Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Інвентаризація запасів та відображення в обліку її результатів



Проведення й оформлення результатів Інвентаризації за лишків виробничих запасів здійснюється підприємствами відповідно до вимог інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів, розрахунків та інших активів, затвердженою наказом Мінфіну України від 11.08.94 № 69. Інвентаризація виробничих запасів здійснюється інвентаризаційною комісією, призначеною наказом керівника підприємства, по місцях зберігання матеріальних цінностей у присутності матеріально відповідальних осіб.
Дані інвентаризації кожного виду матеріальних цінностей заносяться в інвентаризаційний опис (ф.-21), який складається в двох примірниках і підписується всіма членами комісії. Один примірник опису залишається у матеріально відповідальної особи, а другий - передається до бухгалтерії. В бухгалтерії фактичні залишки матеріальних цінностей, зафіксовані в описах, звіряють з даними бухгалтерського обліку. Матеріальні цінності, по яких виявлені розходження (залишки, недостача), записують в порівняльну відомість, а матеріально відповідальна особа повинна давати інвентаризаційній комісії письмове пояснення про причини їх виникнення.

Порядок відображення результатів інвентаризації матеріальних цінностей:
1. Загальна сума нестач, якщо винуватця не встановлено:
Дебет субрахунка № 947 "Нестачі і втрати від псування цінностей"
Кредит субрахунка № 201 "Сировина і матеріали"
Кредит субрахунка.№ 203 "Паливо" та ін.
2. Списується нестача, зарахована по пересортиці: Дебет субрахунка № 201 "Сировина і матеріали" Кредит субрахунка № 201 "Сировина і матеріали".
3. Відноситься за рахунок матеріально відповідальних осіб різниця у вартості матеріалів, зарахованих по пересортуванні:
Дебет рахунка № 375 "Розрахунки по відшкодуванню завданих збитків"
Кредит субрахунка № 201 "Сировина і матеріали".
4. Оприбутковуються виявлені лишки матеріалів (з включенням суми до валових доходів):
Дебет субрахунка № 201 "Сировина і матеріали"
Кредит субрахунка № 746 "Дохід від безкоштовно отриманих активів".
5. Сума нестач у межах норм природного убутку:
Дебет рахунка № 91 "Загальновиробничі витрати"
Кредит субрахунка № 20 "Виробничі запаси".
6. Якщо на час виявлення нестачі винуватця не встановлено, то одночасно із списанням цінностей на витрати балансова вартість списаного активу зараховується на позабалансовий рахунок № 07 "Списані активи".
7. Нестачі, віднесені за рахунок матеріально відповідальної особи:
Дебет субрахунка № 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків"
Кредит рахунка № 71 "Інший операційний дохід".
8. Різниця між розрахунковими та.обліковими цінами (відповідно до постанови Кабміну України № 116 від 22.01.96 р. "Порядок визначення розміру збитків від нестач, розкрадання, знищення (порчі) матеріальних цінностей"):
Дебет субрахунка № 375 "Розрахунки по відшкодуванню матеріальних збитків"
Кредит рахунка № 71 "Інший операційний дохід".
9. На суму нарахованого ПДВ:
Дебет субрахунка № 375 "Розрахунки за відшкодуванням матеріальних збитків"
Кредит субрахунка № 641 "Розрахунки за податками".
10. Погашення різниці між ринковими та обліковими цінами як готівкою, так і "за рахунок заробітної плати матеріально відповідальної особи (одноразово або частинами відповідно до рішення інвентаризаційної комісії адміністрації підприємства або рішення народного суду, наприклад, по 20% щомісячно до остаточного погашення заборгованості):
Дебет рахунка № 31 "Каса"
Дебет рахунка № 31 "Рахунки в банках"
Дебет рахунка № 66 "Розрахунки з оплати праці"
Кредит субрахунка № 375 "Розрахунки за відшкодуванням матеріальних збитків".
11. Різниця між розрахунковими та обліковими цінами має бути внесена до бюджету:
Дебет рахунка № 71 "Інший операційний дохід"
Кредит субрахунка № 641 "Розрахунки за податками".
12. Перерахування до бюджету різниці між розрахунковими та обліковими цінами; штрафних санкцій: Дебет рахунка № 641 "Розрахунки за податками"
Кредит рахунка № 31 "Рахунки в банках".
13. Штрафи від 8 до 15 і від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: Дебет рахунків № ЗО, 31, 66 Кредит рахунка № 641 "Розрахунки за податками".
14. Перерахування до бюджету нарахованої суми ПДВ: Дебет рахунка № 641 "Розрахунки за податками"
Кредит субрахунка № 311 "Поточні рахунки в національній валюті”.

19. Класифікація і оцінка МШП
В обліку малоцінні та швидкозношувані предмети класифікуються за призначенням у процесі виробництва, місцем знаходження і вартості.
За призначенням і у виробничому процесі МШП поділяються на такі групи:
♦ інструменти і пристрої загального призначення - ріжучі, абразивні, слюсарно-монтажні, універсальні вимірювальні прилади і пристосування;
♦ спеціальні інструменти і пристосування - інструменти, штампи, прес-форми, призначені для виконання індивідуальних замовлень або виробництва певних виробів;
♦ змінне (сменяемое) обладнання - багаторазово використовуються у виробництві пристосування до основних засобів та інші пристрої, що відповідають специфічним умовам виготовлення продукції: виливниці і приналежності до них, прокатні валки (робочі та опорні), мульди різного призначення, жолоби для розливання і заливання металу, човники, каталізатори і сорбенти твердого агрегатного стану тощо;
♦ технологічна тара - тара, багаторазово використовувана безпосередньо в технологічному процесі (контейнери для транспортування деталей, піддони тощо);
♦ виробничий інвентар, т.д.
За місцем знаходження вони поділяються на предмети на складі і в експлуатації, а за вартістю - до однієї мінімальної заробітної плати включно за одиницю (комплект) і понад однієї мінімальної заробітної плати за одиницю (комплект).
Оцінка МШП
У бухгалтерському обліку вони відображаються за первісною вартістю, тобто за фактичними витратами на їх придбання або виготовлення. У балансі підприємства МШП демонструються по залишкової вартості (первісна мінус знос).
Фактична собівартість придбання (заготівлі) складається з вартості за цінами придбання і витрат по заготівлі і доставці цих предметів на підприємство.




Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 571 | Нарушение авторского права страницы



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...