електрообладнанням, самостійно ремонтувати електроприлади й елементи електромережі (електричні розетки, вимикачі й ін.).

- торкатися оголеного дроту, арматури загального освітлення, самим проводити заміну лампочок та інших приладів освітлення;

- відкривати електрощитові, трансформаторні коробки та інші приміщення, відмічені знаками підвищеної електричної або іншої небезпеки;

- самовільно включати та виключати рубильники та інші пускові пристрої.

5. У разі виявлення несправності студент зобов’язаний повідомити свого безпосереднього керівника.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 240 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...