Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
V. ПІДСУМОК УРОКУ
Пригадайте казку«Котик та Півник».
— Які методи використала Лисиця, щоб виманити Півника з дому?
— Як це пов’язано з темою нашого уроку?
— Що одразу мав би зробити Півник, щоб уникнути небезпеки?
- А тепер спробуйте дати відповідь на проблемне запитання нашого
уроку: «Чого більше приносить Інтернет людям - користі чи небезпеки?». (Дитячі відповіді)
- Пам’ятаючи сьогоднішні правила та застосовуючи їх у повсякденному житті –робота у всесвітній мережі Інтернет приноситиме вам не тільки користь, а й задоволення.
Урок №22(за підручником Г.В.Ломаковської, Й.Я. Ривкінд)
Тема. Переглядаємо презентацію
Мета: ознайомити учнів з середовищем редактора презентацій, навчити відкривати презентації та переглядати їх;
розвивати пам’ять, логічне мислення, творчу уяву, довільну увагу;
виховувати самостійність, відповідальність, охайність при веденні записів.
Обладнання.додаткові картки, зошит з друкованою основою
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Дзвоник дав усім наказ
До роботи швидше в клас.
Працюватимемо гарно,
Щоб урок пройшов не марно
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Бліц-опитування.
- З чого складається презентація?
- Як називають програму для створення комп’ютерних презентацій?
- Що таке презентація?
- Що таке комп’ютерна презентація?
3. Перевірка завдання «Для кмітливих» с. 100 (підручник).
4. «Мозкова атака».(задачі-вірші)
Дві сестрички, дві лисички,
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?
o Чотири індики
Пішли на музики,
Танцювали гупали
Скільки ніжок тупали?
· В’яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
- Подарую вам, онуки,
Рукавички по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть?
o В садок вийшли я і тато
Снігом щепи обгортати.
Ми по десять обгорнули
Скільки щеп в городі було.
5. «Лісовий телеграф»
Учитель видає учням, які сидять за першими партами картки, на яких записані числа 2, 3, 4 і показує таку схему:
Продемонструйте результат.
IV. Мотивація навчальної діяльності.
Я думаю, що активна робота вашого мозку дає нам право мандрувати далі по країні інформатики і знайомитись з програмою презентацій.
На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь алгоритм перегляду презентацій, у яких режимах можна працювати з презентаціями, які дії можна виконувати зі слайдами та їх об’єктами.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення учителя
Для того,щоб переглянути презентацію слід вибрати кнопку «Показ слайдів», яка розташована у верхньому лівому кутку вікна PoverPoint.
Під час перегляду розгорніть слайди на весь екран.
Щоб перейти до нового слайду потрібно натиснути клавішу Еnter, а щоб повернутися до попереднього слайда – потрібно натиснути клавішу Backspace.
Слайди можна переглядати та додавати нові. На цій самій вкладці можна змінювати і послідовність розташування слайдів та видаляти їх. Зміна місця розташування здійснюється перетягуванням. А щоб видалити слайд, слід його виділити та натиснути клавішу Delete.
. 2. Самостійна робота з підручником.
Прочитайте правила перевірки презентації. Ці поради ви відшукаєте у своєму підручнику на с. 101.
3.Коментована робота над презентацією вчителя «Наш клас».
VІ. Фізкультхвилинка.
Раз-два.
Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три-чотири.
Нахилились, зі струмочка гарно вмились.
П’ять-шість.
Всі веселі, крутимось на каруселі.
Сім-вісім.
В потяг сіли, ніжками затупотіли.
Дев’ять-десять!
Відпочили і за парти дружно сіли.
VІІ. Закріплення нового матеріалу.
1. Робота з підручником:
Працюємо в парах.Опрацювати алгоритм роботи з комп’ютером с.101
2. Робота з комп’ютером.
Інструктаж з правил техніки безпеки.
Робота з алгоритмом роботи по перегляду презентації (підручник с.102-103)
.
3. Фізкультхвилинка (офтальмологічна пауза).
Раз, два.
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять
Будем очі затулять.
Шість, сім
Знов відкрили
І на вісім затулили.
Міцно, міцно потримали.
І все знову починали.
П’ять разів так повторили,
За місця робочі сіли.
4. Робота в зошиті з друкованою основою.
Y.Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»
- Як відкрити створену презентацію?
- Як створити презентацію?
- Як зберегти презентацію?
- Які клавіші слід використовувати для переходу до наступного або попереднього слайду?
- Яка різниця між командами Зберегти і Зберегти як...?
Релаксація.
- Сядьмо зручніше. Ви сьогодні гарно попрацювали і для того щоб навчитися контролювати свої емоції, свій організм ми проведемо релаксаційну вправу.
Заплющіть очі, зробіть п’ять глибоких вдихи і видихи…
Ви у лісі. Все навкруг зелене – трава, кущі, дерева. Які квіти ви побачили в траві? А кущі, яких звірів вони вам нагадали? Підніміть голівки вгору крізь гілля просвічується сонячне проміння, які гріє ваші обличчя. Аж раптом подув маленький вітерець… дмухніть собі в долоньки. Що у вас в долоньках залишилось від літнього лісу?
IX. Домашнє завдання
1. Опрацювати запитання на с. 103.
2. Опрацювати задачу 1 с.104
3.Створити слайд «Мій улюблений герой»(за бажанням)
Урок23
Тема:Етапи створення презентації
Мета: ознайомити учнів із етапами створення та структурою презентації; навчити складати елементарний план створення презентації; розвивати творчу уяву, корегувати сприйняття, увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати наполегливість у здобутті знань, охайність записів у зошитах
Обладнання: зошити з друкованою основою
Хід уроку
І.Організація класу.
Доброго ранку!
Подивились всі на мене
Усміхнулися мені.
Чи готові до роботи?
Молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Проведення інструктажу про правила поводження в комп’ютерному класі.
2. Гра-опитування
-Як переглянути презентацію?
-Як видалити слайд?
-Які клавіші слід використовувати, щоб перейти на наступний слайд?
Картка 1.
Розв’язати задачу
Маса одного кроля 4 кг, а однієї качки – 3кг. Яка маса 6 кролів і двох качок?
Скласти алгоритм розв’язання задачі.
2.Усні обчислення.
· Задачі-жарти
Змерзли троє поросят,
Зіщулились і тремтять,
Щоб їх відігріти,
Скільки валянок купити?
*4 ведмеді на велосипеді
П’ятий пішки біг.
А ви швидко полічіть
Скільки у ведмедів ніг?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні, діти, ми познайомимося з етапами роботи з презентаціями. Постараємось використати ті знання, які отримали на попередніх уроках.
ІY.Вивчення нового матеріалу.
Робота з таблицею
І етап
1.Вибір теми
2.Продумування змісту. Підготовка текстів.
3.Добір малюнків, фотографій.
4. Обєднання матеріалів (компонування).
ІІ етап
1.Створення слайдів
-вибір загального оформлення;
Додавання нових слайдів;
-вибір розмітки слайда
-додавання змісту (тексту, малюнків,фотографій)
2.Оформлення презентації:
Слайд 1- титульний слайд;
слайд 2- план роботи;
слайд 3-6
слайди, що розкривають тему презентації;
слайд 7- заключний слайд з висновками;
слайд 8- слайд з подякою чи побажаннями.
ІІІ етап Репетиція, доопрацювання.
3. Робота в групах.
Опрацювання памятки «Правила створення презентації» (підручник с.105)
Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися
За промінчики взялися
Нумо дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали-сіли,
Встали-сіли!
Бачте, як розвеселили!
Стало й сонце танцювати,
Нас до кола припрошати.
Нумо - разом, нумо – всі!
Потанцюймо по росі.
Y.Закріплення набутих знань.
1. Робота в зошитах з друкованою основою (Диференційовано)
2. Практична робота з комп’ютером
Коментована робота
Сценарій розроблення презентації
Мета: | розповісти однокласникам про свою родину |
Назва | Моя родина |
Слайд 1 | Заголовок «Моя родина» Підзаголовок: прізвище родини Фото родини |
Слайд 2 | Заголовок: члени моєї родини Підзаголовок Тато, мама, діти, бабусі і дідусі |
Слайд 3 | Заголовок «Найсильніший» Зображення –фотографія тата Підпис фотографії |
Слайд 4 | Заголовок «Найласкавіша» Зображення –фотографія мами Підпис фотографії |
Слайд 5 | Заголовок «Наймолодші» Зображення –фотографії дітей Підпис фотографії |
Слайд 6 | Заголовок «Найдружніші» Зображення –фотографія всієї родини Підпис фотографії «Наша дружна сімя» |
Слайд 7 | Заголовок «Найсильніший» Зображення –фотографія тата Підпис фотографії |
Слайд 8 | Автор презентаці\ Подяка. |
6. Релаксація під фрагмент із балету «Спляча красуня» П. Чайковського.
- Сядьте зручно, заплющіть очі і уявіть себе в березовому гайку. Ви сидите під білокорою берізкою, вам добре, шарудить листячко від легкого подиху вітерцю. Доноситься спів пташок. Чий голос ви виділили з загальної пташиної пісні. Вам подобається цей птах?
- А тепер розплющіть оченята і спробуйте імітувати рухи птаха. Відтворити його пісню.
- Чим подобається вам ця пташка?
IV. Підсумок заняття.
- Що найбільше сподобалося?
- Про що розповісте друзям?
- До побачення. Дякую, ви були старанними сьогодні.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 2510 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!