Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Паронімія



У лексичному складі української мови є багато слів, подібних між собою за звучанням і частково за будовою, які називаються паронімами. Наприклад, адресат - адресант, абонент - абонемент, дипломат - дипломант. Тільки у контексті уточнюється, конкретизується значення цих слів. Явище паронімії - це досить велика небезпека. Уникнути її можна лише тоді, коли людина знає про цю небезпеку і завжди, відчуваючи її, перевіряє слово за словником. Наприклад,

адресат - одержувач чогось, адресант - відправник;

абонент - особа або заклад, що мають абонемент, абонемент - право користуватися чимось, а також документ, що стверджує це право.

В офіційно-діловому стилі мови досить часто вживаються пароніми.

Запитання і завдання для самоперевірки

1. Які слова називаються багатозначними та однозначними?

2. Які слова називаються омонімами? Назвіть приклади.

3. Які слова називаються синонімами?

4. Які слова називаються паронімами?

5. Поясніть відтінки у значенні синонімів:вірно-правильно, житель-мешканець, з огляду, з погляду, замісник-заступник, наступний-подальший, положення-становище-стан, скасувати-відмінитти, спиратися-опиратися, суспільний-громадський, тепер-нині-зараз-сьогодні.

6.Поясніть значення паронімів: абонент-абонемент, адрес-адреса, виборний-виборчий, виключно-винятково, вихований-виховний, дипломат-дипломант-дипломник, дільниця-ділянка, додержувати-додержуватися, ефектний-ефективний, особистий-особовий, покажчик-показник.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1204 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...