Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Цілі та етапи розробки маркетингової цінової політики



Ціноутворення один із основних елементів комплексу "маркетинг-мікс". Його важливість визначає доходність і прибутковість бізнесу.

Цінова політика - це комплекс заходів щодо визначення ціни, знижок, умов оплати з метою задоволення потреб споживачів і отримання прибутку.

Ціна - це обмінний еквівалент вартості товару або послуги, який споживач (покупець) сплачує за можливість володіння або користування цим товаром (послугою).

У вузькому розумінні ціна - це кількість грошей, які треба віддати за продукт. У широкому розумінні ціна - це сума тих цінностей, які повинен сплатити потенціальний покупець. Наприклад, проїзд у метро у Лондоні коштує 1 фунт (9 грн.), а у Харкові - 0,50 грн. Дорого це або дешево? Але мінімальна заробітна плата за годину в Україні складає 3 грн., а у Англії - 5 фунтів (45 грн.). таким чином, можна прийти до висновку, що споживачі в Лондоні та Харкові сплачують приблизно одну ціну за користування метро. У Харкові це 1/6 доходу за годину, а у Лондоні - 1/5.

Основні функції ціни:

1 Дозволяє компенсувати у грошовій формі витрати на виробництво, збут і просування товару (послуги) на ринок.

2 Визначає прибутковість бізнесу з виробництва та торгівлі конкретними товарами.

3 Забезпечує збалансованість попиту та пропозиції.

4 Розподіляє частини доходів між галузями економіки, формами власності, соціальними групами населення.

5 Грає істотну роль у конкурентній боротьбі різних виробників товарів і послуг.

6 Дозволяє наповнювати держбюджет за рахунок акцизів (тютюнові та горілчані вироби), а також внесків у Держфонди (6% - від вартості мобільного зв’язку перераховується в пенсійний фонд).

Інтереси фірми, що визначають роль ціни у маркетингових і стратегічних планах організації називають цілями ціноутворення. Такими можуть бути:

- орієнтація на прибуток (максимізація поточного прибутку, забеспечення прибутку у довгостроковому періоді, забезпечення цільового прибутку);

- досягнення визначених обсягів продажу (в натуральних або варісних одиницях);

- захоплення або утримання визначеної частки ринку;

- створення конкурентних переваг для своєї продукції та своєї фірми;

- забезпечення виживання, вирішення фінансових проблем (Наприклад, повернення кредиту);

- соціальна відповідальність (Наприклад, випуск дешевих сортів хлібу, продуктів для дітей і інвалідів).





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 146 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...