Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методичні рекомендації до практичного заняття. В умовах формування ринкової економіки, що передбачає самостійність підприємств у питаннях виробничо-господарської діяльності



В умовах формування ринкової економіки, що передбачає самостійність підприємств у питаннях виробничо-господарської діяльності, для більшості з них актуальною стає проблема забезпечення конкурентних переваг. А тому, сьогодні найважливіша проблема будь-якого підприємства, що прагне забезпечити успіх на ринку – це проблема його виживання i забезпечення безупинного розвитку.

Ефективне вирішення цієї проблеми, для керівників підприємства, полягає у створенні й реалізації конкурентних переваг, що в значній мipі можуть бути досягнуті на основі науково розробленої стратегії розвитку суб’єкту господарювання. Отже, як зазначає Н. Тарнавська, стратегія є об'єктивною засадою для формування відповідей на такі важливі для підприємства питання:

- в якій галузі або на яких ринках повинне функціонувати підприємство;

- як розподілити найефективніше обмежені ресурси;

- як вести конкурентну боротьбу.

Конкурентні переваги доцільно будувати на основі стратегічного аналізу ланцюга створення цінностей. В роботі «Конкурентная стратегия: Методика анализа отраслей и конкурентов», М. Портер, через «ланцюжок цінностей», намагається пояснити механізм досягнення конкурентної переваги. Конкурентна перевага досягається виходячи з того, як фірма організовує та виконує окремі види своєї діяльності, за допомогою яких вона створює певні цінності для своїх клієнтів. Кінцева цінність, створена фірмою визначається тим, скільки клієнти згодні заплатити за товари та послуги, що пропонуються фірмою.

Відтак, виявивши i оцінивши основних конкурентів, керівництво підприємства повинно розробити конкурентні стратегії, за допомогою яких воно зможе отримати та утримувати конкурентну перевагу, запропонувавши товари вищої споживчої цінності. С. Клименко наголошує, що для підприємства необхідним є формування «стратегічного набору», що відбиває специфіку функціонування та розвитку суб'єкта, рівень його претендування на місце i роль у зовнішньому середовищі.

Для того, щоб знайти потенційні джерела конкурентних переваг, необхідно в першу чергу описати структуру ланцюга створення вартості підприємства, яке конкурує в певній галузі.

Рекомендована література

[2,9,10]





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 267 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...